Andrzejki prawdę mówią

Boże, daj męża. Albo kochanka. Albo kasę i dobrą pracę. Tylko wróżby powiedzą, czy nasze modły zostaną wysłuchane.

Andrzejki prawdę mówią● Szpilką w serce
Na wyciętym z kartonu sercu wypisz męskie imiona, jedno przy drugim. Odwróć serce, by ukryć napisy, i wbij w nie szpilkę. Na kogo trafi, na tego bęc – takie imię będzie nosił wybranek.

● Waza marzeń
Potnij kartkę na 6 równych części. Wodoodpornym flamastrem zapisz swoje najskrytsze marzenia. Wrzuć karteczki do dużej miski. Dokładnie wymieszaj. Nalej wody do naczynia i obserwuj, która karteczka wypłynie pierwsza. To marzenie najszybciej się spełni.

● Dla par
Jedną świeczkę do podgrzewacza (tealight) podpisz swoim inicjałem, drugą – ukochanego. Zapal je i połóż delikatnie – w pewnej odległości – na powierzchni wody, np. w wannie czy misce. Jeśli się połączą, oznacza to zgodny związek. Jeśli odsuną, rozstanie. Gdy płomień osłabnie i zgaśnie, wróży to problemy ze zdrowiem.

reklama

● Lanie wosku
Rozpuść wosk. Najlepiej ze świeczek miodowych, ale mogą być też tealighty. Przygotuj klucz z dużą dziurką. Dawniej uważano, że powinien być to klucz do kościoła lub przynajmniej poświęcony. Wosk wlewaj przez klucz do miski z zimną wodą, powoli, inaczej utworzy się trudna do interpretacji grudka. Gdy ostygnie, wyciągnij go i zobacz, jaki cień rzuca na ścianę. Panny mogą w jego kształcie dostrzec cechy przyszłego męża. Każdy z obecnych może też powiedzieć, z czym mu się ten cień kojarzy. A nuż któreś ze słów okaże się trafne?

● Filiżanka z niespodzianką
Weź siedem identycznych filiżanek. Do każdej włóż inny przedmiot – listek, pierścionek, obrączkę, guzik, pieniążek, szpilkę, laleczkę – i przykryj spodkiem. Wylosuj jedną filiżankę. Sprawdź, co jest w środku:

Listek – nic nowego się nie zdarzy.
Pierścionek – zaręczyny, a dla mężatki – romans.
Obrączka – ślub, dla mężatki – dziecko.
Guzik – tyle właśnie dostaniesz.
Pieniążek – duża kasa.
Szpilka – zdrada.
Laleczka – dziecko.

● Jak zobaczyć we śnie przyszłego męża?
Cały dzień należy pościć. Zdaniem wtajemniczonych przed pójściem do łóżka warto zjeść słonego śledzia, niczym nie popijać i położyć się spać. Mężczyzna, który się przyśni, będzie tym ukochanym. Chyba że wyśnimy tylko wymarzoną szklankę wody.

● Wróżba z kart
Przygotuj cztery asy, potasuj je i wyciągnij jedną kartę. As kier wróży ciepły i spokojny dom. As trefl obiecuje niespodziankę w miłości. As pik zapowiada władczego ukochanego. As karo – dobrą wiadomość w sprawach miłosnych.

● Dwa słowa o pogodzie
Gdy święty Andrzej ze śniegiem przybieży, sto dni śnieg na polu leży. Śnieg na Andrzeja dla zboża zła nadzieja. Jeżeli na świętego Andrzeja wiatr i mgła, to od Bożego Narodzenia będzie sroga zima. Gdy w Andrzeja deszcz lub słota, w grudniu drogi bez błota.

● Karteczka spod poduszki
Wieczorem dnia poprzedzającego andrzejki wypisz na wielu karteczkach imiona mężczyzn. Idź spać. Rano, po obudzeniu, sięgnij pod poduszkę. Jakie imię wyciągniesz, takie będzie nosić facet, który się tobą zainteresuje.

● Wróżba kubek w kubek
Pod kubeczkami ukryj cukierek, piórko, ziarnko pieprzu, kamyk i banknot. Wylosuj jedną z nich. A oto co oznacza przedmiot, który ci się trafił:

Cukierek – szczęśliwe życie.
Piórko – brak trosk.
Pieprz – przygody.
Kamyk – dużo pracy.
Banknot – bogactwo.

Justyna Rudzka
fot.: east news, shutterstock
 

Źródło: Wróżka nr 11/2013
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl