Mapa zmarszczek

Co o tobie mówią twoje... zmarszczki? 

W zagnieceniach, bruzdach i liniach na twarzy zapisuje się historia naszego życia. Nasze uśmiechy i nasze zmartwienia. Odbija się w nich także stan naszego zdrowia.

Mapa zmarszczekDokładnie przyjrzyj się swojej twarzy, potem porównaj z liniami na rysunku i dowiedz się, jaki kłopot ze zdrowiem może oznaczać każda z linii. 

A – pozioma na czole 

Zbliżają się problemy z oczami. Bruzda bywa ostrzeżeniem przed ryzykiem rozwijającej się zaćmy. Jeżeli wraz ze zmarszczką łzawią ci oczy, zawęża się pole widzenia lub przed oczami pojawia się mgiełka, nie lekceważ ich, tylko jak najszybciej idź na badania do okulisty. 

Zacznij też dbać o higienę oczu: nie przemęczaj ich, stosuj relaks i przy dłuższym skupieniu na czymś wzroku spoglądaj na coś zielonego. Chroń oczy przed ostrym słońcem i postaraj się do minimum ograniczyć patrzenie w ekran komputera. 

B – między oczami 

Zanosi się na problemy z mięśniami pleców i kręgosłupa. Regularnie rób ćwiczenia korygujące. Sięgnij po fachową pomoc fizjoterapeuty. 

Od czasu do czasu zainwestuj pieniądze w wizytę u masażysty czy kręgarza, który przy okazji da ci wskazówki, jak dbać o plecy. 

C – między brwiami 

Najczęściej zaczyna się pojawiać, gdy masz problemy z zatokami i układem oddechowym. Wtedy też często zapadasz na grypy, anginy, katary czy zapalenie oskrzeli.  

Zadbaj o podniesienie odporności organizmu. Wybieraj metody naturalne – przepisy naszych babek na wzmocnienie są bez wątpienia lepsze niż lekarstwa czy też suplementy diety z apteki. Spróbuj kilkusekundowych naprzemiennych kąpieli w lodowatej i gorącej wodzie – to według ludowych prawd najlepszy sposób na oczyszczanie zatok. 

reklama


Hartując organizm, postępuj ostrożnie, ale nie unikaj chodzenia boso czy chłodnych kąpieli. No i nie zapominaj o witaminach, najlepiej w naturalnej jarzynowo-owocowej postaci. 

D – pod oczami 

Zwróć uwagę na swoje nerki, pęcherz lub wątrobę. O ich szwankowaniu, prócz bruzd, świadczą poduszeczki, które tworzą się na powiece. Wtedy koniecznie odwiedź odpowiedniego lekarza i pij dużo płynów. Oczywiście bez procentów! Wory i sińce pod oczami to zły sygnał. Koniecznie zrób badania! 

E – z boku nosa do kącików ust 

Linie te mogą świadczyć o nadkwasocie, wrzodach żołądka oraz zaburzeniach krążenia. Jeśli dostrzeżesz, że są dość głębokie, sprawdź, czy wszystko w porządku z twoim trawieniem i układem krwionośnym.

Ogranicz też jedzenie surowizny oraz tłustych potraw, które podnoszą poziom cholesterolu we krwi i zatykają żyły. Dużo się ruszaj! Nie ma nic lepszego na poprawienie krążenia i obniżenie ciśnienia krwi. 

F – między dolną wargą a brodą 

Zwiastuje osłabiony układ nerwowy. Takim bruzdom mogą towarzyszyć stany depresyjne albo lękowe. Medytuj, wyciszaj się, jedz dużo ryb i olejów z pierwszego tłoczenia – twój mózg potrzebuje kwasów omega-3. 

Iza Stradecka, GM 
fot. shutterstock 

Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl