Urodzone na nowo

Kiedy przychodzą na świat, nie są czystymi kartkami. Wiele z nich doskonale pamięta swoje poprzednie życie.

Urodzone na nowoMamo! Maaamooo! Obudź się wreszcie! Chcę ci coś powiedzieć! – czteroletni Scott szarpał matkę za ramię i próbował ściągnąć z niej kołdrę. Helen Knill z trudem otworzyła jedno oko. – Scott, zlituj się. Jest jeszcze wcześnie, chcę spać. Ty też wracaj do łóżka… – Mamo, to naprawdę ważne! Zanim was spotkałem, byłem królową Szkocji!!

Królowa w krótkich spodenkach

Chłopiec dał za wygraną. Ale tylko na chwilę. Już przy śniadaniu Scott zaczął opowiadać o swoim dworskim życiu. Matka nie przejmowała się tym, bo – wiadomo – dzieci lubią fantazjować. Ale chcąc przyłapać go na zmyślaniu, zapytała, jak się wtedy ubierał. – Co ty, mamo? To mnie ubierali! Pokojówki i służące zakładały mi długie majtki, szorstkie i drapiące. Potem gorset, taki ciasny, że ledwo oddychałem i ciężką sukienkę, długą do ziemi. Miała wielkie rękawy, śmieszny wysoki kołnierz i była obszyta takimi białymi kuleczkami.

– Perły… – pomyślała Helen i otworzyła usta ze zdziwienia, skąd malec wiedział o królowej Marii I Stuart? Przecież w telewizji oglądał tylko bajki i nigdy nie interesował się historią! Tymczasem Scott opisał ze szczegółami swoje XVI-wieczne buty, koronę królewską, którą mógł zakładać tylko od święta, i sypialnię z łożem osłoniętym baldachimem. Ale bardziej niż opowieści zaszokowały rodziców rysunki chłopca. Zwykle bazgrał coś jak każde dziecko w jego wieku, ale szkic zamku nad jeziorem wydawał się kreślony wprawną, dorosłą ręką! Chłopczyk narysował nie tylko dachówki, ale też fryzy!

reklama

Czas płynął, a Scott dalej snuł swoje królewskie historie. Mniej więcej po siódmych urodzinach przypomniał sobie m.in. kuzynkę Catherine (późniejszą królową Francji), z którą jako Maria wciąż się kłócił. Wtedy Knillowie postanowili sprawdzić, czy wspomnienia syna mają jakiś sens. Wertowali biografie szkockiej królowej, oglądali jej portrety i zdjęcia zamku. Wszystko się zgadzało, nawet kolor obuwia władczyni. Tak jak powiedział Scott, nosiła wyłącznie czarne, czerwone i musztardowe oraz suknie obszywane perłami.

Chłopiec bezbłędnie opisał także komnaty i otoczenie zamku. Knillowie pojechali do Szkocji, do królewskiego Pałacu Linlithgow. Scott czuł się tam jak w domu i złościł się, że ochroniarze nie chcą go wpuścić do jego komnat. Rodzice, oglądając portrety Marii, dostrzegli, że ich syn jest do niej łudząco podobny. A także to, że urodził się 8 lutego – tego samego dnia, którego Marię oddano w ręce kata. Tyle że 400 lat później!

Córeczka dwóch matek i dwóch ojców

Inoka Srijani urodziła się na Sri Lance, w maleńkiej wiosce w sercu dżungli. Gdy skończyła cztery latka, oznajmiła, że kiedyś mieszkała w mieście Minuvangoda i w „tamtym” domu miała bieżącą wodę i elektryczność. Rodzice wezwali na pomoc buddyjskich mnichów, a ci poradzili, żeby pojechali do miasta. Na miejscu okazało się, że osiem lat wcześniej w wypadku motocyklowym zginęła tam 11-letnia Milani Gadagompola. Chociaż Inoka nigdy wcześniej nie była w Minuvangoda, od razu poznała wieżowiec, w którym mieszkała w poprzednim wcieleniu. Zapukała do odpowiednich drzwi i przywitała się z kobietą, zwracając się do niej per „mamo”. Znała każdy kąt. Z szafy wyjęła zabawki zmarłej dziewczynki, pokazała palcem jej zdjęcie i powiedziała: „to ja!”. Poznała siostry i brata, pamiętała ich imiona.

Gadagompolom nie trzeba było więcej dowodów. Uwierzyli, że odzyskali dziecko. Biologiczni rodzice Inoki musieli uznać fakty. Na Sri Lance wiara w reinkarnację jest powszechna i traktowana niemal jak obowiązujące prawo. W rezultacie Gadagompola „odzyskali” zmarłą córkę. Od tej pory Inoka/Milani żyła w dwóch rodzinach i miała dwie matki i dwóch ojców.

Dzieciństwo z drugiej ręki

Scott i Inoka nie są wybrańcami bogów. A może i są, tylko że jednymi z wielu? Przez ostatnie 40 lat naukowcy trafili na blisko 3 tys. dzieci, które twierdziły, że pamiętają swoje poprzednie życie. Sprawa jest na tyle poważna, że na uniwersytecie stanowym w Wirginii powołano nawet wydział, który ma analizować dziecięce wspomnienia reinkarnacyjne. – Najwięcej przypadków odnotowano w krajach, takich jak Sri Lanka czy Indie, których mieszkańcy wierzą w reinkarnację – wyjaśnia w wydanej również w Polsce książce „Życie sprzed życia” psychiatra dziecięcy dr Jim Trucker. – Ale zdarza się to na całym świecie.

Źródło: Wróżka nr 6/2013
Tagi:
Już w kioskach: 2020
Wydanie specjalne 1/2022

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl