Ruszaj za własną legendą

Jest pewien system, składający się z 12 kroków, który ma za zadanie pomóc ludziom w odkryciu swojego „błogosławieństwa"...

Kiedy Joseph Campbell, współczesny znawca mitologii (autor książki „Potęga mitu") ukuł powiedzenie „idź za swoim błogosławieństwem", miał na myśli to, co w „Alchemiku" nazwałem „Własną Legendą".

Alan Cohen, terapeuta z Hawajów, także nad tym pracował. Kiedy podczas swoich wykładów pytał, kto jest niezadowolony ze swojej pracy, podnosiło ręce 75 procent słuchaczy. Cohen stworzył więc system 12 kroków, które miały pomóc ludziom w odkryciu swojego „błogosławieństwa":

1. Bądź ze sobą szczery.
Po lewej stronie kartki napisz, co lubisz robić, a po prawej to, co robisz bez zapału. Pisz prawdę, nie cenzuruj siebie.

2. Zacznij powoli, ale zacznij.
Poszukaj w biurze podróży czegoś, na co możesz sobie pozwolić, zobacz film, który od dawna chcesz obejrzeć, kup książkę, którą chcesz przeczytać. Bądź hojny dla siebie, nawet małe kroki dodadzą ci wigoru i motywacji.

3. Przestawaj powoli, lecz przestań.
Wiele rzeczy wysysa z ciebie energię. Czy naprawdę musisz pomagać tym, którzy nie chcą niczyjej pomocy? Czy szef może żądać, abyś po godzinach chodził na te same przyjęcia co on? Kiedy przestaniesz robić to, co cię nie interesuje, odkryjesz, że wymagałeś od siebie więcej, niż inni od ciebie oczekiwali.

4. Odkrywaj swoje małe talenty.
Co z tego, co robisz, znajduje uznanie przyjaciół. Co robisz z zapałem, nawet jeśli niedoskonale? Małe talenty to ukryte informacje o wielkich talentach.

5. Zacznij wybierać.
Jeśli coś sprawia ci przyjemność, nie wahaj się. Jeśli masz wątpliwości, zamknij oczy, wyobraź sobie, że podejmujesz decyzję A i wizualizuj jej konsekwencje. Teraz to samo zrób z decyzją B. Ta, która sprawia, że czujesz się bardziej związany z życiem, jest tą właściwą – nawet jeśli jest trudniejsza.

reklama


6. Nie uzależniaj decyzji od zysków.
Bogactwo przyjdzie, jeśli będziesz robić coś z zapałem. Waza, wykonana przez garncarza, który kocha to, co robi, ma duszę i szybko znajdzie kupca, w przeciwieństwie do tej, którą zrobił człowiek nienawidzący swojej pracy.

7. Kieruj się intuicją.
Najbardziej interesującą pracą jest ta, która pozwala ci być twórczym. Einstein powiedział: „Nie odkryłem tego, jak działa wszechświat, tylko dzięki matematyce".

8. Nie bój się zmienić zdania.
Jeśli odkładasz podjęcie decyzji i to cię niepokoi, pomyśl jeszcze raz o tym, co wybrałeś. Nie walcz z tym, co sprawia ci przyjemność.

9. Naucz się odpoczywać.
Raz na tydzień nie myśl o pracy. Twoja podświadomość pomoże ci rozwiązać wiele problemów (choć nie wszystkie) bez pomocy rozumu.

10. Pozwól życiu wskazać najlepsze rozwiązanie.
Jeśli długo walczysz o coś bez rezultatów, pójdź ścieżką, którą podpowiada życie. Nie znaczy to, że masz się poddać czy pozostawić rzeczy w rękach innych. Ale zrozumiesz, że praca, którą się kocha, daje siłę, nigdy rozpacz.

11. Czytaj znaki.
To osobiste komunikaty, które można odczytać dzięki intuicji. Nawet jeśli wskazują ci kierunek przeciwny niż ten, który planowałeś, podążaj za nimi. Czasami możesz zbłądzić, lecz to najlepszy sposób, by nauczyć się rozumieć język znaków.

12. Ryzykuj!
Ludzie, którzy zmieniają świat, wyruszają swoją ścieżką z wiarą. Uwierz w siłę swoich marzeń. Bóg jest szlachetny, nie włożyłby w twoje serce pragnień, których nie można spełnić.

Paulo Coelho
brazylijski pisarz i poeta, promotor „dobrej magii".
Autor m.in. książek: „Alchemik", „Podręcznik wojownika światła",
„Demon i panna Prym", „Pielgrzym" i „Alef".
fot. Agencja Gazeta

Źródło: Wróżka nr 5/2014
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl