10 sposobów na dobrą wróżbę

Nie ma wróżek, których słowa sprawdzałyby się w 100 procentach. Ale my też mamy wpływ na trafność ich przepowiedni!

Jak rozpoznać dobrą wróżkę?Poszłaś do wróżki i jesteś rozczarowana? A może dopiero się wybierasz i nie wiesz, czego się spodziewać? Zastanawiasz się, czy są sprawy, o które lepiej nie pytać? I czy powinnaś się do tej wizyty przygotować? Oto, co możesz zrobić:

1. Najważniejsze to znaleźć dobrą wróżkę, najlepiej zarekomendowaną przez znajomych.

Może się jednak zdarzyć, że tobie ta osoba nie będzie odpowiadała. Ważne jest wrażenie, przeczucie, instynkt. Wybierz tę, której potrafisz zaufać, bo bez otwarcia się nie jest możliwa dobra współpraca. Można skorzystać z wróżby przez e-mail lub esemes, choć jest ona obarczona większym prawdopodobieństwem błędu. We wróżeniu liczy się kontakt bezpośredni – nie tyle z wróżącym, co z kartami. Podczas spotkania pytający tasuje lub przekłada talię, więc właściwie wróży sobie sam. Zadaniem wróżki jest jedynie interpretacja układów.

2. Nie ma sensu pytać o inne osoby, chyba że blisko z nami związane.

Można spytać o pracę męża czy zdrowie dziecka, ale już nie o romans sąsiadki (chyba że romansuje z twoim mężem). Zwłaszcza jeśli kieruje tobą zwykła ciekawość.

3. Ważne jest nastawienie, z jakim przychodzi się po wróżbę.

Jeśli jesteś sceptyczna lub chcesz sprawdzić wróżkę, nie otrzymasz wiarygodnej odpowiedzi. Nie ma też sensu bać się kart, co zwłaszcza w przypadku tarota często się zdarza. Pamiętaj, że straszne obrazki i nazwy, np. Wisielec czy Śmierć, to tylko celowo przerysowane symbole.

4. Nie każdy jest w stanie zmierzyć się ze swoimi lękami i wątpliwościami.


Wybierając się na spotkanie z wróżką, bądź pozytywnie nastawiona, ale też gotowa na zmiany i pracę nad sobą. Nikt nie będzie cię głaskał po głowie – ba, może usłyszysz od kart kilka gorzkich słów na swój temat. W trakcie sesji postaraj się rozluźnić, wyciszyć, skoncentrować. Jeśli miałaś ciężki dzień, lepiej przełóż wizytę na inny termin. Zmęczenie, stres, zdenerwowanie, alkohol to czynniki, które mogą zakłócić odczytanie układu kart.

5. Dobrze zadaj pytanie – im bardziej szczegółowe, tym bardziej szczegółowa odpowiedź.

Ale nie licz na to, że karty  zdejmą z ciebie ciężar podjęcia decyzji. Żadna odpowiedzialna wróżka nie będzie próbowała kierować twoim życiem. Pokaże różne rozwiązania i możliwości, nakreśli ci możliwy scenariusz przyszłych wydarzeń, lecz tylko od ciebie zależy, czy posłuchasz jej rad. Niewiele jest rzeczy, które są nam przeznaczone i muszą się wydarzyć bez względu na wszystko. Na większość spraw mamy wpływ.

reklama


6. Uważaj, by nie zinterpretować usłyszanych słów na opak.

Gdy wróżka powie, że coś dobrego zdarzy się pod warunkiem, że coś zrobisz, zastosuj się do jej wskazówek, zamiast z założonymi rękami czekać na szczęśliwy finał, bo karty go pokazały. Jeżeli wróżka wyrazi zgodę, nagraj jej słowa. Będziesz wtedy mieć pewność, że nic ci nie umknęło, a odtwarzając je po raz kolejny, odkryjesz sens, ukryty między wierszami jej wróżby, i wyciągniesz z tego wnioski.

7. Uczciwa wróżka na pewno nie powie ci, kiedy i jak umrzesz.

W tarocie czy horoskopie widać sytuacje zagrożenia zdrowia czy życia, ale z większości z nich wychodzimy bez szwanku. Dlatego nawet jeśli pojawi się wyjątkowo niepomyślny układ, wróżący ostrzeże cię, byś szczególnie na siebie uważała, zrobiła badania, odłożyła podróż.

8. Mówi się, że za wróżbę nie wolno dziękować i trzeba zapłacić.

To dlatego, że poprzez akt wróżenia wróżący wchodzi w energetyczny związek z pytającym, co jest dla niego ogromnym obciążeniem. Ten związek należy przerwać poprzez fakt zapłaty. Wdzięczność również wiąże wróżącego z pytającym, dlatego nie dziękuj za wróżbę.

9. Jeżeli nawet nie będziesz zadowolona z tego, co usłyszysz, nie pędź od razu do innej wróżki z nadzieją na lepszą przepowiednię.

Powstrzymaj się też od kolejnej wizyty, dopóki nie pojawią się nowe okoliczności, które zrodzą następne pytania. Nikt nie lubi być pytany w kółko o to samo, karty w takich sytuacjach po prostu odmawiają współpracy. Zresztą często bywa tak, że to, co powiedziała wróżka, staje się zrozumiałe dopiero po jakimś czasie.

10. Nie należy biegać do wróżek z każdą drobnostką i konsultować z nimi każdą swoją decyzję.

Może to doprowadzić do ubezwłasnowolnienia, a nawet do uzależnienia!

Jak rozpoznać dobrą wróżkę?

★ Profesjonalna wróżka nie ma potrzeby budowania wokół siebie aury tajemnicy i niesamowitości. Nie otacza się szklanymi kulami, egzotycznymi rzeźbami. Niektórym świece czy kadzidła pomagają w skupieniu, ale nadużywanie ich powinno wzbudzić podejrzenia.
★ Dobrze świadczy o wróżce skromność. Jeśli jest profesjonalistką, nie przechwala się osiągnięciami, nie obwiesza gabinetu dyplomami, nie stosuje nachalnej reklamy na wszystkich forach internetowych. Nie musi szukać klientów – sami do niej trafią, z polecenia.
★ Każda prawdziwa wróżka akceptuje fakt, że jest tylko człowiekiem – może się mylić i czegoś nie wiedzieć. Dlatego mówi, że coś MOŻE się wydarzyć albo PRAWDOPODOBNIE się stanie. Zaznaczy też, że jest możliwe również inne rozwiązanie. Należy wystrzegać się tych, które wygłaszają kategoryczne sądy i nie dopuszczają wątpliwości.
★ Warto być wyczulonym na to, czy wróżka patrzy w karty, czy na ciebie i czy zadając pytania, nie próbuje wyciągnąć informacji. Prawdziwa wróżka czyta jedynie z rozkładu kart – choć oczywiście gdy do kogoś mówi, od czasu do czasu musi spojrzeć mu w oczy.
★ Uczciwa wróżka może w niektórych sytuacjach odmówić wróżenia lub powiedzieć, że ma gorszy dzień itp. Może zaproponować przełożenie spotkania lub wysłać klienta do innej wróżki, z którą nawiąże lepszy kontakt. Albo do specjalisty – na przykład psychoterapeuty – gdy widzi, że problem wymaga konsultacji. 


Katarzyna Owczarek
fot. shutterstock.com

Źródło: Wróżka nr 12/2012
Tagi:
Komentarzy: 1
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl