Przepowiednie: co czeka świat w 2018 roku?

Słynny brytyjski jasnowidz Craig Hamilton-Parker przepowiedział, co nas czeka w 2018 roku. W ubiegłym przewidział brexit i wybór Trumpa na prezydenta USA.  

 

Kataklizmy i toksyczna chmura

 

Przede wszystkim musimy się przygotować na gwałtowną pogodę. Tajfuny nawiedzą głównie Amerykę Północną, ale jeden bardzo groźny pokaże się też na Wschodzie. Będą potężne trzęsienia ziemi. Także w miejscach, w których nie było ich nigdy lub  ostatni raz stulecia temu. Poważne trzęsienie czeka miasto Edynburg w Szkocji oraz Nową Zelandię. Na Islandii wybuchnie wulkan, a powstała przy tym toksyczna chmura przykryje Norwegię. Eksploduje też Wezuwiusz. Akurat ta przepowiednia jasnowidza spotkała się ze sceptycyzmem, bowiem ostatni raz wulkan ten wybuchł w 1944 r. i na razie nie daje oznak aktywności. Craig twierdzi, że Wezuwiusz obudzą trzęsienia ziemi we Włoszech.

W Antarktyce oderwie się potężna góra lodowa i na jakiś czas sparaliżuje żeglugę po tamtych wodach. W ogromnych pożarach płonąć będą największe lasy w Ameryce i Australii, a Indie i Chiny nawiedzą potężne powodzie. Coś złego ma też spotkać Bangladesz, prawdopodobnie również związanego z wodą. W wyniku tragedii kraj ten bardzo zbliży się z Indiami, może nawet zostanie ich częścią.

Pożary ogarną miasta. Wielki ogień pojawi się w brytyjskim parlamencie, ale nie będzie to zamach terrorystyczny. W płomieniach stanie jakiś wielki publiczny gmach w USA. Tu Craig widzi niejasno; może kasyno w Las Vegas? Z kolei w Niemczech zapłonie jakiś słynny symboliczny budynek. Pożar zostanie wywołany przez skrajnych prawicowców, którzy zechcą tak nawiązać do płonącego Reichstagu.  

reklama


Konflikty światowe i terroryzm

 

Jedną z najbardziej sensacyjnych przepowiedni Craiga jest ta dotycząca Korei Północnej. Jej przywódca, Kim Dzong Un, lada moment zostanie obalony. I to przez własny naród, w wyniku zamachu stanu. Co ciekawe, jasnowidz, który rzadko podaje konkretny czas spełnienia się jego wizji, tutaj jest precyzyjny: będzie to jeszcze w grudniu 2017 r. albo na samym początku 2018 r. Kim Dzong Un ma zostać zabity, ale jego zwłoki zaginą. Pojawią się więc plotki, że żyje i ukrył się w Chinach. Wkrótce potem Korea Północna i Południowa zostaną połączone.

Nasili się za to konflikt między Chinami a Japonią. Po chińskich prowokacjach Japonia rozpocznie wyścig zbrojeń na Dalekim Wschodzie. Dostanie wsparcie od USA. Źródłem największych konfliktów politycznych w Azji staną się Chiny. Zetrą się z Indiami, przyczyną będą spory graniczne i terytorialne. Skłócą się także ze Stanami Zjednoczonymi. Ten konflikt przybierze kształt wojny cybernetycznej. Aktywność hakerów z obu stron będzie znacznie wyższa niż kiedykolwiek. Złamią nawet kody satelitów, co konflikt chińsko-amerykański rozgrzeje do czerwoności.

Rozwiąże się za to sprawa Syrii. Wojnę zakończy porozumienie USA z Rosją, które dokonają podziału tego kraju na własne strefy wpływów. Rosja zbliży się z Chinami, co zacznie dramatycznie zmieniać światowy system sojuszy, od 2018 r. Craig mówi też o terroryzmie, ale tu jego wizje nie są do końca jasne. Przewiduje próbę ataku bronią biologiczną pochodzącą z Azji. Zamachowcy podejmą próbę zarażenia dużej grupy ludzi jakimś wirusem, ale zostaną ujęci i do skażenia nie dojdzie. Nie uda się jednak zapobiec atakowi z użyciem broni chemicznej. Celem będzie jakaś europejska stolica, może Londyn lub Berlin, Craig nie ma tu jasności. Zginą ludzie.

 

W polityce gorąco…

 

Tu znów pojawia się sensacja. Według Craiga w połowie 2018 r. zostanie podjęta próba impeachmentu wobec prezydenta Donalda Trumpa. Będą solidne podstawy i poważne zarzuty,
ale ostatecznie prezydent się obroni. Wyjdzie z tego, ciesząc się wzrastającym poparciem. I nawet część środowisk politycznych przedtem mu wrogich przejdzie na jego stronę. Ale prezydent też spuści trochę z tonu. Zapowiadany przez niego mur na granicy z Meksykiem nie powstanie. Za to pojawią się wynalazki związane z dronami i czujnikami, które zabezpieczą granicę w inny sposób.

W Europie 2018 będzie rokiem dużych politycznych niepokojów. Nasilą się problemy związane z uchodźcami i imigrantami. Na tym tle wybuchną zamieszki w Niemczech inspirowane
przez siły prawicowe. W Wielkiej Brytanii część polityków zacznie naciskać na pełny i nieodwracalny brexit. Dlatego rząd przygotuje twarde warunki opuszczenia Unii Europejskiej i dopiero w ostatniej chwili interwencja Niemiec nieco je złagodzi. Na Wyspach powstanie nowa partia polityczna, która szybko zyska duże wpływy.

 

…w gospodarce niestabilnie

 

Tutaj najgorsze wieści są dla Europy. Kryzys bankowy we Włoszech wywoła chaos, ludzie będą tracili domy. Spowoduje to zawirowanie na rynku euro, którego kurs zacznie gwałtownie spadać. Włochy i Dania postanowią opuścić strefę euro, co stanie się początkiem jej upadku. Na przełomie lat 2018 i 2019 wybuchną z tego powodu zamieszki w całej Europie, jej gospodarka się załamie, sytuacja ekonomiczna wielu krajów będzie bardzo niestabilna.

Kryzys gospodarczy Unii Europejskiej nie odbije się tylko na Wielkiej Brytanii i USA. Funt i dolar będą najbezpieczniejszą walutą. Donald Trump zainicjuje silne związki handlowe z Wielką Brytanią. Te dwa kraje będą robić wielkie interesy, co wywoła dodatkowe kłopoty dla strefy euro. Wielka Brytania stworzy ponadto sojusz gospodarczy z terytoriami swoich dawnych kolonii, zwłaszcza Indiami i Australią.

Będzie to zły rok dla gospodarki. W poważne kłopoty wpadnie kilka dużych światowych firm. A jakaś znana firma amerykańska zostanie przyłapana na wielkim przekręcie finansowym. Wybuchnie skandal, bo okaże się, że jej pieniądze są przeznaczane na wspieranie terrorystów. O nielegalną sprzedaż broni, także biologicznej, zostanie oskarżona Ukraina.

Na ten temat

Co czeka świat w 2018 roku?

 

Pomimo problemów, jakie Craig wróży światu, rok 2018 będzie piękny, bowiem zapoczątkuje wielkie zmiany w ludzkiej mentalności. – W końcu pęknie jarzmo materializmu. Zaczną też zanikać religie opierające się na ślepej wierze, a ludzie zaczną szukać doznań duchowych. Dzięki temu do 2025 r. wielu wyznawców islamu porzuci tę religię, a chrześcijaństwo przejdzie duchową przemianę. Ludzie zwrócą się ku osobistej modlitwie i medytacji, próbując odnaleźć prawdziwy cel życia. Będzie to początek potężnej transformacji dla Ziemi i świadomości jej mieszkańców. Po kolejnych 25 latach nastąpi złota era ludzkości.

Ale zanim ten piękny czas nastąpi, już teraz możemy pracować nad zmianą naszej najbliższej przyszłości. Craig wierzy bowiem, że przyszłość nie jest określona raz na zawsze. Wiele z wiszących nad nami katastrof naturalnych można odwrócić – za pomocą skoncentrowanych ludzkich myśli. Według niego Ziemia, Gaja, jest żyjącą istotą, która katastrofami naturalnymi mści się za krzywdę wyrządzaną jej przez ludzi. Jasnowidz nieustannie podkreśla, że każda rzecz na świecie ma świadomość, na czele z przyrodą. Jeśli każdy z nas zdoła poczuć w sobie łączność z naturą i zacznie działać zgodnie z jej prawami, zdołamy odwrócić wiele kryzysów.


Przepowiednie: pamiętajmy, że nikt nie jest nieomylny

 

Czy przepowiednie Craiga zawsze się sprawdzają? Oczywiście, że nie i sam Craig uważa to za naturalne. – Wiele wizji jest jasnych i precyzyjnych, ale niektóre przychodzą w postaci symboli, więc trzeba je zinterpretować. Nie zawsze się to udaje, nie tylko mnie, to problem wszystkich jasnowidzów – wyjaśnia.

Zwykle jednak jego przepowiednie się spełniają, choć nieraz w późniejszym czasie, niż przewidywał. Sam zresztą mówi, że zobaczenie jakiegoś przyszłego wydarzenia jest stosunkowo proste. Dużo trudniej jest precyzyjnie określić czas. – Wiem na pewno, że to się wydarzy. Ale nieraz trudno dokładnie powiedzieć, kiedy – mówi.

Zdarza się, że jego przepowiednie są mało precyzyjne. W sierpniu 2015 r. ogłosił, że zostanie zastrzelony znany piłkarz, nie potrafił jednak podać szczegółów. W grudniu od kul z pistoletu zginął członek narodowej reprezentacji Hondurasu Arnold Peralta. W 2016 r. powiedział, że w następnym roku odnalezione zostanie jakieś wielkie, nieznane nauce zwierzę. Istotnie, w maju 2017 r., w Indonezji, morze wyrzuciło na brzeg 22-metrowe cielsko nieznanego stwora, którego żaden z naukowców nie potrafił zakwalifikować do jakiegoś gatunku; ostatecznie uznano go za odmianę potężnego kalmara. Czasem w przepowiedni nie zgadzają się szczegóły. W 2016 r. Craig ogłosił, że w 2017 r. archeolodzy odnajdą sekretny tunel pod egipskim Sfinksem. Istotnie, tunel odkryto, ale pod Piramidą Księżyca w Meksyku.

 

Tekst: Ewa Dereń
Fot. Shutterstock

Źródło: Wróżka nr 12/2017
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl