Jak się optycznie wyszczuplić: 10 prostych sztuczek

Smukła sylwetka marzy się każdej! Dlatego wypróbuj 10 prostych sztuczek, aby się optycznie wyszczuplić i odjąć sobie lat.

Niestety, im dalej w lata, tym więcej kilogramów, bo i metabolizm słabszy, i aktywność fizyczna mniejsza, więc pozbyć się tłuszczyku coraz trudniej. Ale odpowiednie ubranie ukryje to, czego za dużo oraz wysmukli Twoją talię.

 

10 prostych sztuczek, aby się optycznie wyszczuplić:

 

 

1. Wybieraj linie pionowe. Sukienka w podłużne pasy odejmie ci co najmniej 5 kg. Ale im te pasy szersze, tym optyczny ubytek kilogramów będzie mniejszy.

2. Noś ciemne kolory zamiast jasnych. Jeśli lubisz wzory, to  wybierz te drobne, ledwo zaznaczone zamiast dużych.

3. Wybieraj sukienki zamiast spódnic, spódnice zamiast spodni - dlatego, by w ubiorze było jak najmniej poziomych linii. Mając do wyboru sukienkę i luźny żakiet lub spódnicę, bluzkę i żakiet, zdecydowanie wybierz ten pierwszy zestaw. 

4. Przy pełniejszych kształtach wybierz długość do kolan, z odcięciem pod biustem, a jeśli dobrze czujesz się w dłuższych rzeczach, to do kostek, nigdy do pół łydki.

5. Postaw na dekolt w kształcie litery V, który wysmukla, w przeciwieństwie do dekoltu w łódeczkę.

reklama

6. Wybieraj sukienki o kroju tzw. lekkiego trapezu. Sukienka nie powinna być zbyt obszerna, bo zamiast tuszować, będzie podkreślać kilogramy. Tak samo się stanie, gdy będzie zbyt szczelnie przylegać do ciała.

7. Przy pulchnych ramionach wybróbuj kimonowate rękawki lub zwieńczenie bluzki w tym miejscu np. tiulem. Nie eksponuj ramion. Jeśli nosisz rękawy, to wybierz naprawdę długie, aż na dłonie. Nigdy do połowy przedramienia!

8. Noś spodnie z wyższym stanem, nie biodrówki i nie rurki. Jeśli lubisz dżinsy, to wybierz te w ciemniejszym kolorze.

9. Buty na obcasie wysmuklą sylwetkę. Pamiętaj, że z punktu widzenia ortopedy, najzdrowszy jest obcas o wysokości 4 cm, ale najbardziej wysmukli sylwetkę 7-centymetrowy.

10. Najlepszy obcas dla kobiet z grubymi nogami to szerszy na górze i zwężający się ku dołowi. Szpilki, koturny i słupki są odpowiednie przy szczupłych nogach.

Na ten temat

  • Zupełnie inne rzeczy spotykają tę samą osobę w wyciągniętym „byle czym”, a inne, kiedy się szykownie ubierze – twierdzi Antonina Samecka w książce „Modoterapia, czyli po co Ci tyle ubrań”. To instrukcja, jak ubraniami poprawić sobie nastrój i życie.
  • W nagrodę, w prezencie, żeby poczuć się lepiej, żeby mieć coś porządnego... Czemu wydajemy nawet kilka tysięcy złotych na ciuch czy torbę, które potem lądują na dnie szafy?

Teskt: BS

Fot. Pixabay

Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl