Za pan brat z energiami

Za pan brat z energiamiWszystko jest energią. To ona decyduje o zdrowiu twojego dziecka i o tym, czy masz zniżkę za bezszkodową jazdę. Lepiej wiedzieć, jak ją obłaskawić...

Gdy rejestrowałam samochód, spytano mnie, czy zależy mi na jakiejś konkretnej cyfrze w rejestracji. Zaskoczona całkiem zgłupiałam! O jaką powinnam poprosić?

A jaką jesteś wibracją? Warto dobrać takie cyfry, które złagodzą twoje wady. Jeśli więc jesteś numerologiczną Jedynką, w twojej rejestracji powinna znaleźć się dwójka – dzięki niej otrąbisz tylko co drugiego ślamazarnego uczestnika ruchu. Z kolei zbyt ustępliwej Dwójce zalecana jest jedynka – chyba nie chcesz w nieskończoność stać na wyjeździe z podporządkowanej?

Niesubordynowane Trójki i Piątki pomoże okiełznać przestrzegająca zakazów i nakazów czwórka – ileż razy można tracić prawko z powodu punktów?! Czwórce i Szóstce zaś nie zaszkodzi jedynka, bo to kolejni kandydaci do blokowania skrzyżowań przy skręcie w lewo. Siódemka i Dziewiątka tylko dzięki jedynce albo czwórce nie zwiedzą pięć razy obwodnicy wokół Katowic. Z kolei Ósemka powinna starać się o czwórkę lub dwójkę, by nie dać ponieść się za kółkiem zbytniej euforii. Wszyscy, niezależnie od wibracji, powinniśmy unikać w rejestracji cyfr: 3, 5, 9 – zanadto sprzyjają ułańskiej fantazji.

Nasz synek Jaś ma przyjść na świat za miesiąc i właśnie szykujemy mu pokoik. Gdzie, zgodnie z zasadami feng shui, powinniśmy ustawić jego łóżeczko?

Łóżeczko chłopca powinno się znaleźć w północno-wschodniej części pokoju, natomiast dziewczynki – w południowo-wschodniej lub zachodniej (różnice wynikają z innego krążenia energii jin i jang u kobiet oraz mężczyzn). Trzeba ustawić je krótszym bokiem do ściany. Ale uwaga: za nią nie powinna się znajdować garderoba ani łazienka, ponieważ zarówno płynąca woda, jak i duża liczba różnobarwnych rzeczy może zaburzyć poczucie bezpieczeństwa maluszka. Najlepiej, by dziecko leżało skierowane twarzą do drzwi. A przynajmniej nie powinno mieć od ich strony nóżek, by nie uciekała przez nie energia. Wokół łóżeczka należy ustawić zdjęcia mamy, taty, rodzeństwa, a także zwierząt domowych (jeśli je macie). Wprawdzie noworodek nie dojrzy jeszcze znajomych twarzy na fotografiach, ale emanują one pozytywną energią – właśnie po to je przy nim umieszczamy.

reklama

Warto też dopilnować, by w kolorach zabawek znalazły się wszystkie barwy żywiołów: czarny (woda), zielony (drewno), czerwony (ogień), żółty (ziemia), niebieski lub biały (woda). Nie zdziwcie się, jeśli Jaś – gdy podrośnie – wybierze sobie inne miejsce do spania. Dziecko świetnie czuje przepływy energii i znajdzie dla siebie najkorzystniejsze rozwiązanie.

Zamierzam się wkrótce oświadczyć. Czy pierścionek z diamentem to jedyna opcja? Moja wybranka jest zodiakalną Panną.

Wiele kobiet nie wyobraża sobie zaręczynowego pierścionka z innym kamieniem. Diamenty są nie tylko najcenniejsze, ale też mówią o wiecznej miłości. W waszym wypadku jest jeszcze jeden powód, by nie silić się na oryginalność. Diamenty to kamienie poświęcone Merkuremu. Czyli najbardziej w nich do twarzy podopiecznym tej planety – Bliźniętom i właśnie Pannom. Dobrze służą również znakom Ognia – Baranom i Lwom. Z jednym zastrzeżeniem – to talizmany dla ludzi szlachetnych! Jeśli zauważyłeś na przykład, że twoja ukochana ma skłonności do skąpstwa czy chciwości, to najgorszy możliwy prezent dla niej. Tylko wzmocni jej słabości. Chyba że chcesz ją poddać ostatniej próbie, zanim założysz jej ślubną obrączkę. Diament symbolizuje potęgę. Jednak zdaniem niektórych astrologów nawet zaręczynowego pierścionka z tym kamieniem nie należy nosić codziennie. Podobno zwłaszcza w środy i piątki lepiej go zdjąć. A to już poważny powód do zastanowienia, czy dawać taki klejnot trzpiotce? Ale ty możesz być spokojny – akuratna Panna na pewno nigdzie go nie podzieje.

Amulet – oko HorusaChcę kupić amulet – oko Horusa. Na co mam zwrócić uwagę?

Na pewno na materiał, z którego jest zrobiony. Powinien być naturalny: kamień, metal, drewno, ewentualnie kość. W wypadku oka Horusa wzór jest dość skomplikowany, toteż najlepiej powinien wyglądać na metalu. Jeśli będzie to złoto, srebro, miedź albo cyna, tym lepiej. Używano ich bowiem chętnie w starożytnym Egipcie, skąd ten amulet pochodzi.

A gdzie go kupić? Magiczny przedmiot dobrze jest móc wziąć w dłoń przed podjęciem decyzji, nawiązać z nim energetyczny kontakt. Z tego powodu nie każdemu można polecić internetowe sklepy ezoteryczne. Niezależnie jednak od tego, czy sklep jest wirtualny, czy nie, warto go sprawdzić. Ot, poszperać w opisach różnych produktów. Jeśli wszystkie są przedstawiane jako wspaniały środek na wszelkie problemy, bez żadnych ostrzeżeń, to lepiej niczego tam nie kupować.

W szufladzie mam piękny naszyjnik z pereł po babci. Boję się go nosić, bo podobno perły zapowiadają łzy. Może są magiczne sposoby, by je odczarować?

A może jesteś zodiakalnym Rakiem? Jeśli tak, to nie masz problemu. Perły są dla ciebie stworzone! Jeżeli nie... Cóż, rzeczywiście od wieków wierzono, że te kamienie, choć mogą przynosić bogactwo, wieszczą też często katastrofy, choroby i śmierć. Już rzymscy astrologowie uznali, że skoro narodziły się z cierpienia (powstają w wyniku podrażnienia ciała małży), nikt nie zazna od nich szczęścia. Skąd zatem ich wielka popularność? Z czystej przekory? Raczej stąd, że wielu osobom udawało się przełamywać ten zły czar. Perłę przypisuje się Księżycowi. Jeśli w twoim horoskopie urodzeniowym Luna jest osłabiona, nie noś ich, a czarne omijaj szerokim łukiem. W innym wypadku możesz zaryzykować łączenie pereł ze szmaragdami – one neutralizują ich złą moc. Nigdy nie dawaj jednak pereł zakochanym, zwłaszcza młodej parze. Jeżeli masz podejrzenie, że nad odziedziczonym naszyjnikiem ciąży jakaś klątwa, zakop go w ziemi na księżycowy miesiąc, a na drugi – wystaw na działanie promieni Łysego. Każdego wieczoru powtarzaj słowa: „Uwalniam was od klątwy. Przynosicie mi szczęście”. 

Justyna Rudzka
fot. shutterstock

Źródło: Wróżka nr 9/2013
Tagi:
Już w kioskach: 2020
Wydanie specjalne 1/2022

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl