Podpowiedzi run

Nie podejmą decyzji za ciebie. Ale mogą podszepnąć dobre rozwiązanie. Runy – boski alfabet, wypisany na kamieniach. Trzeba tylko nauczyć się rozumieć ich mowę.

Podpowiedzi runMinęło10 lat, odkąd rozwiodłam się z mężem. Zdradzał mnie z inną kobietą. Obiecałam sobie wtedy, że żadnemu więcej facetowi nie zaufam. A teraz... Jestem o krok od złamania obietnicy. Wszystko przez Daniela.
Spotykamy się od roku. Początkowo traktowałam to lekko – niewiele znaczący romans. Sama siebie oszukiwałam.

Udawałam, że nie dostrzegam, iż nasz flirt przeradza się w coś poważniejszego. Ale ostatnio Daniel zaproponował, byśmy zamieszkali razem. U niego. A ja nie wiem, co mu odpowiedzieć. Na pewno nie kocham go tak, jak kochałam mojego męża.

Ale jest mi z nim dobrze. Tylko że nie jestem gotowa na wiążące decyzje. Boję się, że gdy zaufam, mogę zostać ponownie zraniona. Może runy podpowiedzą mi, co robić?

Ewelina


reklama

Powoli biorę kamienie do ręki. Czuję ich chłód. Skalne szczyty w szarych chmurach – nie mogę przepędzić tego obrazu sprzed oczu, gdy rzucam runy. Czego w tej relacji, Ewelino, poszukujesz i co dostaniesz?

Czego poszukujesz? Uruz, Fehu, Wunjo, Odala (runy dosłownie uparły się, by tym razem wybrać ich cztery)
Co dostaniesz? Iwaz, Dagaz i Laukaz

Długo się zastanawiałam, czy pytać runy o Daniela. Podejrzewam jednak, że byłabyś rozczarowana, gdybym tego nie zrobiła... Sprawdziłam więc: Jaki jest stosunek Daniela do ciebie? Tiwaz, Durisaz, Ansuz

Nie jest dziwne, że pragniesz ogrzać się przy domowym ognisku – o czym mówi jasno runa Fehu. Kiedy ostatni raz czułaś się jak u siebie w miejscu, w którym mieszkasz? Chyba dawno, skoro wśród twoich marzeń znalazła się runa ojczyzny i domu – Odala. Również marzenie o radości, które symbolizuje Wunjo, pasuje do twojej listy życzeń. Tylko dlaczego ciągle o tym marzysz, zamiast to po prostu mieć? Najlepiej byłoby, gdybyś te wartości mogła sama wnieść do swojego związku.

Na pierwszy rzut oka zaskakuje trochę w tym zestawie Uruz. To runa Ziemi oraz wielkiej i trochę niebezpiecznej siły. Może reprezentować tęsknotę za swoim miejscem na ziemi. Albo wskazywać na twoje obawy i wątpliwości, niepozwalające ci realizować marzeń. Ale nie martw się – runa Uruz mówi także, że możesz przekuć swój lęk w motywację do działania. A wtedy trzy pozostałe runy przestaną opisywać twoje pragnienia, a zaczną dotyczyć rzeczywistości!

Co przyniesie ci zmiana zamieszkania? Runy nie dają odpowiedzi „będzie cudownie” albo „beznadziejnie”. Mówią o bramie w inne światy (Iwaz), świcie i wodzie. Przed tobą drzwi w nowe życie, które obiecuje runa Dagaz. Bez złości, żalu, zadawnionego gniewu – bo Laukaz symbolizuje oczyszczenie.

Runy wyraźnie sugerują, że jest dla ciebie ważne, byś spróbowała szczęścia z Danielem. Nie mówią nic na temat samego związku, ale podkreślają, jak istotne jest wyrwanie się z dotychczasowej sytuacji. Może kiedyś się rozstaniecie, ale ten wspólny czas okaże się dla ciebie bezcenny.

Runa celu i myśliwego – Tiwaz – wskazuje, że Daniel myśli o tobie poważnie. Durisaz ostrzega, że może mieć skłonność do forsowania własnego zdania, dominowania ciebie. Powinnaś więc na to uważać i delikatnie się temu przeciwstawiać. Wydaje się, że Daniel może chcieć zamknąć cię w złotej klatce – z troski o ciebie. Ansuz uspakaja jednak, że jest w nim dużo delikatności i mądrości płynącej z intuicji. A wraz z Durisaz wskazują na silną opiekę dawnych bogów. Oba kamienie mogą też sugerować parapsychiczne uzdolnienia Daniela. Nie lekceważcie jego przeczuć! Runy twierdzą, że trafiłaś na niezwykłego człowieka, z którym jednak życie może być trudne – ale też warte tego, by wspólnie przezwyciężać problemy.


Justyna Rudzka
zawsze czuła się związana z górami. Mówi, że tam jest jej Dom.
Od dziecka zbierała kamienie. Pewnie dlatego, gdy postanowiła zająć się wróżbami, wybrała runy.
Rozmawia z nimi od 10 lat. Pyta je o rady dla siebie i innych.
fot. shutterstock.com

Źródło: Wróżka nr 5/2013
Tagi:
Już w kioskach: 2020
Wydanie specjalne 1/2022

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl