Księżycowy poradnik antystresowy

Stres bierze się stąd, że często żyjemy w kontrze do naszego Księżyca. Sprawdź, jak odzyskać wewnętrzną równowagę!

Księżycowy poradnik antystresowy

 

Jedni z natury są nerwowi, inni w każdej sytuacji zachowują stoicki spokój. Są tacy, którzy lubią adrenalinę, i tacy, co wolą popołudniową drzemkę. Nasza konstrukcja psychiczna zależy od położenia Księżyca w horoskopie urodzeniowym. A stres bierze się stąd, że często żyjemy w kontrze do naszego Księżyca. Czy można coś z tym zrobić? Oczywiście! 

 

Sprawdź położenie swojego Księżyca w horoskopie urodzeniowym, a potem przeczytaj, jak powinieneś wypoczywać i co robić, by uniknąć stresu.

 

Gdy masz Księżyc w:

 

Baranie

Żyjesz szybko, łatwo się denerwujesz? Tak właśnie działa Księżyc w Baranie. Leżenie plackiem szybko Cię nudzi. Postaw na włóczęgę po turystycznych szlakach albo walcz o grajdoł na plaży z samego rana. Gdy wykonasz zadanie, adrenalina opadnie i odpoczniesz. Twój Księżyc kocha, gdy coś się dzieje, inaczej szuka pretekstu do awantury. Zafunduj sobie psa lub znajdź inny pretekst, aby codziennie na trochę wyjść z domu i odpocząć od odpowiedzialności.

Byku

Twój Księżyc regeneruje się tam, gdzie jest pięknie. Zapachy, smaki, tańce i zabawa, czyli celebrowanie życia, to Twoja prawdziwa domena. Bez odrobiny luksusu i w ciągłym pośpiechu Twój Księżyc kona. Dlatego nie oszczędzaj na tym, co sprawia Ci przyjemność. I zafunduj to innym, bo masz silną wewnętrzną potrzebę sprawiania ludziom radości.

Bliźniętach

Gdzie ostatnio byłeś? Za zakupach w markecie? To bardzo, bardzo źle! Natychmiast wsiadaj w samochód czy pociąg. Twój Księżyc do szczęścia potrzebuje podróży, nawet jednodniowej, żeby trochę ochłonąć od pracy, domu i codziennej monotonii. Tylko zabierz telefon, bo mimo wszystko najważniejszy jest dla Ciebie kontakt z bliskimi. Nawet na najdalszym szlaku jakoś złapiesz zasięg i spokojnie pogadasz o tym, co naprawdę dla Ciebie jest ważne.

 

Raku

Ugotowałeś wielki gar zupy i czekasz na rodzinę, zamiast wydać tę kasę na ciuchy czy podróż? Dla Twojego raczego Księżyca to zupełnie normalne. Dopiero gdy wszyscy będą zaopiekowani i bezpieczni, nalejesz sobie drinka lub ziołowej herbatki i odetchniesz z ulgą. Tak już masz, Twój Księżyc regeneruje się, gdy jest komuś potrzebny. Najgorszym stresem jest dla Ciebie samotność i nieprzydatność. Jeśli nie masz rodziny, znajdź wolontariat. Ktoś na pewno na Ciebie czeka!

Lwie

Śpiewasz, tańczysz, składasz origami? A po co to wszystko? – pyta rodzina, a Twój Księżyc odpowiada, że z potrzeby serca. Artystyczne natchnienie i oklaski publiczności sprawiają, że Twoja dusza szybuje prosto do nieba. Przyziemność i rutyna spychają Cię w coraz głębszą depresję. Nie wstydź się i dołącz do amatorskiego teatru albo załóż sobie kanał na YouTube. Odśwież hobby i zainteresowania sprzed lat. Będzie jak kiedyś, bo Księżyc w Lwie nigdy się nie starzeje.

Pannie

Twój Księżyc lubi się pomartwić o ciało i zdrowie. Potrzebuje stałego rytmu snu i odżywiania. Nie możesz tego bagatelizować, choćby inni to robili. Testuj i sprawdzaj, co Ci nie szkodzi, a potem się tego trzymaj. I nie unikaj badań lekarskich, bo gdy je zrobisz, Księżyc będzie spokojny, że nic złego się nie dzieje. A żeby odpocząć, musisz mieć wokół siebie porządek. I dobrą książkę. I kogoś, z kim da się o tym inteligentnie pogadać. Najlepiej zapisz się na jakiś kurs, będzie miło i z pożytkiem.

  

reklama

Wadze

Ktoś namawia Cię, żebyś pojechała na kurs cichej medytacji do górskiej samotni bez wody? Jedź, ale nie na dłużej niż trzy dni. Twój Księżyc do szczęścia potrzebuje towarzystwa innych ludzi. Nie musisz od razu się im zwierzać, ale niech będą w zasięgu wzroku. I kochasz piękno! To dla Ciebie wybudowano kurorty i eleganckie restauracje, uszyto długie suknie i skomponowano prawdziwe perfumy. Świat bez tego jest po prostu gorszy.

Skorpionie

Jeśli Twój Księżyc wszędzie czuje niebezpieczeństwa i wietrzy podstępy, daj mu raz na jakiś czas odpocząć od zmian i niespodzianek. Zregenerujesz się tam, gdzie nikt nie liczy Ci drinków i ciastek oraz nie wrzuca zdjęć z imprez na Facebooka. Z dala od obcych, na znanym terenie, pod dyskretną opieką ochroniarza zrobi się wspaniale. I koniecznie się wyśpij, trochę pomedytuj, zwolnij tempo. Gdybyś jeszcze potrafił zaufać, że inni dadzą sobie bez ciebie radę, byłby to raj dla skorpioniego Księżyca.

Strzelcu

Wciąż te same miejsca, ci sami ludzie, nuda jak w filmie „Rejs”? Uciekaj, bo się tak sfrustrujesz, że wybuchniesz. Twój ognisty, pomysłowy, szalony Księżyc potrzebuje przygód. A gdy ktoś Ci mówi, żeś na to za stary i za gruby, zostaw go na bezludnej wyspie. Nakręcają Cię nowi znajomi, niezwykłe idee i codzienne niespodzianki. Nie musisz wydawać na to fortuny, bo przy ognisku i kiełbasce zorganizujesz imprezę, o jakiej świat nie słyszał.

 

Koziorożcu

Każą Ci gdzieś jechać, bawić się na siłę, uśmiechać do obcych ludzi i jeszcze masz za to płacić. Świetnie, jeśli chcesz... dostać zawału. Twój Księżyc potrzebuje prywatności, świętego spokoju i wolnego czasu, żeby wszystko robić w swoim rytmie. I żeby nikt ci nie stał nad głową. Postaw się znajomym i rodzinie, jeśli chcesz, zostań w domu. Wyrzuty sumienia zagłusz serialem i dobrym koniakiem.

Wodniku

Księżyc w Wodniku jest pełen sprzeczności: lubi być sam, ale chce być z kimś. O wszystkim myśli, za wszystko się obwinia. Żeby odpocząć, przerwij ten krąg. Pomedytuj, pomódl się i wycisz, a potem ruszaj odwiedzić starych przyjaciół. Podróże dają Ci oddech od nudnej rzeczywistości, a świadomość, że są ludzie, którzy myślą podobnie, podtrzymuje Cię na duchu. To, co ważne, to pieniądze. Twój Księżyc strasznie się martwi, gdy przepłaca, więc lepiej trochę ponegocjuj.

Rybach

Fantazja jest od tego, aby bawić się na całego – podśpiewuje Twój Księżyc. Dlatego nie bój się marzyć, tworzyć, czarować. Twoja dusza tęskni za innymi wymiarami, a cierpi, gdy robi się przyziemnie i oszczędnie. Zwykle o tym nie mówisz i poświęcasz siebie, by innym było dobrze. Czas z tym skończyć! Jedź w swoje miejsce mocy, popływaj w jeziorze i wypal z kimś fajkę pokoju.

 

Na ten temat

Tekst: Miłosława Krogulska

Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl