Świąteczna metamorfoza

Chcesz być piękna na święta? Pomyśl o sobie w trakcie przygotowań. Między jedną a drugą sałatką, zrób sobie maseczkę, zadbaj o dłonie, wymasuj stopy. I obdaruj siebie najpiękniejszym prezentem – miłością.

Przymknij na chwilę oczy i wyobraź sobie, że właśnie nadeszły święta. Uroczysta wieczerza wigilijna albo bożonarodzeniowy obiad w gronie najbliższych przyjaciół i rodziny. Masz w myślach ten obrazek? To powiedz, co na nim widzisz?

Na pierwszym planie zapewne stół – elegancko nakryty, pięknie ozdobiony, uginający się od potraw. Tuż obok choinka – strojna, kapiąca złotem od czubka po podstawkę. Mieszkanie – wypucowane na błysk. Mąż pod krawatem, dzieci w odświętnych strojach... A Ty? Czy na tym wzorcowym obrazku w ogóle dostrzegłaś siebie? Jak wyglądasz? (Możesz wspomóc się zdjęciami z zeszłorocznej wigilii). Zmysłowo i pięknie niczym królewna z bajki czy może skromnie i niepozornie jak Kopciuszek? Promieniejesz i tryskasz energią czy wręcz przeciwnie – jesteś jak z krzyża zdjęta?

Jeśli masz jakiekolwiek zastrzeżenia do swojego wyglądu, nie obwiniaj się i nie panikuj. W tym roku na Boże Narodzenie zadasz szyku jak nigdy dotąd! Będziesz roztaczać naturalny blask i czarować seksapilem. Oto sześć przedświątecznych sposobów na olśniewający wygląd.

1. Pal kalorie podczas sprzątania

Perspektywa biegania ze ścierką i mopem sprawia, że odechciewa ci się świąt? Zmień podejście do problemu. Pomyśl, że odkurzanie, mycie, szorowanie to darmowy trening dla wszystkich mięśni. Kalorie spala się przy tym błyskawicznie! Zyska nie tylko twoja figura i kondycja, ale też samopoczucie. Będziesz mogła spróbować wszystkich 12 potraw wigilijnych bez wyrzutów sumienia!

Ile kalorii możesz spalić podczas godziny sprzątania?

Szorowanie podłóg – 426 kcal
Trzepanie dywanów – 260 kcal
Mycie podłogi mopem – 250 kcal
Mycie okien – 240 kcal

reklama


Ścieranie kurzu – 240 kcal
Sprzątanie łazienki – 240 kcal
Sprzątanie pokoju – 180 kcal
Odkurzanie – 150 kcal
Zamiatanie podłogi – 100 kcal

Uwaga: ilość zużytej energii zależy nie tylko od czasu pracy, ale i ciężaru ciała! Powyższy przelicznik uwzględnia wagę około 60 kg. Im więcej ważysz, tym więcej kalorii stracisz podczas wysiłku.

2. Zrób sobie przerwę na maseczkę

Kroisz warzywa na sałatkę – została ci marchewka. Po robieniu pierogów – twaróg, ziemniaki, kapusta kiszona... Co powiesz na to, żeby zabrać te resztki i zamknąć się z nimi w łazience na 15 minut? Każdy z tych produktów jest bogaty w substancje pielęgnujące skórę. Skorzysta na tym nie tylko uroda. Chwila relaksu przyda się też obolałym nogom i plecom. A przy okazji zrobisz coś dla środowiska, bo wykorzystasz resztki jedzenia, które pewnie wylądowałyby w koszu.

• Kompres z kiszonej kapusty oczyszczający cerę
Weź garść kapusty. Usiądź na krześle i połóż głowę na oparciu. Rozłóż kiszonkę na twarzy i przykryj ręcznikiem. Poleż 15 minut. Zdejmij kapustę, a twarz umyj ciepłą wodą.

• Maseczka przeciwzmarszczkowa z żółtka i ziemniaka
Ugotowany ziemniak rozgnieć widelcem, dodaj żółtko, łyżkę twarogu i rozetrzyj. Papkę rozprowadź na twarzy i szyi. Zmyj po 15 minutach.

3. Zadbaj o urodę duszy

Mówiąc inaczej: pokochaj siebie w ten świąteczny czas... Co to znaczy? Miłość do samego siebie nie ma nic wspólnego z egoizmem, próżnością czy zadzieraniem nosa. To szacunek i akceptacja dla własnej osoby. A także wdzięczność wobec Wyższej Istoty za cud istnienia, za piękny umysł, ciało i duszę. Święta Bożego Narodzenia i końcówka roku to doskonała okazja, żeby zastanowić się nad sobą i udoskonalić swoje wnętrze. Stań przed lustrem i patrząc sobie w oczy, spróbuj powiedzieć do siebie coś miłego. Jeśli nawet nie podoba ci się to, co widzisz, popatrz na siebie z czułością. Zobacz w sobie dziecko, którym kiedyś byłaś. Czy tę małą dziewczynkę chciałabyś krytykować, ganić?

Na pewno nie, raczej przytulić, pogłaskać po główce. Zrób to teraz w wyobraźni. Powiedz sobie: zasługuję na miłość. Powtarzaj to ćwiczenie jeszcze wiele razy, aż poczujesz ulgę i lekkość w sercu. Aż po drugiej stronie lustra przywita cię własny szczery uśmiech albo łzy szczęścia. Wtedy odkryjesz, jaka jesteś piękna!

Źródło: Wróżka nr 12/2014
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl