Chcę się znów śmiać

Masz pytania do losu, nie rozumiesz samej siebie? Pomogą ci karty albo... kamienie. Zwykłe polne kamyki we wprawnych dłoniach pomogą znaleźć odpowiedzi na ważne pytania.

Co mówią runy?Zastanawiałam się długo, czy pisać ten list. Gdy czytam dramatyczne historie innych, zamieszczone na łamach „Wróżki”, aż mi głupio. Jestem w sumie szczęśliwa, tylko... Łapię się na tym, że coraz rzadziej się uśmiecham. Mało co mnie naprawdę cieszy. Mam niezłą pracę, ale żyję od weekendu do weekendu. A wymarzone wolne dni – niezależnie od tego, co robię – mnie rozczarowują. Przyjaciółki sugerują mi zmianę pracy albo faceta. Fakt, ostatnio z Romkiem dużo się kłóciliśmy. Wiele razy rezygnowałam z drobnych przyjemności, by mu ustąpić. Nie umiem żyć w atmosferze kłótni. Ale też nie chcę rozstania.

Dlatego właśnie zwracam się z pytaniem, co mnie spotka, jeśli niczego nie zmienię w swoim życiu? A może jednak powinnam podjąć jakieś poważne decyzje?

KamilaPrzeczytałam kilka razy list Kamili, w dłoni trzymając kamienie. I nie mogłam przegonić sprzed oczu obrazu uśmiechniętej, szczęśliwej kobiety. Rzuciłam kamienie. Złote znaki run zalśniły w płomieniu świecy jakby promieniami słońca. Runy śmiały się, padając na dywan. Chętnie zaczęły swoją opowieść.

Odpowiedź run:
poziom fizyczny – czyli sprawy materialne, finansowe, zdrowie: Gebo, Iwaz, Eisaz, poziom emocjonalno-duchowy – uczucia, stan psychiczny, duchowość: Sowelo, Ansuz, Jeran,
relacje – związki z innymi ludźmi: Dagaz, Fehu, Laukaz.

reklama

Bądź ostrożna! To nakazuje ci Eisaz. Nie planuj teraz zmiany pracy. Lepiej pozostań przy tym, co już masz. Ale nie martw się. Los planuje ci coś podarować. Tylko temu darowanemu koniowi powinnaś zajrzeć w zęby. Na przykład jeśli to oferta jakiegoś usługodawcy, dokładnie czytaj tekst drobnym druczkiem. Gdy propozycja nadal ci się podoba, nie wahaj się.

Iwaz wskazuje, że warto oderwać się od spraw materialnych. Załatwiasz właśnie wyjazd na lato? Nie patrz tylko na liczbę gwiazdek hotelu, może ważniejsze, by w okolicy były święte miejsca? Ich energia na pewno ci się przyda. Ale nie czekaj z rozwojem duchowym do wakacji. i dadzą ci kopniaka, jeśli już teraz nie przeznaczysz na to trochę czasu. Może książki? Może medytacja? Albo joga? Podaruj coś z poziomu materialnego swej duchowości. Czyli mówiąc wprost – zainwestuj w rozwój duchowy.

Gdy strona fizyczna kuleje, można spokojnie popłynąć na uczuciach i relacjach z innymi. Zwłaszcza w twoim wypadku. Szczęśliwa gwiazda, samo słońce – Sowelo, opromienia twe uczucia. Twoje emocje odżyją. Ty odżyjesz! Już niedługo znajdziesz siłę, aby cieszyć się ze wszystkiego jak dziecko. Słyszałaś, że tłumiąc w sobie wewnętrzne dziecko, tłumimy intuicję? Otóż ty będziesz tego idealnym przykładem – ale na twoje szczęście: dobrym przykładem. Znowu zaczniesz śmiać się jak niegdyś! A intuicja będzie ci wiernie służyć.

Ansuz może cię hojnie obdarzyć natchnieniem. Nieważne, czy tworzysz do szuflady, czy też zajmujesz się tym bardziej profesjonalnie. I pamiętaj, że pyszna kolacja, pięknie udekorowany stół, niesztampowe życzenia to też twórczość! A pomysłów ci nie zabraknie.

Co zasiejesz w swej duszy, pięknie wyrośnie – to obiecuje runa Jeran. Zaraz znajdziesz się w momencie zbierania plonów – może właśnie teraz koleżanka, której pomagałaś, zaprosi cię do teatru albo sprawi ci piękny prezent? Już niedługo usłyszysz słowa podziękowań za energię, którą wpakowałaś w utrzymanie swojego sypiącego się związku. Twoje wyrzeczenia w imię kompromisów miały sens! Nawet jeśli ukochany nie będzie umiał ci wprost podziękować, da ci odczuć, ile dla niego znaczysz. I że wie, jak wiele zrobiłaś dla was. Stoicie przed nowym, lepszym etapem waszego związku, o czym mówi runa Dagaz. Jej pozytywne znaczenie wzmacnia Fehu. Czeka was czas miłości, ognistego seksu i szczęścia.

Twoje relacje z ludźmi będą rozkwitać. Staniesz się dla nich źródłem światła. Nie stracisz nic, dając im tak wiele. Jeśli coś zgrzyta pomiędzy tobą a innymi, zajmij się tym. Przeproś, jeśli uważasz, że winna jesteś komuś przeprosiny. Załatw niedokończone sprawy. Laukaz zmyje urazy i żal. Uwolni wasze serca od złości. Przyniesie uzdrowienie. I przypływ energii, której ci brakuje.


Justyna Rudzka
zawsze czuła się związana z górami. Mówi, że tam jest jej Dom.
Od dziecka zbierała kamienie. Pewnie dlatego, gdy postanowiła zająć się wróżbami, wybrała runy.
Rozmawia z nimi od 10 lat. Pyta je o rady dla siebie i innych.
fot. shutterstock.com  

Źródło: Wróżka nr 3/2013
Tagi:
Już w kioskach: 2020
Wydanie specjalne 1/2022

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl