Miłość wbrew zodiakowi

Wodnik nie ma szans wytrzymać z Bykiem, a każdy Koziorożec prędzej czy później weźmie się za łby z Baranem. Ile prawdy jest w tym, że pewne znaki są dla siebie stworzone, a inne nigdy się nie dogadają?

Znaki wodne może połączyć niemal mistyczne uczucie, ale podzielić zawziętość Skorpiona i przewrażliwienie Ryb. Czy tak było w przypadku Demi Moore i Bruce’a Willisa?"Romantyczna Ryba pozna wrażliwego Raka”, „Bliźniaczka szuka bratniej duszy, najchętniej spod znaku Wagi lub Wodnika” – takie ogłoszenia widnieją na każdym portalu randkowym. Ech, gdyby to było takie proste! Gdyby wystarczyło dobrać sobie partnera spod odpowiedniego znaku, by żyć zgodnie, długo i szczęśliwie.

Nie ma jednak tak łatwo, o czym wielu się przekonało. Choćby Halina Młynkova i Łukasz Nowicki – dwa Raki, które teoretycznie powinno łączyć wszystko. Podobna wrażliwość, te same wartości, a przede wszystkim ogromne przywiązanie do partnera i rodziny – wszak dla Raka to wartość nadrzędna. Nic z tego! Para rozstała się po dziesięciu latach małżeństwa.

A nieudany związek Weroniki Rosati (Koziorożec) i Mariusza Maksa Kolonko (Byk) czy Dody (Wodnik) z Nergalem (Bliźnięta)? Teoretycznie znaki te przecież idealnie do siebie pasują. Ale czy w tej regule nie ma zbyt wielu wyjątków?

Woda i Ziemia, Ogień i Powietrze

Tradycja astrologiczna każe dobierać partnerów według klucza żywiołów. Żywioł Ognia to Baran, Lew i Strzelec, Ziemi – Byk, Panna, Koziorożec, Powietrza – Bliźnięta, Waga, Wodnik i wreszcie Wody – Rak, Skorpion i Ryby.

reklama

Znaki jednego żywiołu są z tej samej gliny, powinny zatem się rozumieć. Dobrze działają na siebie też żywioły pokrewne – Woda i Ziemia oraz Ogień i Powietrze. Trudno pogodzić Wodę z Ogniem i Ziemię z Powietrzem, a najgorsze rokowania ma związek, w którym urodziny partnerów dzieli około 90 dni. Ich znaki są wtedy w kwadraturze, a to trudny i konfliktowy aspekt. Zgodność zaś gwarantują trygony (120 dni różnicy), bo łączą najczęściej znaki z tego samego żywiołu.

Skąd więc kłopoty w niejednym astrologicznym raju? Stąd, że podobieństwa nie zawsze są dobre. Weźmy na przykład znaki ogniste – wyróżnia je entuzjazm, odwaga, energia. Wszystko gra, dopóki ludzie spod tych znaków bawią się na całego lub romansują – wtedy jest cudownie, gorąco, fantastycznie! Ale co będzie, gdy mąż Baran i żona Strzelec się pokłócą?

Wówczas lecą talerze, padają mocne słowa. Nawet jeśli potem namiętnie się godzą, prędzej czy później któreś powie o słowo za dużo. Taki związek to wieczna huśtawka emocji – od żarliwej miłości do zapiekłej nienawiści. Czy właśnie tak wyglądały związki Piotra Adamczyka (Baran) z Agnieszką Wagner (Strzelec) oraz Reese Witherspoon (Baran) i Jake’a Gyllenhaala (Strzelec)? Wiedzą to tylko byli kochankowie.

Księżyc ważniejszy niż Słońce

Inny przykład: Skorpion i Ryby – znaki z żywiołu Wody. Może połączyć je głębokie, niemal mistyczne uczucie, ale podzielić zawziętość Skorpiona i przewrażliwienie Ryb. Tak mogło być w przypadku Demi Moore (Skorpion) i Bruce’a Willisa (Ryby). Astrolodzy są zgodni, że sam znak zodiaku to zdecydowanie za mało, by wyrokować o udanym związku. O charakterze człowieka decydują bowiem wszystkie planety w horoskopie indywidualnym, wyznaczonym na dokładny moment przyjścia na świat. Znaczy to tyle, że Baran Baranowi nierówny. Jeden ma Księżyc np. w Rybach, drugi w Bliźniętach i – co za tym idzie – inaczej kochają i okazują uczucia. To właśnie Księżyc odpowiada za emocje i w wielu przypadkach jego położenie ma większy wpływ na sprawy sercowe niż Słońce, czyli nasz znak zodiaku.

Dowód? Piotr Rubik (Panna) i Agata Paskudzka (Strzelec). Nikt nie dawał im szans z powodu dużej różnicy wieku – 18 lat, a gdyby dorzucić do tego jeszcze konflikt znaków zodiaku, to już w ogóle żadnej nadziei. Tymczasem są bardzo udanym małżeństwem od paru lat. Jak widać, nawet tak skrajnie różne znaki, jak spontaniczny Strzelec i zorganizowana Panna, potrafią żyć razem i się nie pozabijać. Tajemnicą ich związku jest to, że Księżyce tejże pary znajdują się w pokrewnych znakach – Agaty w Byku, a Piotra w Koziorożcu – w żywiole Ziemi.

Również Bill (Skorpion) i Melinda (Lew) Gates zawdzięczają swoje szczęście wpływowi Księżyca. Tych dwoje dzielą znaki zodiaku, ale łączą Księżyce w tym samym żywiole – Wody. U Melindy w Skorpionie, u Billa – w Rybach.

Źródło: Wróżka nr 2/2013
Tagi:
Komentarzy: 1
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl