Andrzejki bez wosku

Ustawianie butów, wróżenie z cienia na ścianie – co roku to samo... A przecież jest tyle innych wróżb andrzejkowych! Mniej znanych, ale równie skutecznych.

Jest mnóstwo wróżb andrzejkowych, mniej znanych, ale równie skutecznychJak będzie miał na imię?

Kup kalendarz książkowy na nadchodzący rok. Przekazujcie go sobie z koleżankami z rąk do rąk. Każda, która go dostanie, niech zamknie oczy, otworzy go na chybił trafił i sprawdzi, kto obchodzi tego dnia imieniny. Facet o tym imieniu zostanie jej kochankiem – a może nawet mężem?! Imię ukochanego sprawdzisz też za pomocą innej wróżby. Na wyrwanym włosie odmierzaj palcem serdecznym kolejne litery alfabetu. Ta, która wypadnie na końcu włosa, to pierwsza litera imienia przyszłego męża. Oby nie „Y”...

Kiedy się zjawi?

Do tej wróżby potrzebna będzie obrączka i szklanka napełniona do połowy wodą. Wyrwij włos i nawlecz na niego obrączkę. Weź w palce koniuszek włosa i oprzyj łokieć nieruchomo na stole, tak by obrączka zwisała nad wodą. Po chwili zacznie się poruszać jak wahadło. Ile razy uderzy o ściankę szklanki, tyle lat będziesz czekać na tego jedynego.

Jeśli nie masz pod ręką obrączki, pomyśl życzenie i zapal dwie zapałki. Trzymaj je płonącymi łebkami do góry. Jeżeli będą palić się ku sobie, życzenie spełni się w ciągu roku, a jeśli nie – trzeba będzie poczekać dłużej.

Wolisz wróżyć z kart? Wylosuj jedną z talii. Jeżeli wyciągnęłaś waleta, umówisz się z kimś już wkrótce! A jeśli króla, to zanosi się na dłuższy związek!

reklama

Jak będzie wyglądał?

Na szklanej deseczce wylej w pewnej odległości od siebie po kilka kropel wody i czarnego tuszu. Między nimi połóż zapaloną zapałkę. Jeśli płomień zbliży się do wody, zwiążesz się z blondynem, a jeśli do tuszu – z brunetem.

Przyjrzyj się, czy rozsypane szpilki tworzą literyCo cię czeka dobrego?

13 szpilek wysyp z kubeczka na stół. Przyjrzyj się, czy rozsypane szpilki tworzą jakieś litery.

A – przed tobą podróż lub przeprowadzka
E – odniesiesz sukces w pracy
H – zakochasz się z wzajemnością
M – czeka cię miłe spotkanie
X – pasmo powodzeń!


Katarzyna Owczarek
fot. shutterstock.comŹródło: Wróżka nr 11/2012
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl