Skąd mam brać pomysły...

Druga czakra - jak jej pomóc?Gdy energia płynąca przez czakry napotyka na swojej drodze przeszkody, twoje ciało zaczyna chorować. Na szczęście możesz temu zaradzić.

Ostatnio moja dorosła córka zarzuciła mi brak jakiejkolwiek inicjatywy. Zaczęłam się zastanawiać nad tym, co powiedziała, i... musiałam, niestety, przyznać jej rację. Od zawsze brakowało mi pomysłów!

W szkole koszmarem były dla mnie rysunki czy wypracowania na wolny temat. Potrafiłam wykonać tylko zadania konkretne. I tak jest do dzisiaj.

Na szczęście w pracy nigdy nie wymagano ode mnie zbytniej kreatywności. W rodzinie to mąż podsuwał propozycje, snuł plany, a ja je po prostu realizowałam albo naśladowałam innych. Nie brakuje mi odwagi i zapału do działania. Ale gdy staram się wymyślać cokolwiek nowego, czuję w głowie pustkę.


Magda


Brak pomysłów może być objawem źle działającej czakry drugiej, tej sakralnej, kojarzonej zwykle z seksem. Odpowiada ona nie tylko za relacje damsko-męskie, lecz także za sporo innych spraw. Z jednej strony wyraża potrzebę kontroli nad światem oraz pieniądze. Z drugiej – odpowiada za płodność, zarówno tę czysto fizyczną, jak i zdolność do tworzenia czegoś nowego, a nie tylko powielania tego, co zrobili inni ludzie.

Czakra ta wciąga w świat przeciwieństw – jin i jang; kobiecości i męskości; energii Księżyca i Słońca. Pokazuje konieczność utrzymywania dynamicznej równowagi między nimi. Uczy znaczenia umiaru. Rozwija się do siódmego roku życia. Dlatego tak ważne są wzorce, które nieświadomie przekazują nam rodzice.

Drugą czakrę zatruwają takie uczucia, jak wstyd i poczucie winy. Jej energia uczy akceptacji swojego ciała i jego fizyczności, a także szacunku dla siebie i innych. Szacunek ten powinien pozwalać na wyrażenie najsilniejszych i najgłębszych emocji, bez względu na wpojone zasady i narzucone granice.

Dwójka wpływa również na zdolność podejmowania decyzji. Ale jednocześnie pokazuje przewrotnie, że to, co kieruje wyborem, znaczy więcej niż sam wybór. Lęk czy wiara? Co zadecyduje o tym, jak zareagujemy na przydarzające się nam sytuacje? Od tego, co stoi za naszymi decyzjami, zależy ich efekt. Czakra ta ma też związek z naszym zachowaniem się w związkach, bliskich relacjach.

To od niej w dużej mierze zależy to, jak radzimy sobie na co dzień. Jeśli nasze życie wydaje nam się smutne, szare i nudne, to może znaczyć, że Dwójka nie działa, jak należy.

Co możesz zrobić?

Zacznij od pobudzenia swojej wyobraźni. Otwórz dowolną książkę. Wypisz pierwsze i ostatnie słowo z górnego wiersza. Następnie dopisuj swoje skojarzenia. Gdy zabraknie ci pomysłu, zajrzyj do słownika czy internetu. Jeśli przychodzą ci do głowy zupełnie odlotowe skojarzenia, tym lepiej. Następnego dnia wróć do tych samych słów i dopisuj nowe.

reklama


Możesz również spróbować określić, które z twoich przekonań najbardziej ci szkodzą. Wypisz swoje poglądy na temat seksu, pieniędzy, władzy, związków z innymi, twórczości. Następnie wybierz te, które uznasz za szkodliwe dla siebie, i te, których chcesz się pozbyć. I po kolei się nimi zajmuj. Zastanów się, którą część ciała one w tobie zajmują. Poczuj kolor każdego, jego konsystencję i kształt. I w myślach postaraj się go rozpuścić albo też w inny sposób pozbyć z siebie, np. spalić.

Druga czakra, zwana też czakrą sakralną
Kolor: pomarańczowy
Miejsce: podbrzusze
Podstawowe powiązania: seksualność, związki, kreatywność, płodność
Negatywna emocja z nią związana: poczucie winy, wstyd
Wartość: zadowolenie z siebie
Planeta rządząca: Wenus
Mantra: VAM

Asany jogi ­

Kobra – połóż się na brzuchu, wygnij do tyłu, podpierając ciało na rękach.

Koci grzbiet
– klęknij. Podeprzyj się na wyprostowanych rękach, wypchnij do góry kręgosłup z wdechem i opuść go z wydechem. Ćwicz regularnie, ale tak, by sprawiało ci to przyjemność.

Źródło: Wróżka nr 11/2013
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl