Klimatyczne święta Aleksandry Woźniak

Aleksandra WoźniakZ Aleksandrą Woźniak spotykam się w studiu telewizyjnym kanału ROMANCE.TV. Aktorka już od czterech lat jest jego ambasadorką i właśnie kończy nagranie, w którym prezentuje najlepsze pozycje programowe. Siadamy na chwilę w garderobie i po kilku słowach rozmowy przenosimy się do świata magicznej, wigilijnej atmosfery i pierwszych świątecznych przygotowań.

Jak spędzi Pani nadchodzące święta Bożego Narodzenia?

Wigilię zawsze spędzam w gronie najbliższej rodziny. Tak będzie i w tym roku. W kolejne dni mam natomiast nadzieję spędzić chwilę z moimi serdecznymi przyjaciółmi.

Czy jest jakiś symbol, który wyjątkowo kojarzy się Pani ze świętami?

Bardzo dużo symboli! Przede wszystkim uwielbiam celebrowanie świąt. U moim domu jest tak, że od 1 grudnia ozdabiamy świątecznie mieszkanie, wyciągamy mikołaje, światełka, pachnące świeczki, czerwone obrusy. Obowiązkowo pojawiają się gwiazdy betlejemskie. Całą rodziną tworzymy ten świąteczny nastrój, słuchamy pieśni adwentowych... Uwielbiam tę atmosferę i czekam na grudzień z niecierpliwością, bo jest to dla mnie jeden z najpiękniejszych okresów w roku. Dokupiłam już nawet kilka świątecznych ozdób. Wiem, że w świetle religijnym Wielkanoc jest ważniejsza od Bożego Narodzenia, ale dla mnie to właśnie ten moment roku jest szcAleksandra Woźniakzególny.

Jaki smak kojarzy się Pani ze świętami?

Makowiec mojej mamy. Nie lubię makowca kupnego, zupełnie mi nie smakuje. Za to makowiec mojej mamy jest wyjątkowy. Gdy go przygotowuje, specjalnie zachowuje porcję tylko dla mnie i potrafię jeść to ciasto na śniadanie, na kolację i na drugie śniadanie. Po prostu go uwielbiam. Trzęsącymi się rękami go rozpakowuję, kroję, część nawet zamrażam, żeby później jeszcze trochę poczuć święta. Na wigilijnym stole musi być właśnie to ciasto i bez niego nie wyobrażam sobie świąt.

Jaki program ze świątecznej ramówki ROMANCE.TV poleciłaby Pani naszym czytelniczkom?

25 grudnia o 21:00 polecam film "Strata i pożądanie", który opowiada o spotkaniu introwertycznego pisarza z tajemniczą dziewczyną, której życie kryje zaskakujący sekret. W Wigilię ROMANCE.TV zabierze nas do świata baśni dla dorosłych, z historią "Piękna i książę".

 

Aleksandra Woźniak, polska aktorka teatralna i filmowa, znana ze swoich ról w "13 posterunku", "Złotopolskich" i "Barwach szczęścia". Na ekranie zadebiutowała już w wieku siedemnastu lat, występując w przedstawieniu teatru TV pt. "Moje Drzewko Pomarańczowe", a rok później w adaptacji opowiadania Tadeusza Borowskiego "Pożegnanie z Marią". Widzowie mogli zobaczyć ją także w "Trędowatej", serialach "Daleko od noszy" i "Plebania", a także "Sposobie na Alcybiadesa" i "Sponie".

Rozmawiała: Katarzyna Kujac
Zdjęcia: Beata Wielgosz

reklama
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl