Młoda szyja w 4 krokach

Jak rozpoznać wiek kobiety? Patrząc na jej szyję – ona starzeje się pierwsza. Ponoć. Bo można oszukać wszystkowidzące i złośliwe oko konkurentki, sprawiając, że szyja długo pozostanie młodsza niż twoja metryka. 

Wystarczą cztery proste zabiegi! Ważne tylko, byś pamiętała o nich codziennie. 

1. Noś głowę wysoko 

Przestań się garbić, trzymaj się prosto. W nocy nie śpij na zbyt wysokiej poduszce, która wręcz gwarantuje indyczą szyję. Dodatkowo wzmacniaj mięśnie grzbietu – chodź na basen, noś pajączka na plecach (pasy, które wymuszają utrzymywanie prostej postawy). Nie patrz w ziemię, zawsze chodź z uniesioną głową. W końcu jesteś ważną osobą – i możesz nosić brodę wysoko. 

2. Pokochaj apaszki i szaliki

Gdy za oknem chłód albo mocne słońce 
– chroń szyję! Jej delikatna skóra kiepsko znosi zarówno przemrażanie, jak i nadmierne opalanie – szybciej wtedy wiotczeje i zaczyna obwisać. 

3. Codziennie rób gimnastykę szyi 

Choćby tylko przez 5 minut. Regularna może zdziałać cuda: z powrotem napiąć zwiotczałą skórę, usunąć drugi podbródek i odjąć sobie 10 lat. 

Możesz robić następujące ćwiczenie poprawiające sprężystość szyi: stań z prostymi plecami, ręce swobodnie opuść wzdłuż tułowia. Patrz przed siebie. Maksymalnie odchyl głowę do tyłu i wytrzymaj w tej pozycji 3 sekundy, dociskając żuchwę do szczęki górnej.

reklama

Następnie wróć do pozycji wyjściowej i przyciągnij brodę do mostka tak blisko, jak dasz radę. Wytrzymaj 3 sekundy i ponownie wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie 10 razy. 

4. Stosuj kremy, masaże i maseczki 

Dwa razy dziennie (rano i wieczorem) delikatnie wklepuj i wmasowuj krem w skórę szyi. Najpierw wierzchami dłoni oklepuj podbródek, potem głaszczącymi ruchami, zawsze w kierunku od obojczyków do brody, rozgrzewaj skórę, aż się zaróżowi. Następnie krótkimi, niezbyt mocnymi szczypnięciami pobudzaj ją na całej szyi.

By dodatkowo ujędrnić te okolice, 2-3 razy w tygodniu nakładaj na szyję maseczkę zrobioną z ugotowanego w skórce ciepłego, roztartego z łyżką śmietany ziemniaka. Cudownie nawilża.  

AS-GM  
fot. shutterstock 

Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl