Zodiak: co zmienić w swoim życiu?

Dowiedz się, co cię zatrzymywało w starym roku – i jak, z nową energią, wykorzystać ten nowy.

 

Zodiak: co zmienić w swoim życiu?

 

Chcesz zmienić swoje życie? Otworzyć się na nowe energie, nowe okazje i wyzwania? Musisz odciąć się od przeszłości. Oczyścić zastałą energię. Dlatego pozamykaj dawne sprawy - nie tylko te, które masz wpisane na listę „do zrobienia”, ale przede wszystkim te, które kryją się w twojej podświadomości i są prawdziwym hamulcem zmian. A te zdradzają gwiazdy...


Baran

Przygniata cię ciężar świata

 

Przejmujesz się cierpieniem mieszkańców dalekich stron, wkurzasz polityką, martwisz się o najbliższych. Problem w tym, że troszcząc się tylko o innych, zapominasz o sobie. Ale jeśli ty będziesz chory lub w kłopocie, nikomu nie pomożesz. Musisz zrozumieć, że odrobina egoizmu jest czymś dobrym, korzystnym dla wszystkich. Dbaj o siebie, a dzięki dobrej kondycji psychicznej i fizycznej będziesz miał siłę otoczyć innych opieką i dać im stabilność.

 

Byk

Hamują cię negatywne myśli i zazdrość

 

Nieustanne porównywanie się z nimi powoduje, że więcej czasu spędzasz na szukaniu sposobu, by stać się lepszym od nich, niż by stać się dobrym. Dlatego teraz koniecznie uporządkuj swoją hierarchię wartości: zastanów się, co jest dla ciebie naprawdę ważne i powinno być twoim nadrzędnym celem. Patrz przez pryzmat własnych potrzeb, a nie tego, czego pragną inni. Skup się na sobie, a wreszcie osiągniesz spełnienie.

 

Bliźnięta

Wewnętrzną energię zaburzają problemy w związku – uczuciowym lub rodzinnym

 

Jeśli coś ci siedzi na sumieniu lub nie czujesz się komfortowo w obecności bliskiej ci osoby, musisz dobrać się do źródła problemu i rozwiązać go, by oczyścić energię. Dużo rozmawiajcie o tym, dlaczego nie czujecie się ze sobą dobrze. Postaraj się nie tłamsić swoich uczuć. Wyraź je podczas spokojnych rozmów nastawionych na wzajemne wsparcie i dążenie do porozumienia dusz. Trzymanie wszystkiego w środku skutkuje narastaniem złych emocji, które jak rdza niszczą miłość i nasze poczucie wartości. A to początek życiowego „pecha”.

 

Rak

Twoim hamulcem jest rutyna, która zabija kreatywność

 

By ruszyć naprzód i sięgnąć po swoje marzenia, musisz uporać się z emocjonalnym i mentalnym zastojem. Popracuj nad zaburzaniem swojego harmonogramu zajęć, poprzekładaj je, pomieszaj, zaskocz się sam swoją spontanicznością. Próbuj nowych rzeczy – to nie musi być nic wielkiego, choć może, jeśli chcesz. Zobaczysz, że w momencie, gdy twoje dni staną się mniej przewidywalne, odkryjesz w sobie nową energię i pomysły na sukces.

reklama

Lew

Przestań wątpić w swoje możliwości

 

To ciekawe, że ktoś taki jak słoneczny Lew może nie wierzyć w to, że jest królem życia. A jednak. By oczyścić energię, musisz popracować nad wiarą w siebie, zastanowić się nad swoimi talentami, a następnie zaplanować, jak zacząć je wykorzystywać. Nie broń się przed komplementami, a jeśli czujesz, że jest ci to potrzebne, poproś kogoś bliskiego, by z tobą porozmawiał i pomógł ci zauważyć twoje mocne strony. Gdy nauczysz się doceniać siebie, będziesz mógł się rozwijać i naprawdę posunąć do przodu.

 

Panna

Wysłuchujesz innych ludzi, ale nie umiesz mówić o sobie

 

Te wszystkie stłamszone uczucia, problemy i wątpliwości wręcz cię duszą – i hamują twój rozwój. Nie czujesz, że wpadasz w kompleks męczennika, co odbija się negatywnie na twoich związkach z rodziną i przyjaciółmi? Nie pójdziesz do przodu, jeśli nie oczyścisz swojej energii. Wyrzuć z siebie to, co cię gnębi, te wszystkie nieprzyjemne odczucia, myśli. Twoim zadaniem na nowy rok jest nauczenie się mówienia bliskim o sobie, o swoich kłopotach. Pracuj nad tym, by znowu nie zamknąć się w sobie. Jeśli masz z tym problem, zacznij od sesji z psychoterapeutą.

 

Waga

Zajmujesz się innymi ludźmi kosztem swojego życia i związku

 

Jak zawsze masz mnóstwo planów na nowy rok. I jak zawsze jedynie część udaje się zrealizować. A to dlatego, że toniesz w chaosie. Zwłaszcza we własnych sprawach, ponieważ jak już masz czas i siły – zajmujesz się innymi ludźmi, bo to daje ci szczęście i satysfakcję. Problem w tym, że robisz to kosztem swojego życia i związku! Zadowolenie z wykonanej pracy znika, gdy musisz martwić się o swoje dobro. Musisz więc zrobić solidny plan działania, który zapewni ci poczucie stabilności i lekkość ducha. I przede wszystkim pamiętaj, że pomóc nie znaczy żyć za kogoś. Rób co możesz, ale nie czuj się winny, jeśli mimo to danej osobie się nie powiedzie.

 

Skorpion

Zadbaj o poczucie stabilności

 

Mimo że jesteś znakiem emocjonalnym, to dla twojej energii ważne są sprawy materialne. Dlatego ogarnij chaos w finansach. Upewnij się, że nawyki ze świątecznych zakupów nie przeniosą się na późniejsze miesiące. W nowym roku będziesz miał szanse poprawić stan swojego konta, przygotuj się więc na to mentalnie. Rozejrzyj się za solidnym funduszem inwestycyjnym lub poszukaj lepszej oferty bankowej. Kiedy będziesz miał poczucie stabilności i płynności finansowej, czyli bezpieczną bazę, odetchniesz pełną piersią i będziesz mógł zająć się rozwojem, czyli nadbudową.

 

Na ten temat

Strzelec

Spróbuj odzyskać wewnętrzny spokój

 

Nie lubisz się nudzić, więc ciągle wchodzisz w nowe projekty, nowe znajomości, wybierasz się w nowe podróże. Ani chwili spokoju. Ani chwili refleksji. Czy nie czujesz się jak w pokoju pełnym przedmiotów zebranych z ostatnich 20 lat? Nie wszystkie wciąż działają, wciąż są przydatne. Tylko zabierają miejsce i powietrze. Czas zakończyć współpracę i projekty, które nie dają ci już satysfakcji ani nie pozwalają ci się rozwijać. Swoją energię skieruj w nowe strony lub po prostu pozwól sobie trochę odpocząć, jeśli wszystko idzie po twojej myśli. Czujesz wokół zastałą energię? Zmień wystrój w domu, powyrzucaj niepotrzebne sprzęty.

 

Koziorożec

Twoje wyzwanie nie jest proste – musisz wybaczyć sobie swoje błędy

 

Tak naprawdę, dogłębnie, do samej duszy zaakceptować, że się zdarzyły, i pozwolić sobie pójść dalej, przestać się nimi zamartwiać i ciągle je sobie przypominać. Tylko wtedy będziesz w stanie zacząć nowy rok z dobrym samopoczuciem i jasnym, pełnym nadziei spojrzeniem w przyszłość. Jeśli ci to pomoże, wypisz sobie na kartce wszystko to, co ci wyszło, co zrobiłeś dobrze, czego się nauczyłeś. Błędy i pomyłki również możesz wypisać, by spojrzeć na nie i raz a dobrze się z nimi rozprawić.

 

Wodnik

Nie daj się wykorzystywać

 

Twoja natura Wodnika zwykła pchać cię w kierunku pomocy innym i generalnego altruizmu. Masz bardzo wrażliwą duszę i miękkie serce, więc musisz dbać o to, by nie zaniedbać przy tym własnego dobra. Zrób porządny remanent swojej dobroczynności, przyjrzyj się, co jest naprawdę ważne i robi różnicę, a w co być może dałeś się po prostu wrobić. Zacznij pomagać w zorganizowany sposób – na przykład jako wolontariusz lub patron finansowy sprawy, która ma dla ciebie duże znaczenie.

 

Ryby

Uporządkuj swoje myśli

 

Jesteś wielce uduchowionym znakiem, ale także chaotycznym. W twoim wnętrzu dzieje się więcej, niż jesteś w stanie uchwycić od czasu do czasu, spoglądając w głąb siebie na krótką chwilę. Tak naprawdę nie rozumiesz siebie i swoich motywacji. W efekcie często jesteś rozdrażniona, niezadowolona (nie wiadomo dlaczego i z czego), co odbija się niekorzystnie na wielu sferach twojego życia. Poczytaj na różne tematy, na które nie masz wyrobionego zdania lub chciałabyś to zdanie zmienić, zainteresuj się medytacją i jogą. Spędź trochę czasu z samą sobą, zadając sobie trudne pytania i szukając na nie odpowiedzi. Dzięki temu zyskasz szerszą perspektywę oraz większe zrozumienie dla świata i samej siebie.
 

Tekst: Anna Lama

Ilustracja: Ruth Niedzielska
Fot. Shutterstock

Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl