Nudna emerytura

Podpowiedzi runKamień na kamieniu nie zostanie z wieży trosk, której czujesz się więźniem, jeśli tylko posłuchasz sugestii kamyków magicznych – run.

Kilka tygodni temu przeszłam na emeryturę. I aż wstyd się przyznać – nudzę się! Niestety, większość moich znajomych przejmuje się przede wszystkim swoim zdrowiem, a ja naprawdę nie mam już siły słuchać o ich dolegliwościach. Tak, wiem, nie świadczy to o mnie najlepiej, ale na razie czuję się świetnie i jakoś przeszkadza mi wyszukiwanie, co gdzie strzyka.

A drugi temat koleżanek to dzieci, śluby i wnuki... Przykro mi to stwierdzić, ale mnie – bezdzietnej rozwódki – takie rozmowy nie porywają. Nie chcę rozmiękczać sobie mózgu oglądaniem telewizji. Mieszkam w małym miasteczku – kina ani teatru tu nie ma.

Energii i sił mi nie brakuje. Wiem, że z czasem to się zmieni. Zależy mi więc na tym, by nie siedzieć bezczynnie. Chciałabym, aby runy podpowiedziały mi, jak mogę sobie zorganizować czas.

Aneta


reklama

Ha, ciekawe zadanie wybrałaś dla run. Kamienie podsunęły mi obraz pustyni, w której piasku kryją się prawdziwe skarby. Wystarczy tylko umieć patrzeć, by je dojrzeć... Proponuję taki rozkład: pierwszy kamień reprezentuje ciebie. Trzy kamienie pod nim to propozycje tego, czym możesz się zająć. Poniżej: co ci przyniesie los, jeśli z nich skorzystasz. I powód twojego obecnego stanu, czyli co tak naprawdę znaczyło dla ciebie przejście na emeryturę. I co mamy?

Ty: Sowelo
Propozycje: Uruz, Raido, Wunjo
Efekty: Ansuz, Mannaz, Tiwaz
Powód: Naudiz


Zacznijmy od ciebie – runa Słońca wskazuje, że energii ci nie brak. Powód twojego stanu znudzenia czy też zniechęcenia opisuje runa Naudiz: nie pogodziłaś się ze zmianą swojego statusu. Umysł pokazuje ci plusy, ale dusza nadal czuje się niekomfortowo. Naudiz mówi o konieczności działania, niepoddawania się. I obiecuje samodzielność, możliwość wzięcia życia w swoje ręce.

Nie masz już planu dnia, wyznaczonego przez zawodowe obowiązki – zależy on tylko od ciebie. Obawiasz się tego, zamiast się cieszyć. Przed tobą wielka szansa, a nie powód do lęku i smutku! Jesteś o krok od szczęścia, tylko.. musisz go zrobić!

Podpowiedź kamieni jest przewrotna i trudno ją na początku zrozumieć. Uruz mówi o drzemiącej w tobie energii. Ale to także runa uzdrowicieli. Piszesz, że masz dość koleżanek narzekających na zdrowie. A może warto zrobić kurs masażu, reiki albo zacząć zgłębiać tajniki zielarstwa i spróbować im pomóc?

Jeśli zapiszesz się na jakieś zajęcia, to poznasz ludzi, którzy podzielą twoje zainteresowania. Mówi o tym runa Ansuz, obiecująca dobre kontakty z innymi. A dodatkowo to symbol inspiracji – dobrych pomysłów, które pomogą ci przegnać nudę. Ale pierwszym krokiem do tego jest chęć niesienia pomocy innym, a nie złoszczenia się na nich.

Runa Raido radzi wprost: zacznij podróżować! Najpierw poznaj okolicę. Planowanie wyjazdów, wyszukiwanie ciekawych miejsc zajmie ci sporo czasu. Co ci da takie poznawanie na nowo świata? Kontakty z ludźmi, z którymi niedługo utworzysz wspólnotę, co obiecuje runa Mannaz. Zdobycie życzliwości niektórych osób zajmie ci trochę czasu, ale może znajdziesz wśród nich towarzyszy wspólnych wyjazdów.

Trzecia propozycja to Wunjo. Dość przewrotna, bowiem znacznie lepiej pasowałby ten symbol szczęścia i rozkoszy do skutków działań. A co znaczy jako propozycja? Ciesz się życiem. Naucz się znajdować powody do radości w każdej chwili, w każdym miejscu. Rób sobie drobne przyjemności. Przez tyle lat pracy miałaś więcej obowiązków niż okazji do rozpieszczania siebie. Teraz możesz to nadrobić! Wunjo mówi także o świetnych relacjach z przyjaciółmi. Napisz zatem do dawno niewidzianej koleżanki z innego miasta czy kraju. Może wreszcie uda wam się spotkać.

Runa Tiwaz sugeruje, że wyznaczysz sobie cel i będziesz do niego dążyć. Może będzie to wyjazd w odwiedziny do dawnej znajomej? Najważniejsze to przejąć ster nad życiem – niech zmierza tam, gdzie chcesz!

Justyna Rudzka
zawsze czuła się związana z górami. Mówi, że tam jest jej Dom.
Od dziecka zbierała kamienie. Pewnie dlatego, gdy postanowiła zająć się wróżbami, wybrała runy.
Rozmawia z nimi od 10 lat. Pyta je o rady dla siebie i innych.
fot. shutterstock

Źródło: Wróżka nr 6/2013
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl