Rok Drewnianego Konia

Chiński Nowy Rok zaczyna się 31.01.2014. Tego dnia panowanie nad światem przejmie optymistyczny i uwielbiający ludzi Drewniany Koń. Z nim pokonamy kryzys, poczujemy siłę i radość, bo w końcu ruszymy z kopyta!

Drewniany Koń oznacza szybki rozwój i większy dobrobyt. Z optymizmem popatrzymy na nasze sprawy. Wszyscy będą dla siebie bardziej życzliwi i nastawieni na współpracę, a nie – jak dotychczas – na rywalizację. To dobry czas dla idealistów, pracowników socjalnych, wolontariuszy, ekologów i działaczy społecznych. Dzięki nim w 2014 roku świat może stać się odrobinę lepszy. A kto czuje się samotny, ten łatwiej nawiąże teraz nowe przyjaźnie, bo przestaniemy zwracać uwagę na to, co nas dzieli, tylko na to, co łączy.

Na scenie politycznej w końcu się wyciszy. Drewniany Koń pomoże światu wyjść z recesji oraz kłopotów finansowych. To rok, w którym uda się nawiązać różne sojusze. Politycy podpiszą mądre porozumienia i ważne układy, także rozbrojeniowe. Jest również szansa na wynegocjowanie zakończenia dzielących ludzi konfliktów i na to, by pomoc międzynarodowa wreszcie dotarła do najbardziej potrzebujących.

Rok kobiet!

Drewniany Koń jest przyjacielem kobiet, więc na wysokich stanowiskach w polityce i biznesie pojawi się mnóstwo aktywistek. Mężczyźni zrozumieją, że równouprawnienie bardziej się wszystkim opłaci. W wielu miejscach świata panie zaczną jeszcze prężniej walczyć o swoje prawa, a wielkie organizacje będą je w tym wspierać.

Czas natury

Będziemy żyć wygodniej i spokojniej. To dobry czas, aby inwestować w swoją przyszłość i podejmować odważne decyzje, które dotyczą rodzinnych finansów.

Zadbaj teraz o swoją kondycję. Przekonaj się do częstszego i katywnego przebywania na świeżym powietrzu, np. do uprawiania joggingu, tai-chi lub częstego spacerowania, najlepiej w lesie i wśród zieleni.

W tym roku łatwiej rzucisz palenie papierosów i inne nałogi, więc chociaż spróbuj...

reklama


Unikaji plastiku, sztucznych tworzyw i agresywnej chemii. Stawiaj na naturalne tkaniny i proste, zdrowe jedzenie. Zwróć też uwagę na jakość wody, którą pijesz. Jeśli masz w okolicy studnię oligoceńską, to czerp z niej wodę do szklanej butelki.

Twoją odporność wzmocni smak ostry. Wprowadź do diety więcej czerwonych warzyw i owoców. Tylko ostrożnie ze słodyczami, bo Koń lubi sobie pofolgować i w efekcie można przytyć...

Rok szczęścia w małżeństwie

Śluby zawarte w 2014 roku będą bardzo wystawne, a nowożeńcy – szczęśliwi. Nie zwlekaj więc z oświadczynami czy wyznaczeniem daty ceremonii.

Ale uwaga! Choć Rok Drewnianego Konia sprzyja zgodzie, to na linii żona–teściowa mogą pojawić się spięcia i nieporozumienia. Kobiety będą chciały rządzić, dlatego po ślubie lepiej od razu zamieszkać osobno, a nie z teściamiza ścianą.

Doskonały czas na biznes

Drewniany Koń sprzyja interesom. Ten znak należy do żywiołu Ognia, a jakość drewna w 2014 roku spowoduje, że nie zabraknie nam energii i optymizmu. Warto teraz założyć własną firmę, bo szybciej przyniesie zyski, zwłaszcza jeśli właścicielem firmy będzie kobieta, gdyż Drewniany Koń jest patronem przedsiębiorczych pań i sprzyja ich emancypacji.

W co inwestować?

  • Przede wszystkim w siebie – w swoje umiejętności i kwalifikacje, bo Drewniany Koń inwestuje w to, co z czasem może zyskać na wartości;
  • W dom, ziemię, nieruchomości;
  • W maszyny i narzędzia pracy.


Czego unikać?

  • Nie kupuj pod wpływem impulsu;
  • Nie przepłacaj za samochód czy drogie wakacje;
  • Uważaj podczas spekulacji giełdowych;
  • Staraj się płacić gotówką, a nie kartą kredytową.

 

Dzieci Drewnianego Konia – inteligentne i żywiołowe

Dzieci, które urodzą się między 31.01.2014 a 18.02.2015, będą wesołe i pewne siebie. Spełnią swoje marzenia, nie dadzą się innym wykorzystywać. Będą bystre i inteligentne, ale jednocześnie trochę niegrzeczne i wyszczekane. Nie dadzą się postawić do kąta czy zastraszyć nauczycielom. Będą potrafiły odważnie walczyć o swoje sprawy, a w dorosłym życiu nie przestraszą się ciężkiej pracy i ryzyka. Czeka je powodzenie w biznesie, a także w zawodach prawniczych i ekonomicznych. Dziewczynki okażą się wyjątkowo samodzielne i pewne swoich zalet.

Co przyniesie szczęście?

• barwy: czerwona i złota;
• kolory świec do magicznych rytuałów: czerwony, zielony i żółty;
• talizman: z wizerunkiem konia, pegaza, jednorożca, strzelca;
• kamień: koral;
• sprzyjający kierunek świata: południe;
• sprzyjająca pora dnia: między 11.00 a 14.00.


Mii Krogulska
fot. shutterstock

Tagi:
Komentarzy: 1
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl