Włosy

We włosach kobiety mieszka diabeł, dlatego może nimi owinąć mężczyzn wokół palca…

Jak go usidlić włosami?Czary, podobnie jak seks, uprawia się z włosami rozpuszczonymi, nieskrępowanymi, przywodzącymi na myśl najdzikszą stronę natury – pisał Władysław Kopaliński. Większość erotycznych scen filmowych zaczyna się od ściągnięcia... gumki krępującej fryzurę. Włosy przekazują ważne informacje erotyczne, są symbolem kuszenia, uwodzenia. I ma to swoje uzasadnienie.

Na linii włosów znajduje się mnóstwo czułych punktów (tzw. receptorów dotyku), uwrażliwiających skórę na pieszczoty, poza tym gromadzą się w nich intymne zapachy, w tym feromony, czyli naturalne substancje produkowane przez skórę, a służące do wabienia osobników płci przeciwnej.

Ponieważ w przeciwieństwie do utraconej ręki czy nogi, włosy odrastają, uważano je kiedyś za źródło życia, siły, czarodziejskich mocy. Dlatego kobiety podejrzane o czary golono do łysa…

Siła erotycznego oddziaływania kobiecych włosów jest tak wielka, że niektóre religie zakazują ich publicznego pokazywania. Muzułmanki zakrywają je, by ustrzec się pożądliwych spojrzeń mężczyzn, ortodoksyjnym zamężnym Żydówkom goli się głowy. W dawnej Polsce podczas oczepin włosy świeżo upieczonej mężatki na zawsze znikały pod czepcem lub chustą.

reklama

Na szczęście żyjemy w czasach i kulturze, która pozwala nam kusić zmysłową fryzurą, kiedy tylko przyjdzie nam ochota. Jedyne, co stoi na przeszkodzie, to… klimat. Podczas siarczystych mrozów włosy chowamy pod czapką. A taki komunikat jest prosty: z seksu nici, lepiej trzymać się z daleka! Bez względu na to, jak bardzo czapka psuje fryzurę, trzeba ją jednak nosić, żeby nie wyziębić głowy i zatok. Chodzenie zimą z gołą głową jest i niemodne, i nierozsądne. Najwięcej ciepła z naszego ciała ucieka przecież górą. Poza tym mróz może uszkodzić cebulki włosów i spowodować, że wiosną zaczną nam wychodzić garściami.

Wszystkie dobrze to wiemy, ale co z tego, skoro czapki: po pierwsze – są mało twarzowe, a po drugie – szkodzą urodzie włosów. Po powrocie do domu zamiast fryzury mamy na głowie kopę siana. Dodatkowo, jeśli czapka jest ze sztucznych włókien, włosy elektryzują się i pocą, a więc i szybciej się przetłuszczają. I tak ze starannie ułożonej rano boskiej fryzury błyskawicznie robi się oklapnięty, przylizany kask.

Sposoby na piękną fryzurę

● Przede wszystkim nie wciskaj głowy w obcisłą czapkę, możesz ją zastąpić fantazyjnie owiniętym szalem albo „kominem”. Unikaj sztucznych włókien i tkanin (włosy wolą wełniane lub bawełniane).
● Nakrycie głowy zdejmuj natychmiast po wejściu do ciepłego pomieszczenia, nawet do zatłoczonego autobusu czy tramwaju, aby zapobiec poceniu.
● Włosy myj tak często, jak tego wymagają, nawet codziennie. Do płukania nie używaj gorącej ani bardzo zimnej wody, bo gruczoły łojowe jeszcze bardziej się uaktywnią. Zwróć uwagę, jak nakładasz szampon – nigdy nie lej go z butelki prosto na głowę. Najpierw nałóż trochę na dłonie, rozetrzyj i dopiero rozprowadź na włosach.
● Podczas mycia rób palcami delikatny masaż, który nie tylko pomaga usunąć brud, ale poprawia też ukrwienie skóry głowy i odżywia cebulki włosów.
● Nie używaj ciężkich odżywek bez spłukiwania, bo obciążają włosy i przyspieszają ich przetłuszczanie. Jeszcze lepiej zrobisz, gdy zrezygnujesz z chemii i będziesz używała naturalnych, domowych kosmetyków.
● Pamiętaj, że włosy nie lubią skoków temperatury. Jeśli chcesz, by były lśniące i elastyczne, zrezygnuj z gorącego strumienia suszarki, zwłaszcza gdy zaraz potem wychodzisz na mróz. Również spanie blisko kaloryfera może je wysuszyć i pozbawić połysku.
● Żeby się nie elektryzowały, zaopatrz się w solidne drewniane grzebienie i szczotki z naturalnego włosia. Noś ze sobą chusteczkę wygładzającą (kawałek szmatki namocz w płynie do płukania i wysusz) – gdy przejedziesz nią po włosach, zniknie efekt aureoli.

Jak go usidlić włosami?

W czasie pełni weź w lewą dłoń parę kosmyków z głowy ukochanego, zaciśnij i zamykając oczy, wyobrażaj sobie, że się z nim kochasz, że on za tobą szaleje, że cię pragnie… Później zakop włosy pod progiem domu lub ukryj je tak, aby ukochana osoba często przechodziła nad nimi lub tuż obok, wychodząc z domu.
Długi kosmyk włosów swego obiektu pożądania spleć ciasno ze swoimi. Taką bransoletkę zawiąż na przegubie dłoni, wymawiając trzy razy zaklęcie: „musisz mnie kochać, będziesz mój”.
Kępkę włosów z miejsc intymnych (swoich) spal, a popiół dosyp do wina lub potrawy, którą ten, kogo pragniesz, musi zjeść do końca – wtedy będzie twój.

Źródło: Wróżka nr 1/2013
Tagi:
Już w kioskach: 2020
Wydanie specjalne 1/2022

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl