Mudry na lepszą pamięć

Sekret działania mudr polega na kierowaniu przepływem energii i usuwaniu blokad energetycznych w ciele. Te pokazane niżej stymulują mózg do lepszej pracy, pomagają skupić się na zadaniach i ułatwiają ich wykonanie.

Mudra wiedzy Mudra Słońca  Mudra żółw Garuda Mudra


MUDRA WIEDZY (pierwsze foto z lewej) wzmacnia pamięć i umiejętność koncentracji, rozjaśnia myślenie: połącz opuszki palców wskazujących z opuszkami kciuków. Opuszki powinny się dotykać tuż przy paznokciach. Reszta palców wyprostowana, ale nie napięta.

MUDRA SŁOŃCA (drugie foto z lewej) w stanach przemęczenia szybko zwiększy twoją aktywność: w prawej dłoni połącz kciuk i mały palec, w lewej kciuk i palec wskazujący. Reszta palców swobodnie wyprostowana.

MUDRA ŻÓŁW (trzecie foto z lewej) jest zalecana w stanach przepracowania i osłabienia koncentracji. Pomaga panować nad emocjami i działaniami: palce obu  rąk spleć ze sobą, a kciuki zetknij opuszkami.  Kciuki tworzą głowę żółwia.

GARUDA MUDRA (pierwsze foto z prawej) energetyzuje i wzmacnia cały organizm: skieruj wnętrza dłoni do siebie, skrzyżuj ręce (prawa bliżej ciała) i spleć kciuki. Palce są rozstawione, a ręce trzymamy blisko piersi (można je też na piersi położyć). Oddychamy głęboko.

Mudry wykonujemy obiema dłońmi, pozycję utrzymujemy od 5 do 45 minut. 


"Wróżka" 9/2012

reklama
Źródło: Wróżka nr 9/2012
Tagi:
Komentarzy: 1
Już w kioskach: 2020
Wydanie specjalne 1/2022

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl