Energia do zmian

Składając noworoczne postanowienia, nie licz tylko na siebie – wesprzyj się magią!

Składając noworoczne postanowienia, wesprzyj się magią!Proponujemy ci kilka sposobów, które wzmocnią twoją silną wolę i tym samym pomogą spełnić marzenia...

Mapa marzeń

To rodzaj kolażu, który przedstawia twoje plany i marzenia. Jej działanie wzmacnia afirmacje, bo obrazy mają większą moc niż słowa. Mapę marzeń musisz zrobić sama, najlepiej w czasie nowiu Księżyca.

Przygotuj duży karton w kształcie kwadratu lub koła. Przyklejaj do niego zdjęcia, które przedstawiają to, o czym marzysz. Wybieraj – np. z czasopism – te obrazki, które najsilniej na ciebie działają, kojarzą ci się ze szczęściem, miłością, bogactwem itp. Może to być dom, w którym chciałabyś zamieszkać, wymarzony samochód, ulubiony aktor (jeśli chcesz spotkać podobnego mężczyznę), rajska plaża, na której pragniesz się znaleźć. To nie jest dzieło sztuki, nie musisz więc starać się, by spełniało jakiekolwiek kanony. Twórz tak, jak podpowiada ci serce.

Mapa marzeń powinna być trochę kiczowata, przerysowana, przesłodzona, jak domek lalki Barbie. Pamiętaj, że tworzysz ją dla siebie, więc umieść na niej wszystko to, co ci się podoba. Możesz ją ozdobić, czym tylko chcesz – płatkami kwiatów, muszelkami, kamykami, brokatem. Dodaj opisy typu: bogata i szczęśliwa, sławna i podziwiana lub po prostu hasła: miłość, macierzyństwo, przyjaciele, podróże, kariera, bogactwo. Mapa działa jak zaklęcie lub rytuał, powinna zrealizować się najdalej w rok od jej stworzenia. Możesz powiesić ją w widocznym miejscu lub schować na dno szuflady – nie ma to znaczenia. I tak będzie działać!

reklama

Rytuał lustrzanego węzła

Pomaga pozbyć się nałogów i codziennych grzeszków, jak plotkowanie czy rozrzutność.

Weź kawałek papieru i napisz, co ci przeszkadza w samej sobie, czego chcesz się pozbyć. Wystarczą dwa-trzy zdania, np. „Nie potrafię utrzymać porządku. Niczego nie odkładam na miejsce i wiecznie czegoś szukam, przez co tracę czas i nerwy”. Albo: „Wydaję za dużo pieniędzy na rzeczy, których wcale nie potrzebuję. Nie umiem oszczędzać”. Tyle. Nie sugerujesz rozwiązania ani stanu, który chciałabyś osiągnąć. Opisujesz tylko to, co jest. Na drugiej stronie kartki napisz dokładnie to samo. Następnie wsuń ją pomiędzy dwa kwadratowe lustra, ustawione taflami do siebie. Muszą być na tyle duże, by kartka nie wystawała na zewnątrz (nie wolno jej składać!).

Tak oto twój nałóg czy wada zostaną uwięzione pomiędzy lustrami, aż zupełnie zagubią się w ich odbiciach. Lustra zwiąż żółtą wstążką i włóż do drewnianego pudełka. Od razu zrobi ci się lżej na duszy, ale na pierwsze prawdziwe efekty trzeba będzie poczekać kilka dni. Kiedy poczujesz, że masz ochotę złamać daną sobie obietnicę – zapalić, obgadać kogoś czy sięgnąć po słodycze – przypomnij sobie dokładnie przebieg rytuału. Ponownie odtwórz w myślach wszystko, co robiłaś – jak pisałaś tekst na kartce, włożyłaś ją między lustra, przewiązałaś wstążką, schowałaś do pudełka. Powiedz: „Uwięziłam cię, pokuso, w lustrzanych odbiciach. Już nie masz nade mną władzy”. Powtarzaj te słowa tak długo, aż minie ci ochota na zakazany owoc.

Jeśli będziesz konsekwentna, stopniowo coraz łatwiej będzie ci przeciwstawić się pokusie, aż pewnego dnia odkryjesz, że jesteś wolna od nałogu czy wady. Otwórz wtedy skrzynkę, rozwiąż wstążkę i wyjmij kartkę spomiędzy luster.
Spal ją w płomieniu białej świecy, a popiół spuść z wodą w toalecie.

Rosnące postanowienie

Zasadź w doniczce nasiono cytryny lub palmy daktylowej. Wkładając je do ziemi, myśl o tym, że to twoje postanowienie. Gdy roślinka wykiełkuje, pielęgnuj ją – niech rośnie tak szybko, jak twoje postępy. Kiedy będziesz podziwiać, jaka jest już piękna i dorodna, łatwiej będzie ci dotrzymać danych sobie obietnic.

Moc trzech słów

Przygotuj trzy kartki. Na pierwszej napisz dużymi literami: MAM, na drugiej: POTRAFIĘ, na trzeciej: JESTEM. Teraz pod każdym słowem napisz to, co chcesz osiągnąć, ale w czasie teraźniejszym, np. MAM świetną figurę, doskonałą kondycję, wielu przyjaciół, ciekawą pracę, dużo pieniędzy itp. POTRAFIĘ mówić po włosku, dotrzymać tajemnicy, oszczędzać pieniądze, trzymać nerwy na wodzy. JESTEM dobrze zorganizowana, wytrwała, odważna, kochana, doceniana. Powieś te kartki w widocznym miejscu. Codziennie po przebudzeniu spoglądaj na nie, by przypomnieć sobie, co jest twoim celem. W ten sposób ukierunkujesz swoją wewnętrzną energię na sukces.

Runa Algiz symbolizuje boską opiekęTalizman

Jeśli wykonasz go sama, zapewni ci wytrwałość, odwagę i konsekwencję. Potrzebne będą do tego niewielki płaski czarny onyks (nazywany „kamieniem wewnętrznej siły”, gdyż jego energia dodaje cierpliwości i uczy samodyscypliny), coś metalowego, najlepiej nakrętka, niewielka kartka papieru, szczypta soli.

Na kartce narysuj ołówkiem runę Algiz (symbolizuje boską opiekę). Dorzuć swój włos i wszystko razem zalej roztopionym pszczelim woskiem. Uformuj okrągły placek i zanim wosk stwardnieje, narysuj na nim, np. zapałką, swoje inicjały. Talizman umieść tam, gdzie najczęściej ulegasz pokusie, np. w lodówce, w szufladzie biurka, jeżeli trudno ci zmobilizować się do pracy itp.

Afirmacje

Główna zasada magii mówi, że podobne przyciąga podobne: lęk – nieszczęście, a wiara we własne siły – zwycięstwo. Zapomnij więc o wszystkim, co ci się nie udało, i nastaw się na sukces. Pomogą ci w tym afirmacje. Tuż po przebudzeniu i tuż przed zaśnięciem (wówczas najłatwiej nawiązać kontakt z podświadomością) wypowiadaj z przekonaniem poniższe zdania, najlepiej – patrząc w lustro. Możesz też stworzyć własne afirmacje, w zależności od tego, co chcesz dzięki nim osiągnąć.

• Ja (imię i nazwisko) jestem gotowa sprostać wszelkim wyzwaniom.
• Ja (jw.) mam silną wolę i nie poddaję się, aż osiągnę cel.
• Ja (jw.) jestem wolna od nałogów, zdrowa, bogata i szczęśliwa.

Nie dopuszczaj do siebie wątpliwości i myśli typu: to głupie, bez sensu, nie zadziała, i tak się nie uda itp.

Źródło: Wróżka nr 1/2013
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl