Zaklinacz słów

Shirin Kader: Zaklinacz słówKażdemu z nas jest coś przeznaczone, coś zapisane, coś, co musi się spełnić. Maktub. Czy jednak każdy z nas potrafi w to uwierzyć?


Gdy Nina wyjeżdża do Londynu, by na prestiżowej uczelni pisać doktorat o sztuce bajarstwa, nie przypuszcza, że właśnie zaczęło się wypełniać jej przeznaczenie. Wkrótce poznaje Gabriela – niezwykłego człowieka, z którym połączy ją pasja do wschodnich opowieści i wyjątkowe uczucie. Razem przemierzają emigranckie dzielnice Londynu, zbierając opowieści ludzi z różnych stron świata. Wraz z każdą nowo zasłyszaną historią Nina uświadamia sobie jednak, że nie są to zwykłe opowiastki a jej ukochany ma wyjątkowy dar… 
 

"Zaklinacz słów" to ujmująca historia o przeznaczeniu, miłości i potędze słów. Przeplatana wschodnimi opowieściami narracja przenosi czytelnika z Londynu i Paryża do Maroka, Egiptu, Jordanii i Indii, a wszystko po to, by mógł odkryć tajemnicę niezwykłego bajarza i pozwolił spełnić się pewnej przepowiedni. To czarująca książka o sile uczucia i magii opowieści, zainspirowana Księgą tysiąca i jednej nocy. 

"Życie każdego z nas składa się z opowieści. Sztuką jest nie tylko zauważyć to, ale także przeżyć je świadomie. Chodzi o zdolność odkrywania w sobie narracji, które mają szansę stać się zapisane. Wtedy nasze historie tracą coś, ale także zyskują. Bo przecież „powieść traci wolność z chwilą, w której zostanie zapisana, zyskując w zamian życie wieczne”. O życiu wiecznym w opowieściach, o ich odnajdowaniu, przekazywaniu i rozmyślaniu nad nimi jest właśnie książka Shirin Kader. Pozornie kusząca orientalnym pięknem. Tak naprawdę osadzona jednak w świecie, w którym mało kto chce zrozumieć swoje opowieści i niewielu pragnie ocalić je od zapomnienia."
- fragm. recenzji Jarosława Czechowicza (całość tutaj)


Shirin Kader to urodzona w 1979 roku w Lublinie pasjonatka Orientu. Absolwentka filozofii i europeistyki, od dzieciństwa zafascynowana kulturą i tradycją literacką świata arabskiego. Ze współczesnych pisarzy bliskowschodnich najbardziej ceni Orhana Pamuka. Sama przygodę z pisarstwem rozpoczęła już jako nastolatka ale Zaklinacz słów jest jej pierwszą dojrzałą powieścią literacką.

Prywatnie właścicielka sympatycznej kotki o imieniu Szisza i pokaźnej kolekcji książek o tematyce orientalnej. Od dziesięciu lat zakochana w Tunezji, do której ciągle wraca. Obecnie pracuje nad kolejną powieścią i w rodzinnym mieście prowadzi klimatyczną kawiarnię orientalną. Shirin Kader to pseudonim literacki autorki.


Shirin Kader  "Zaklinacz słów"
Oprawa: miękka ze skrzydełkami 
Liczba stron: 320
Premiera: 14 października 2013
Wydawnictwo Lambook
www.lambook.pl

Patronaty medialne:
       

wróżka


reklama
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl