Duża różnica wieku w związku. Czy ta miłość ma szansę?

Czy duża różnica wieku między małżonkami wpływa negatywnie na związek? To pytanie zadali sobie naukowcy, którzy przebadali pod tym kątem tysiące par w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Odpowiedź może być zaskakująca.Udane małżeństwa prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa z o 24 lata młodszą Melanią i prezydenta Francji Emmanuela Macrona z blisko 25 lat starszą Brigitte Trogneux pobudziło wyobraźnię wielu starszych panów i pań. Czy jednak związek ludzi, których dzieli tak wiele lat, to naprawdę dobry pomysł?

duza roznica wieku w zwiazku czy ta milosc ma szanse 1Naukowcy z University of Colorado Boulder opublikowali właśnie wyniki kilkunastoletnich badań satysfakcji ze swoich małżeństw blisko 10 tysięcy par. Co roku wypełniały one ankietę z pytaniami o zadowolenie ze wspólnego życia.


 Na początku była sielanka, w każdym razie z punktu widzenia starszego pana młodego i starszej panny młodej – byli najbardziej zadowoleni ze wszystkich badanych. Za zimny prysznic dla „starszych” można uznać najniższe zadowolenie młodszej połowy w takich związkach, i to niezależ

nie od płci.

Kryzys przechodziły takie pary już po sześciu, góra dziewięciu latach. Problemem była nieumiejętność podejmowania wspólnych decyzji. „Starzy” chcieli rządzić, „młodym” to się nie podobało. Katastrofą zawsze okazywało się obniżenie poziomu życia i utrata pracy. O ile pary równolatków radzą sobie z takimi zawirowaniami całkiem nieźle, o tyle w przypadku par z dużą różnicą wieku zawsze oznaczają one koniec małżeństwa.

Może zainteresować Cię również: Uwodzenie – sztuka, która daje władzę.

Fot.: ONS, Shutterstock, Pixabay

reklama
Źródło: Wróżka nr 9/2017
Tagi:

Zobacz także

Andrzejki 2017: wróżby miłosne

Andrzejki 2017: wróżby miłosne

W wigilię świętego Andrzeja wróżymy sobie miłość! »

Największa tajemnica pocałunku

Największa tajemnica pocałunku

Inaczej okazują sobie bliskość osoby w różnych szerokościach geograficznych. Jaka jest największa tajemnica pocałunku? »

Jak rozpoznać, że ktoś kłamie?

Jak rozpoznać, że ktoś kłamie?

Każdy to robi, nawet i 200 razy dziennie. »

Już w kioskach: Grudzień 2017


Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

Wydanie specjalne 1/2018