Dobry los w zasięgu ręki

Masz kłopoty ze spłatą kredytu lub znalezieniem pracy? Zrób porządki w mieszkaniu! Czasem wystarczy umyć okna, przestawić meble czy wyrzucić kilka gratów, żeby odmienić życie na lepsze.

Zastanawiasz się, dlaczego mimo twoich starań, zaklęć i ciężkiej pracy pewne sprawy nie układają się po twojej myśli?

Jeśli próbowałaś już wszystkiego, a poprawy w różnych sferach życia wciąż nie widać, najwyraźniej czas zwrócić się w stronę mądrości, jaką niesie z sobą prastara sztuka feng shui. – Za to, co dzieje się w naszym życiu, w 70 procentach odpowiada zewnętrzna przestrzeń i jej zagospodarowanie. Natomiast 30 procent zależy wyłącznie od nas. Bo mowa tu o naszej najbliższej przestrzeni, czyli wnętrzach domów i mieszkań – twierdzi Remigiusz Senska, wieloletni konsultant feng shui, zgłębiający wiedzę z tego zakresu w Chinach, a także Hongkongu, Malezji i Singapurze.

Zastosowanie choć kilku obowiązujących w niej zasad sprawi, że energia życiowa chi zacznie płynąć bez przeszkód. Do twojej podświadomości zostaną wysłane nowe informacje: mam dość niemocy, chcę opanować ogarniający mnie chaos, wybieram lepsze, szczęśliwsze życie!

Po dokonaniu zmian w swojej najbliższej przestrzeni, zaczniesz żyć trochę wolniej. Zyskasz czas, by na wiele spraw spojrzeć uważniej, dostrzec nowe perspektywy czy szanse. Dzięki temu łatwiej poradzisz sobie z problemami. Dobre feng shui w domu oznacza harmonię, szczęście i dostatek, daje poczucie bezpieczeństwa. Warto więc wykonać kilka prostych czynności, które usuną z życia przeszkody i pozwolą się nim cieszyć.

Dobre czy złe feng shui?

Od tego, czy mamy wokół siebie harmonię, czy chaos, zależy jakość naszego życia, czyli między innymi: zdrowie, relacje z bliskimi, poszerzanie horyzontów myślowych i rozwój osobisty, odczuwanie radości, szczęścia, miłości. Wcale nie musimy się na tym znać. Jeśli wszystko układa się tak, jak chcemy, to znak, że feng shui jest pozytywne.

reklama


Jeżeli jednak nasz bezpieczny świat wali nam się na głowę albo mamy wrażenie, że drepczemy w miejscu – oznacza to brak harmonii w naszym otoczeniu. Wówczas nie ma na co czekać, trzeba działać! Zwłaszcza że wprowadzenie zmian, nawet drobnych i wydawałoby się bez znaczenia (np. przestawienie mebli), ale zgodnych z mądrością Dalekiego Wschodu, może być początkiem nowego, lepszego życia.

Jak wzmocnić energię czterech kątów?

PRZEDPOKÓJ

• Powinien być jasno oświetlony, czysty, pozbawiony zbędnych przedmiotów.
• Buty zawsze chowaj do szafki – inaczej będą przeszkodą we wprowadzaniu ożywczej energii do domu.
• Przedpokoju lepiej nie zabudowywać szafami. Jeżeli już są, należy dbać, by był w nich porządek.

KUCHNIA

• Trzymanie w niej zamrażarki może przynieść zastój w sprawach finansowych. Jeśli mamy lodówkę z zamrażalnikiem, a pieniądze topnieją w mgnieniu oka, wystarczy, że przestawimy ją o 2-3 centymetry, by odmienić sytuację.
• Gotować najlepiej na gazie lub na drewnie. Przy kuchence, w pobliżu palników warto umieścić paterę w kolorze srebrnym. Standardowe cztery palniki to za mało, ale wystarczy zamontować na ścianie lustro, by podwoić tę liczbę i w ten sposób pomnożyć dochody.
• Stół, przy którym jadasz posiłki, nie powinien stać pod sufitową belką – koniecznie trzeba go przesunąć tam, gdzie jej nie ma.

Źródło: Wróżka nr 3/2014
Tagi:
Już w kioskach: 2020
Wydanie specjalne 1/2022

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl