Największa tajemnica pocałunku

Inaczej okazują sobie bliskość osoby w różnych szerokościach geograficznych. Jaka jest największa tajemnica pocałunku?

Chodzi rzecz jasna o ten najbardziej intymny, w usta. Okazuje się, że to męski sposób na zawrócenie kobiecie w głowie. Faceci piętnaście razy częściej inicjują ten pocałunek. Tak przynajmniej pokazały badania przeprowadzone przez naukowców z University of Dhaka w Bangladeszu.


A że w kraju tym obowiązuje całkowity zakaz pokazywania pocałunków w filmach i telewizji, mieszkańcy Bangladeszu całują się spontanicznie i nie naśladują gwiazd kina. Są więc wdzięcznym materiałem do badań.

Dla mężczyzn pocałunek nie ma aż tak dużego znaczenia. To zawsze tylko próba, rodzaj podchodów przed dalszymi, bardziej zaawansowanymi działaniami. Dlatego całowania innej pani nie traktują jeszcze jako zdrady, a ponad 20 proc. z nich uważa, że to rzecz całkowicie bez znaczenia. Kobiety mają na ten temat zupełnie inne zdanie.


Zobacz również: Jaki pocałunek, taki kochanek!

Fot.: Pixabay

reklama
Źródło: Wróżka nr 9/2017
Tagi:

Zobacz także

W internetowym sklepie  z miłością

W internetowym sklepie z miłością

Każdy czeka na motyle, które gdzieś z głębi poderwą się do lotu i obsiądą żebra. Ale ile można czekać. Dlatego coraz więcej kobiet i mężczyzn zakłada konta na portalach randkowych. »

Czy jesteś starą duszą?

Czy jesteś starą duszą?

Nasze dusze przechodzą przez długą drogę do oświecenia. Wracamy tu, by płacić za dawne błędy. Przy każdej reinkarnacji coraz trudniej spotkać nam miłość. »

Mindfulness - 10 sposobów na uważność

Mindfulness - 10 sposobów na uważność

Skupić się na właśnie trwającej chwili – to najprostszy przepis na szczęście, spokój, poczucie spełnienia. Jak być zawsze tu i teraz? Wystarczy stać się uważnym. Aby to zrobić... »

Już w kioskach: 2018

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube
Wydanie specjalne 2/2018