7 naturalnych sposobów na alergię

No i się zaczęło. Pyłki. Są wszędzie. A ty, zamiast cieszyć się pogodą i przyrodą, charczesz, prychasz, kaszlesz...

Przychodzi wiosna, potem lato. Robi się cieplej i wszystkie rośliny zaczynają rosnąć i kwitnąć jak szalone... Ale dla uczuleniowców to najgorsza czas w roku! Atak alergiczny bardzo osłabia organizm. Wystarczy jednak przestrzegać kilku zasad, zupełnie bezpiecznych i naturalnych, by zminimalizować uciążliwe objawy! 

1. Unikaj lasów i parków 

Zapomnij o wycieczkach po runo, przynajmniej do końca czerwca. W lasach natkniesz się na olchę, topolę, brzozę, wierzbę i dąb. Podczas kwitnienia tych drzew powstają jedne z najsilniejszych alergenów wziewnych. Uczulenie na nie może objawiać się katarem, łzawieniem oczu, zapaleniem spojówek, wypryskiem kontaktowym albo nawet poważnymi dusznościami.

2. Spaceruj po deszczu lub w jego trakcie 

Byle nie na początku opadów, tylko wtedy, gdy pyłki nieco już osiądą. Uważaj też na godziny, w których natężenie alergenów w powietrzu jest największe, czyli między 7 a 8 rano i 17 a 19 po południu (w miastach zaś 18-22).

reklama


3. Zapomnij o bukietach z kwiatów ciętych  

Pamiętaj, że śliczne kwiaty, a nawet polne chwasty mogą niepostrzeżenie zabrać ci oddech. Niestety, doniczkowe kwiaty też nie są całkiem bezpieczne.

4. Bierz witaminę C  

Alergicy mają zwiększone na nią zapotrzebowanie. Dlatego wcinaj suplementy, kiwi, czerwoną paprykę i czarną porzeczkę – szybko uzupełnią niedobory. 

5. Codziennie pij olej z czarnuszki 

Ma wyjątkowe działanie antyalergiczne i wzmacniające. Możesz też nacierać nim skórę twarzy, by działać na organizm również od zewnątrz. 

6. Często się przebieraj 

Kiedy przebywasz na zewnątrz, pyłki osadzają się na ubraniu. Dlatego żeby zmniejszyć zagrożenie, zaraz po powrocie do domu włóż coś czystego. Codziennie myj też włosy. 

7. Spryskuj firanki wodą 

Szczególnie jeśli będzie ciepło i zechcesz otworzyć szeroko okna. Zwilżone firany skleją wpadające do domu pyłki i zapobiegną ich przenikaniu do wnętrza mieszkania i... do twojego nosa. 

Alicja Majewska 
fot. shutterstock 

Tagi:
Już w kioskach: 2020


Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl