Który znak zodiaku jest najlepszym przyjacielem?

Znacie się jak łyse konie? A może wam się tylko tak wydaje? Przekonajcie się, co na temat waszej przyjaźni mówi astrologia.

Baran za kumpla da się pokroić

 

Nie ma rzeczy, której by dla ciebie nie zrobił. Z nim nie sposób się nudzić, bo nie wiadomo, co mu strzeli do głowy. Potrafi wprosić się do ciebie bez zapowiedzi wraz... z tłumem znajomych. Jego dom jest zawsze otwarty. Ale nie licz, że oplotkujecie razem wspólnych znajomych albo wypłaczesz mu się na ramieniu. Przyjaźń Barana jest męska – nawet jeśli dotyczy kobiet. I szorstka. Poklepie cię po plecach, poszturcha czasem lub zrobi awanturę o byle co. Na szczęście złość szybko mu mija i znów jesteście najlepszymi kumplami!

 

Byk nie przyjaźni się z byle kim

 

Przyjaciel to dla niego najcenniejszy skarb. Dba, by go nie stracić, bo czego jak czego, ale tracić nie lubi. Możesz polegać na nim, jak na Zawiszy. Jednak Byk jest jednostką skrajnie interesowną. Nie zadowoli się towarzystwem kogoś, kto nie ma platynowej karty kredytowej i znajomości w świecie show-biznesu. Najczęściej trafić można na Byka, który kolekcjonuje znajomych jak dzieła sztuki. – To mój przyjaciel – mówi z dumą, otaczając się ludźmi, których towarzystwo go nobilituje: utalentowanymi, zamożnymi lub przynajmniej ładnymi, którzy podzielają jego gust. Uwaga – jest zaborczy. 

 

Bliźniętom brakuje czasu na przyjaźń

 

Patrząc na notes – pełen telefonów i listę znajomych na Facebooku, może się wydawać, że ma mnóstwo przyjaciół. Ale to złudzenie. Bliźniak nie ma czasu na dogłębne poznanie drugiej osoby, na wspólne zjedzenie beczki soli. Zadowala się więc pierwszym wrażeniem, jakie ktoś na nim robi i nie wnika, kim tak naprawdę jest. Dlatego nawet w tłumie znajomych często czuje się samotny. A przecież i on potrzebuje kogoś, by się szczerze wygadać i w pełni mu zaufać. Dlatego spotkać go można… na drugim końcu świata – na portalu
dla poszukujących bratniej duszy. 

 

Rak przyjaźń nawiązuje we wczesnym dzieciństwie albo wcale

 

Z nostalgią wspomina kolegów ze szkolnej ławy czy z placu zabaw, gdy wszystko było proste, a on jeszcze ufny i otwarty. Z biegiem lat zamyka się w sobie i nie dopuszcza nowo poznanych osób. Niestety starzy przyjaciele zmieniają się, a to najgorsze, co może przytrafić się Rakowi. Skupia się więc na rodzinie. I tak jego najlepszym przyjacielem zostaje współmałżonek, rodzic lub dziecko, a on zaczyna żyć ich życiem. Jego przyjaźń bywa męcząca, nie można więc pozwolić, by się za bardzo z nią narzucał. Ale łatwo go przy tym zranić. Obrażony potrafi nie odzywać się przez lata.

reklama

Lew jest przyjacielem szczerym, lojalnym i nadzwyczaj hojnym

 

Ugości cię po królewsku, zasponsoruje wspólny wyjazd na weekend. W zamian nie oczekuje wiele. Musisz tylko podzielać jego zainteresowania. A ponieważ jego jedynym hobby jest on sam, masz mu okazywać podziw na każdym kroku. I zgadzać się z nim całkowicie, no chyba że mówi: „Koszmarnie dziś wyglądam”. Wtedy musisz zdecydowanie zaprzeczyć. Nie ma opcji, by być od niego bardziej inteligentnym, atrakcyjnym czy przebojowym. Ma być jasne, kto jest królem, a kto świtą. Jeśli ci to nie przeszkadza, doskonale się dogadacie.

 

Panna jest najtrudniejszą przyjaciółką

 

Nie każdemu odpowiada jej szczerość. Bez ogródek powie, że masz nieświeży oddech, a w tym stroju wyglądasz jak szafa trzydrzwiowa. Jeśli jednak masz jakikolwiek problem, możesz walić do niej jak w dym, na pewno znajdzie rozwiązanie. Ona po prostu musi być potrzebna, dlatego załatwi za ciebie to, z czym sobie nie radzisz. Nie próbuj tylko z nią dyskutować, bo nie masz szans. Z zasady wie wszystko lepiej i na wszystkim się zna. Odpowiada jej towarzystwo ludzi inteligentnych, myślących, oczytanych, którzy docenią jej ironię oraz wyrafinowany dowcip. Jeżeli do nich należysz, możesz czuć się wyróżniony.

 

Waga nie umie żyć bez przyjaciół 

 

W ich oczach musi się przeglądać. Bo bo skąd ma wiedzieć, czy jest dość mądra, ciekawa, atrakcyjna? Pełna wdzięku, uprzejma i towarzyska. Potrafi przyjaźnić się z każdym. Nawet jeśli ma inne zdanie, nie powie ci tego, żeby cię nie urazić. Nie dowiesz się więc od niej, co naprawdę myśli i jakie ma poglądy. Zrobi, co może, by uniknąć kłótni. Jest nieoceniona, gdy trzeba rozwiązać spór wśród znajomych, bo dostrzega racje wszystkich stron. Jest więc doskonałym spoiwem w większych grupach, gdzie dba o atmosferę, szóstym zmysłem wyczuwając napięcia i w porę je rozładowując.

 

Skorpion jest bardzo wybredny przy wyborze przyjaciół


Trzeba mu zaimponować odwagą i siłą charakteru. Ale warto, bo z nim nie zginiesz. Ewentualni wrogowie sami podadzą tyły, dobrze wiedząc, że ze Skorpionem nie opłaca się zadzierać. Możesz powierzyć mu największy sekret, ale nie licz, że opowie ci coś o sobie, jest zbyt skryty. Więcej słucha, niż mówi. Przyjaciel z niego wierny i niezawodny, choć nie oczekuj po nim wylewności. Ani tego, że zjawi się na każde zawołanie. Będzie jednak przy tobie dokładnie wtedy, gdy najbardziej go potrzebujesz. Nigdy nie zapomina i dobrych, i złych rzeczy. W złości wypomni ci sprawę sprzed lat.

Na ten temat


Strzelec ze wszystkimi jest za pan brat


Otwarty, spontaniczny, wie, że nic nie trwa wiecznie. Jeśli wasze drogi kiedyś się rozejdą, nie będzie mieć żalu, zachowa wyłącznie dobre wspomnienia. Nie potrafi kręcić, kombinować i snuć intryg. Można więc mieć pewność, że nigdy nie okłamie i nie wystawi do wiatru. Co nie znaczy, że nie zrobi przykrości, bo bezmyślnie popełnia gafę za gafą, lecz trudno się na niego gniewać. Gdy masz chandrę, stanie na głowie, by cię z niej wyciągnąć. Ale jeśli chcesz się wyżalić, idź do kogoś innego. Z nim zaś lepiej się bawić i konie kraść.


Koziorożec sam jest swoim najlepszym przyjacielem

 

Nie zamierza szukać na siłę bratniej duszy. Możesz nawet nie wiedzieć, że uważa cię za swojego przyjaciela, bo nie lubi wynurzeń ani wielkich słów. Typowe dla niego jest to, że znika na długo i nie daje znaku życia, by ni z tego, ni z owego odezwać się po kilku miesiącach czy nawet latach. A mimo to czujesz, że nic się między wami nie zmieniło. Jest jak skała, na której zawsze możesz się oprzeć i zaufać mu w stu procentach. Nigdy nie rzuca słów na wiatr i gdy coś obieca, to na pewno dotrzyma słowa. Za to jak się na coś uprze, to nie ma przebacz!

 

Wodnik z każdym potrafi nawiązać nić porozumienia

 

Nie ma uprzedzeń, nie interesuje go pochodzenie, wyznanie czy stan konta, lecz wyłącznie to, z jakim człowiekiem ma do czynienia. Chętnie otacza się ludźmi, przyjaźni się z całym światem, ale w głębi duszy może się czuć osamotniony. Bo nikt tak naprawdę go nie rozumie. Nawet drugi Wodnik, gdyż każdy przedstawiciel tego znaku jest wykręcony w inną stronę. Potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji. Tylko czasem masz wrażenie, że twoje sprawy go nie interesują, bo ważniejsze jest naprawianie świata. Doceń to, że masz tak nietuzinkowego przyjaciela.


Ryby wybierając przyjaciół, kierują się intuicją

 

Ktoś urodzony pod tym znakiem od razu czuje, że z kimś łączy go duchowa więź. Mimo że gotów jest dla przyjaciela na każde poświęcenie, rzadko daje się wykorzystywać. Umie za to odgadywać i spełniać każde jego życzenie. Bezbłędnie wyczuwa nastroje. Wie, kiedy jest smutny i trzeba go pocieszyć, a kiedy wkurzony i trzeba pozwolić mu wyładować na sobie gniew. Lgnie do silniejszych jednostek jak ryba pilot pływająca obok rekina. Gdy kogoś znajdzie, upodabnia się do niego, przejmując od przyjaciela nie tylko poglądy, ale także styl ubierania się czy sposób bycia. To wyraz najwyższego uznania.


Tekst: Katarzyna Owczarek

fot. shutterstock

Źródło: Wróżka nr 4/2017
Tagi:
Już w kioskach: 2020
Wydanie specjalne 1/2022

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl