Szczęście w podróży

Wyjeżdżasz na urlop i nie chcesz, żeby coś zakłóciło twój wypoczynek? Zrób kilka rytuałów, a powodzenie będzie stale przy tobie.


W drogę bez przeszkód


Szczęśliwą i bezpieczną drogę na miejsce wypoczynku i z powrotem zapewni ci talizman wędrowców.

Wykonaj go w środę – to dzień Merkurego, patrona podróżników. Usiądź w cichym miejscu, gdzie nikt ci nie będzie przeszkadzał. Zapal kadzidło o zapachu cedru, wycisz się. Następnie rozwiń mapę i przejedź palcem od miejsca zamieszkania do celu swojej podróży i z powrotem. Wyobrażaj sobie, że droga przebiega szybko, gładko i bez żadnych komplikacji. Możesz prosić w myślach swego Anioła Stróża lub świętego Krzysztofa, by chronił cię podczas wyjazdu. Nie przerywając tych próśb, przystąp do tworzenia talizmanu. Na kawałku papieru narysuj kotwicę.

Symbolizuje ona dom, rodzinę, przyjaciół, czyli bezpieczną przystań, do której pragnie powrócić każdy wędrowiec. Z niebieskiego materiału uszyj woreczek. Włóż do niego listek babki, karteczkę z kotwicą, ptasie piórko i... zwykły polny kamyk znaleziony przy drodze. Na koniec zwiąż rogi materiału czerwoną tasiemką, sznurkiem lub kawałkiem rzemyka tak, by powstał woreczek. I talizman gotowy. Jego działanie jest najsilniejsze, gdy nosisz go przy sobie. Dlatego weź ten węzełek w podróż, możesz np. przyczepić go do walizki lub plecaka. A w samolocie miej talizman koniecznie w bagażu podręcznym.

Bez długów

Brakuje ci pieniędzy na wyjazd? Ten rytuał pomoże ci zdobyć potrzebną kwotę.

Strzeż się tylko, by nie ulec chciwości i nie żądać więcej, niż naprawdę potrzebujesz! Wykonaj go podczas rosnącego Księżyca. Przygotuj zieloną świecę. Wyryj na niej kwotę, która cię interesuje.

Świecę obsyp złotym brokatem. Postaw na stole doniczkę z bazylią, ziołem przyciągającym bogactwo. Połóż obok coś, co symbolizuje twoje marzenia, np. zdjęcie egzotycznej plaży lub katalog z biura podróży otwarty na stronie z wymarzoną wycieczką. Zapal świecę i, patrząc w płomień, wizualizuj spełnienie swoich marzeń. Powiedz: „Przynieś mi (tu wymień, ile chcesz pieniędzy), bym mógł zrealizować swe plany". Pozwól świecy palić się, dopóki nie wytopi się wyryta na niej kwota. Resztę przechowuj w południowo-wschodniej części mieszkania (według feng shui jest ona związana z dostatkiem). Usuń ją, gdy otrzymasz zamówione pieniądze.

reklama


Bezpieczny dom

Obawiasz się zostawić dom lub mieszkanie na dłuższy czas? Uczyń je niewidzialnymi dla włamywaczy.

Przed wyjazdem, przy malejącym księżycu, zamknij wszystkie okna i drzwi wejściowe. Narysuj kredą na podłodze symboliczny plan swojego mieszkania. Nie musi być szczegółowy, ważne
tylko, by oddać jego kształt, np. prostokąt, kwadrat lub wielokąt. Na zewnątrz, w połowie długości każdej z narysowanych ścian ustaw po jednej szarej świecy. Szary kolor to magiczna tarcza i neutralizator wszelkich energii.

Świec powinno być tyle, ile zewnętrznych ścian ma twój dom. Ważne, by znajdowały się nie w środku symbolicznego mieszkania, ale poza nim, mają bowiem bronić go przed dostępem z zewnątrz. Następnie zapal wszystkie i pozostaw do całkowitego wypalenia się. Może zdarzyć się tak, że niektóre wypalą się szybciej, inne wolniej albo będą się tylko tlić maleńkim płomykiem. Zwróć uwagę na to, przy której ścianie ustawiona jest taka świeca. Z tej strony bowiem przyjść może zagrożenie dla twojego dobytku. Może warto jeszcze raz sprawdzić, czy na pewno zamknąłeś okno.

W doskonałej formie

Ten rytuał wykonany na początku lata zapewni zdrowie i witalność. Wszelkie więc choroby będą cię omijać.

Potrzebujesz 7 kamieni, które wspomagają funkcjonowanie czakr: jaspisu, karneolu, tygrysiego oka, kwarcu różowego (lub zamiennie awenturynu), chalcedonu, ametystu i kryształu górskiego. Nie muszą być duże. Można je kupić na straganach albo w sklepach z biżuterią.

Znajdź spokojne słoneczne miejsce (ogród, łąka, balkon) i połóż się na plecach z rękami wzdłuż ciała. Poproś bliską osobę, by umieściła kamienie na twoich czakrach w kolejności od czakry podstawy (jaspis) do korony (kryształ górski). Zamknij oczy i zrelaksuj się, wyobrażając sobie,
jak twoje ciało chłonie odżywczą energię słońca. Powtarzaj w myślach afirmacje: „Każda komórka mojego ciała funkcjonuje doskonale, tak jak należy", „Przepełnia mnie siła i witalność",
„Moje zdrowie jest bez zarzutu". Możesz też ułożyć własną mantrę. Kiedy poczujesz przyjemne ciepło w każdej części ciała, to znak, że czas zakończyć rytuał. Powiedz w myślach: „Dziękuję". Ten zabieg warto powtarzać zawsze, gdy czujesz, że twoje baterie potrzebują doładowania.

Katarzyna Owczarek
fot. shutterstock

Źródło: Wróżka nr 5/2014
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl