Czar czarów

Bez magii świat jest smutny i przywiędły. Pod jej wpływem rozkwitnie i storczyk, i ty! Weź do ręki karty, zapal świecę i odżyj!

Czar czarów★ Skąd się wzięły karty anielskie, czym ich działanie różni się od tarota?

Karty anielskie są kartami wyroczni, zaś karty tarota – wróżebnymi. Na czym polega różnica? Te pierwsze nie powiedzą ci, czy będziesz z panem X, czy z panem Y. Mogą ci dać pewne ogólne wskazówki, przesłania, na przykład: „Zostaw przeszłość za sobą”. Albo wskazać, jaka cecha charakteru ma dla ciebie szczególne znaczenie. Bo one mają wspomagać rozwój duchowy. Ludzie chętnie używają jednak kart wyroczni do wróżb. Dlaczego? Ponieważ zwykle ich odpowiedzi są pozytywne. Przecież wszelkie zdarzenia w jakiś sposób służą rozwojowi naszych dusz. Jeśli pytam, czy i kiedy mój syn wyjedzie za granicę do pracy, karty anielskie odpowiedzą: „Nie mieszaj się do życia innych” lub: „Prawdziwa miłość zniesie rozstanie”. Natomiast tarot: „Tak, syn planuje wyjazd. Pewnie w tym roku. Na początku będzie mu ciężko, ale szybko się otrząśnie”. Poza tym karty anielskie nie mają ustalonej liczby ani konkretnych postaci – to, które anioły (wraz ze swoją symboliką) pojawiają się na nich, zależy od fantazji ich twórcy. Tak czy inaczej, każda karta anielska ma afirmację/modlitwę/przesłanie i zwykle opis przedstawionej postaci. Znaczenie aniołów bywa zbieżne z pismami kabalistycznymi lub chrześcijańskimi. W założeniu karty anielskie miały ułatwiać kontakt z nimi.

reklama

★ Od dwóch lat nie kwitnie mi storczyk – czy mogę mu pomóc magią?

Możesz, choć pamiętaj, że sama magia – bez właściwej pielęgnacji rośliny – nie wystarczy. A co do tej ostatniej, trzymaj się zaleceń kalendarza księżycowego. W czerwcu najlepsze dni na podlewanie i nawożenie to: 1, 4-7, 9, 14-16, 24-29. Jeśli zaś chcesz go przesadzić, zrób to 7 czerwca albo między 14 a 16, ewentualnie w dniach 25-27. A jak inaczej jeszcze pomóc kwiatkowi? Mów do niego, np.: „Storczyku, zechciej zakwitnąć. Pozwól mi znów cieszyć się swoją urodą. Podobasz mi się taki, ale stęskniłam się za twoimi kolorami” – warto przy tych słowach widzieć w myślach jego kwiat. Nie zaszkodzi, jeśli postawisz obok zdjęcie kwitnącego storczyka tego samego gatunku. Możesz też dawać mu energię – reiki lub światło. Spróbuj go przestawić w jaśniejsze miejsce. Jeśli uważasz, że energia wokół jest nie najlepsza, bo na przykład ostatnio w domu się kłócicie, połóż obok doniczki bursztyn, kryształ górski albo muszlę. Wchłoną one negatywne emocje – oczyszczą atmosferę. A jeśli to wszystko nie pomoże? Cóż, może jest mu za dobrze... Niektóre kwiaty w idealnych warunkach wolą rozmnażać się przez boczne pędy czy kłącza. Może więc warto go troszkę zestresować – postawić obok płonące kadzidełko lub przenieść go w nowe miejsce.

★  Z której dłoni powinien wróżyć chiromanta?

Powszechnie sądzi się, że osobom praworęcznym wróży się z lewej ręki, a leworęcznym – z prawej, by dłoń nie miała zatartych linii wynikających z pracy. Ale wiarygodny chiromanta czyta z obu dłoni! Bo niezależnie od tego, która ręka jest wiodąca, lewa mówi o przeznaczeniu, na które – według chiromancji – nie mamy wpływu. Natomiast prawa dłoń zdradza, jak podchodzimy do pewnych spraw, jak zazwyczaj działamy, czyli można się z niej dowiedzieć tego, co jest zależne od naszej woli. Na rysunku kolejno od góry zaznaczone są podstawowe linie: serca, umysłu (głowy) i życia. Najlepiej widać je na lekko zgiętej dłoni.

★  Mój wnuk ma się urodzić 30 czerwca. Czy imię Ignacy pomoże mu być dobrym człowiekiem?

Jeśli Ignaś rzeczywiście urodzi się w terminie, będzie numerologiczną Szóstką. Wibracja imienia Ignacy to 5. Nie jest to najbardziej harmonijne połączenie... Ale pytasz o jego dobroć, a nie o to, czy pisane mu łatwe i przyjemne życie. Imię „Ignacy” najprawdopodobniej wywodzi się od łacińskiego słowa ignis, oznaczającego ogień. Ludzie noszący takie imię to zazwyczaj niespokojne duchy: uczuciowe, wytrwałe i ambitne. Chętnie pomagają innym. Tryskają energią, lecz bywają porywczy. Czy to materiał na dobrego człowieka? Na pewno! Jednak nie zapominaj, że o cechach człowieka decyduje też wychowanie i cel, w jakim dusza przychodzi na ten świat. To imię nosili dwaj święci. Ignacy z Antiochii był chrześcijańskim męczennikiem, natomiast słynny jezuita, Ignacy Loyola, nawróconym żołnierzem, który stworzył zakon mający walczyć ze wszelkim występkiem. Uważa się, że imię to nie całkiem pasuje do Raków, które przynależą do żywiołu Wody, czyli przeciwnego do Ognia. Jeśli natomiast dziecko urodzi się wcześniej – będzie związanym z Powietrzem Bliźniakiem. Wtedy płomieniste imię może dodać mu charyzmy, ale też gwałtowności.

★ Zobaczyłam ostatnio dziwny zlepek liter, które nie tworzyły wyrazu – czy to był magiczny zapis?

Prawdopodobnie ujrzałaś sigil. Sigile wywodzą się z magii chaosu, której podstawową zasadą jest brak zasad – każdy mag podąża swoją własną ścieżką, na własną rękę pokonując ograniczenia sceptycznego umysłu. Technikę pracy z nimi opracował Austin Spare, brytyjski okultysta. Sigil to symbol afirmacji, który trzeba wprowadzić do podświadomości, a potem do nieświadomości. Najpierw trzeba go jednak sformułować. Załóżmy, że chcesz sobie wpoić: jestem bogata. Wycinasz z tego zapisu wszystkie litery, które graficznie możesz znaleźć w innych literach, i wszelkie powtórzenia. Otrzymujesz JSTMBG. Teraz trzeba zapis umieścić w podświadomości i zapomnieć. Jak to zrobić? Austin Spare proponował różne metody, najprostsza polega na ćwiczeniu z wzrokiem utkwionym w sigilu aż do momentu padnięcia ze zmęczenia. Można też wprowadzić się w trans odpowiednią muzyką. A potem, by zapomnieć, najlepiej zasnąć. Albo zająć się czymś zupełnie innym.

★ Jak postąpić, jeśli podczas rytuału zgaśnie świeca, która miała się wypalić do końca?

Przede wszystkim nie panikować, nie snuć makabrycznych wizji – po prostu ponownie zapalić świecę. Jeśli jednak nadal odmawia ona współpracy, to raczej zaklęcie nie wyjdzie. Nie ma jednak powodu, by nie próbować za kilka dni znowu. Ale trzeba się liczyć z tym, że jeśli świeca została zapalona w konkretnej intencji, na przykład pozytywnego wyniku rozmowy o pracę, to jej zgaśnięcie może zapowiadać komplikacje. Warto wówczas zastanowić się raz jeszcze, czego naprawdę chcesz, czy wymarzona praca jest dla ciebie odpowiednia. Jeśli upewnisz się w przekonaniu, że tak, to weź sprawy w swoje ręce. Pamiętaj, magia świec przynależy do Ognia, a on nie lubi biernego czekania! Najlepiej połączyć rytuał z konkretnym działaniem. Przygotuj się do tej rozmowy – możesz sięgnąć po poradniki, ale po prostu staraj się być sobą.


Justyna Rudzka
il. Edyta Banach-Rudzik, fot.: shutterstock.com 

Źródło: Wróżka nr 6/2013
Tagi:
Już w kioskach: 2020
Wydanie specjalne 1/2022

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl