Wielka moc zabawek erotycznych

Gadżetów erotycznych jest całe mnóstwo i są coraz chętniej kupowane tak przez mężczyzn, jak i kobiety. Jest w czym wybierać.

Kleopatra podobno nie rozstawała się z pewnym pojemnikiem, prawdopodobnie tykwą o twardej skorupie, wypełnioną żywymi pszczołami. Służyła jej jako wibrator.

Przedmioty o kształcie fallicznym fascynowały ludzi od bardzo dawnych czasów, jednak to starożytnym Grekom przypisuje się użycie po raz pierwszy tego rodzaju przedmiotów do spotęgowania doznań seksualnych. Ach, ci Grecy! Nic, co ludzkie, nie było im obce...

Ale nie tylko oni gustowali w takich urozmaiceniach miłosnej sztuki. Tysiące lat temu zabawki erotyczne były bardzo popularne w Japonii. W dawnych podręcznikach poświęconych ars amandi znaleźć można zadziwiająco dużo różnych przedmiotów służących do uprawiania seksu z samym sobą i we dwoje. Z rozpoznaniem niektórych naukowcy do dziś mają problem, co świadczy o niesamowitej fantazji ich twórców.

To właśnie w Japonii pojawiły się kulki ben-wa, dziś znane jako kulki gejszy. Zostały stworzone właśnie z myślą o gejszach i kurtyzanach, aby zaspokajać ich rozbudzone żądze w chwilach, gdy nie przebywały ze swoimi kochankami. Niewykluczone, że to któraś z nich była ich wynalazczynią.

Do wyboru, do koloru

Dziś gadżetów erotycznych jest całe mnóstwo i są coraz chętniej kupowane tak przez mężczyzn, jak i kobiety. O ile jeszcze dwadzieścia lat temu do kategorii zabawek erotycznych należały głównie wibratory, to teraz stanowią one jedynie część ogromnego asortymentu. Bo jest w czym wybierać.

reklama


Pierścienie na penisy, sztuczne członki, czyli dilda, różne rodzaje uprzęży, klamerki na brodawki, smakowite erotyczne przekąski, np. miodowy proszek, jadalne farby do malowania ciała, prezerwatywy o rozmaitych smakach i zapachach, majtki nadające się do spożycia, przybory do stymulacji analnej, filmy erotyczne i pornograficzne...

To już nie tylko pojedyncze przedmioty, ale cała wymyślna aparatura, służąca np. do pobudzania kilku sfer erogennych jednocześnie. I gdyby tak zebrać wszystko w jednym miejscu, powstałaby oszałamiająca galeria sztuki erotycznej.

Dlaczego stosujemy zabawki erotyczne?

Ciekawość i chęć zintensyfikowania przeżyć nie zawsze jest głównym powodem sięgania po takie zabawki. Motywów stosowania różnorodnych gadżetów w życiu seksualnym może być wiele. Mogą one np. być potrzebne do celów orgiastycznych, kiedy po wyczerpaniu określonych technik i pozycji, następuje eskalacja doznań. Albo gdy pojawia się potrzeba rozbudowania niektórych zachowań związanych z onanizowaniem się.

Po takie gadżety coraz częściej sięgają osoby samotne, które w ten sposób rekompensują sobie brak realnego partnera. Ale podobne sytuacje mogą dotyczyć związków, w których partnerzy nie są w stanie ze sobą współżyć, najczęściej na skutek choroby jednego z nich. Poprzez zastosowanie takich erotycznych narzędzi zapewniają sobie pośrednią formę kontaktu seksualnego.

Najpopularniejszy gadżet erotyczny: wibrator

Chociaż wciąż pojawiają się nowe zabawki (albo stare w nowej odsłonie), to wibrator ma wciąż wielu zwolenników. Nic dziwnego, można nim sprawić sporo radości i dostarczyć wielu wrażeń. Zwłaszcza jeśli puści się wodze fantazji. Oto kilka sposobów zastosowania wibratorów podczas igraszek we dwoje:

• Na zmianę masujcie się wibratorem, przesuwając go w różne miejsca po swoich ciałach, nie tylko po narządach płciowych, ale też po piersiach, plecach, udach, rękach.

• Stosujcie wibrator, by zmieniać rodzaj stymulacji podczas pieszczenia genitaliów partnera. Ona może trzymać wibrator w dłoni, którą obejmuje jego jądra lub mosznę, on zaś ujmuje w ten sposób wibrator, gładząc wargi sromowe swojej damy.

• Małym wibratorkiem (typu „kieszonkowa rakieta") stymulujcie krocze partnera podczas seksu oralnego lub pieszczot ręcznych.

• Wsuńcie wibrator w kształcie różdżki (ale może być też inny) między wasze ciała podczas stosunku. On będzie wówczas odczuwał drgania penisa w pochwie, gdy u niej będzie pobudzona łechtaczka.

Uwaga! Jeśli masz zamiar sprawić swojemu kochankowi niespodziankę w postaci wibratora i jeśli jest to twój pierwszy zakup tego rodzaju, na początek wybierz model uniwersalny. Bez udziwnień i w naturalnej postaci. Bo inaczej partner może wpaść w kompleksy, a tego przecież byś nie chciała, prawda?

Bożena Stasiak
fot. shutterstock

Źródło: Wróżka nr 4/2015
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl