Poznaj swoje zwierzę mocy!

W każdym z nas drzemie cząstka zwierzęcej natury. Te uśpione zdolności i głęboko ukryte siły łatwiej sobie uzmysłowić, przywołując obraz jakiegoś zwierzęcia. Poznaj całą prawdę o sobie!

Poznaj swoje zwierzę mocy!Szamani mają specjalne sposoby, by obudzić w sobie nowe możliwości. Potrafią przywołać w wizjach swoje zwierzę mocy. To nasze drugie ja, wewnętrzny przewodnik. Kontakt z nim może nam pomóc w wielu trudnych, stresujących sytuacjach. Wystarczy... zabrać je ze sobą! Idąc na ważne spotkanie lub podejmując się trudnego zadania, wyobraź sobie, że kroczy obok ciebie np. wilk, który jest w stanie obronić cię przed wrogami. Albo leci nad tobą sokół, który widzi więcej i potrafi błyskawicznie zareagować. Możesz też poprosić swojego zwierzęcego przewodnika, by pomógł ci w konkretnej sprawie. Rozwiązanie problemu przyjdzie w mig!

Jak przywołać swoje zwierzę mocy?
Spotkasz je, gdy wkroczysz na ścieżkę, którą od wieków podążali szamani. To podróż do wewnętrznego świata. Odbywasz ją każdej nocy, kiedy śpisz. Lecz tym razem możesz zrobić to na jawie, zachowując świadomość, gdzie i po co się znalazłaś – podczas medytacji połączonej z wizualizacją. Od tego każdy szaman zaczyna swoją drogę. To pierwszy stopień duchowego oświecenia. Nie bój się!

1. Swoją podróż do wewnętrznego świata rozpocznij od muzyki. Włącz taką, która cię uspokaja – mogą to być dźwięki natury, utwory instrumentalne lub muzyka medytacyjna. Usiądź wygodnie albo się połóż.

reklama

2. Zamknij oczy i przenieś się myślami w miejsce, w którym czujesz się dobrze. Ważne, by było ono dzikie, naturalne! Np. las, do którego w dzieciństwie chodziłaś na grzyby, łąka za domem, brzeg jeziora. W okolicy powinno być jakieś podwyższenie – pień drzewa, wzgórze, kamień. A także miejsce, gdzie można się ukryć – jaskinia, królicza nora, dziupla. Jeśli w twojej wizji brak tych elementów – umieść je tam w wyobraźni. Sama kreujesz swój wewnętrzny świat! Czas i przestrzeń nie są ograniczeniem, nie jest nim nawet twoja fantazja. Sama zauważysz, że dzieją się tu rzeczy, których nie byłabyś w stanie sobie wyobrazić. Kolory są żywsze, rośliny bujniejsze, a zwierzęta nabierają cech istot rozumnych. Stają się kimś w rodzaju duchów lub aniołów. Możesz się z nimi porozumiewać, nie używając słów.

3. Oddychaj spokojnie i nie myśl o niczym oprócz tego, że za chwilę spotkasz się ze swoim zwierzęciem mocy. Po kilkunastu minutach zaczniesz odpływać jakby w drzemkę, zachowując jednak świadomość. W pewnym momencie poczujesz, że naprawdę jesteś w tym miejscu, które przywołałaś w wyobraźni. Daj sobie czas, by przywyknąć do niego i poznać rządzące nim prawa.

4. Kiedy będziesz już czuć się tam swobodnie, poproś swe zwierzę mocy, by przyszło do ciebie. Być może zauważyłaś w okolicy jakieś zwierzęta. Jednak wśród nich może wcale nie być tego, którego szukasz! To właściwe rozpoznasz po tym, że samo do ciebie podejdzie. Pamiętaj, że każde zwierzę jest wcieleniem duchowej energii, niesie dary, pozwala odnaleźć w sobie nieznane możliwości i talenty. A celem twej wewnętrznej podróży jest odkrycie, czego naprawdę potrzebujesz, a nie czego chcesz. Twoim zwierzęciem mocy nie musi wcale być to, które najbardziej lubisz czy podziwiasz. Możesz się zdziwić, np. jeśli spodziewałaś się spotkania z panterą, a przyjdzie do ciebie mysz lub żaba. Mimo to okaż wdzięczność i szacunek każdemu zwierzęciu, jakie spotkasz, gdyż każde może ci coś ofiarować.

5. Pozwól mu do siebie podejść i przywitaj się z nim. Nie przejmuj się, jeśli nie wiesz, co powiedzieć. Wystarczy, że przekażesz swojemu zwierzęciu mocy uczucie miłości i spokoju. Na tym najczęściej pierwsza podróż się kończy. Ale jeśli zechcesz, zawsze możesz powrócić w to miejsce i ponownie zaprosić swego magicznego przewodnika. Możesz zadawać mu pytania, a on odpowie ci słowami lub telepatycznie – wtedy cała odpowiedź pojawi się od razu w twojej głowie.

Po zakończeniu wizualizacji spisz wszystkie swoje odczucia i skojarzenia. Wiele z nich zrozumiesz prawdopodobnie dopiero za jakiś czas lub gdy przeczytasz je po raz kolejny. A gdy pojawią się nowe pytania lub poczujesz taką potrzebę – ponownie udaj się na spotkanie ze swoim zwierzęciem mocy. Z czasem stanie się to coraz łatwiejsze i – co przecież najważniejsze – coraz bardziej owocne!

Jak wzmocnić więź duchową ze swoim zwierzęciem mocy? Ta więź przejawia się w różny sposób. Możesz widywać swoje zwierzę mocy w snach, ale i na jawie: w telewizji, w reklamach, nawet na opakowaniach w sklepie twój wzrok zawsze wyszuka znajomą sylwetkę. Możesz tę więź świadomie wzmocnić, nosząc biżuterię z wizerunkiem zwierzęcia mocy, wieszając w domu jego zdjęcia i obrazy, odwiedzając miejsca, gdzie żyje ono na wolności, poznając dawne wierzenia  i legendy z nim związane.

Poznaj swoje zwierzę mocy!Zwierzęta mocy i ich dary
niedźwiedź – opiekuńczość, rozsądek, spokój, cierpliwość
owca – łagodność, zgodność, przywiązanie do rodziny
baran – upór, dążenie do celu, przebojowość, siła ducha
koza – wszechstronność, ambicja, zmysł praktyczny
krowa – solidność, wytrwałość
byk – waleczność, upór
wilk – zdolność do poświęceń
lis – spryt, inteligencja
wiewiórka – zapobiegliwość
borsuk – przezorność, odpowiedzialność, niezawodność
pszczoła – pracowitość, umiejętność współpracy
motyl – radość życia
sowa – mądrość, powaga, zdolność przyswajania wiedzy
orzeł – wzniesienie się nad  tu i teraz, pełen ogląd sytuacji
sokół – odwaga, wyobraźnia, dalekowzroczność, refleks
królik – ostrożność, niewinność
nietoperz – szósty zmysł, gotowość na przemianę
kura – instynkt macierzyński, łagodność, opiekuńczość
łosoś – upór, wytrwałość, siła
żaba – poczucie humoru, oryginalność, romantyczna dusza
mysz – zaradność, efektywność
wąż – zdolność uzdrawiania
żółw – konsekwencja, spokój
łabędź – piękno, wdzięk, kreatywność, wielkoduszność
gęś – zmysł do interesów, wewnętrzne bogactwo, hojność
żuraw – uczuciowość, nadzieja
kot – zdolności magiczne, niezależność, nieprzeciętność
pies – lojalność, oddanie
jaszczurka – zwinność, otwarte trzecie oko
koń – optymizm, towarzyskość
jeleń – niezależność, odpowiedzialność, duma
dzik – asertywność, zdolność wpływania na innych
kruk – charyzma, inteligencja, komunikatywność


Katarzyna Owczarek 
fot. Getty images/FPM


Źródło: Wróżka nr 10/2012
Tagi:
Komentarzy: 1
Już w kioskach: 2020
Wydanie specjalne 1/2022

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl