Kształt twarzy - co mówi o twoim zdrowiu?

Chińczycy uważają, że każdym z nas rządzi jeden z pięciu żywiołów: metal, drewno, woda, ogień albo ziemia. One dyktują, jak podkręcić siłę życia. To, jakim jesteś żywiołem, widać w twojej twarzy.

 

Kształt twarzy mówi - co mówi o twoim zdrowiu?

 

Spójrz w lustro i sprawdź, jakim jesteś żywiołem i co powinnaś robić, by długo cieszyć się zdrowiem i dobrą formą.

 

Twarz prostokątna

 

Trochę kanciasta, wydłużona, o wyraźnie zarysowanej szczęce. Rządzi tobą żywioł Drewna. Dużo odpoczywaj. Jesteś osobą pełną energii, działasz na wysokich obrotach. Nie boisz się wyzwań, ale masz wygórowane ambicje, brakuje ci cierpliwości, za bardzo chcesz wygrywać. Potrzebujesz wypoczynku i odprężenia bardziej niż inne typy, bo możesz spłonąć jak drewno.

Wybitny lekarz medycyny chińskiej Maoshing Ni, autor „Sekretów długowieczności”, zaleca szczególnie tai chi i medytację. Ale służą ci też spacery, słuchanie spokojnej muzyki, pływanie i joga. Ukoisz w ten sposób swój system nerwowy. Jesteś bowiem skłonna do napadów paniki i depresji. Unikaj tłustego czerwonego mięsa i tłustych potraw, bo masz słabą wątrobę i woreczek żółciowy. Słaby jest też układ krążenia, stale nadwerężany przez twoją łatwopalną osobowość.

reklama


Twarz owalna

 

Proporcjonalna, wszystkie linie ma miękkie i zaokrąglone. Twoim żywiołem jest Woda. Zbliż się do ludzi. Typy „wodne” są tajemnicze, skupione na sobie, niezależne i uparte. Jeśli rządzi tobą ten żywioł, to szukasz w życiu prawdy i sensu. Jesteś pełna wyobraźni, oryginalna i zmysłowa. Często jednak krytykujesz innych, co zraża do ciebie ludzi. Dla równowagi potrzebujesz towarzystwa.

Twoją siłę witalną wzmocni głęboki duchowy związek z drugim człowiekiem. Zainwestuj więc w przyjaźń i miłość. Kiedy zrównoważysz swoje życie emocjonalne, skończą się wszelkie problemy zdrowotne. Słabe punkty twojego ciała to pęcherz, nerki i narządy kobiece. Miewasz intensywne  bóle kręgosłupa i problemy hormonalne. Pielęgnuj związki i wyrzuć solniczkę. Sól bowiem bardzo szkodzi twojemu zdrowiu.

 

Twarz trójkątna

 

Szerokie czoło i delikatna, wyraźnie węższa szczęka. Twoja twarz przypomina trochę pyszczek kota. Rządzi tobą Ogień. Potrzebujesz dużo spokoju. Ognista osobowość jest pełna pasji, ma bogatą wyobraźnię. Jesteś osobą, która potrafi przenosić góry, zarażać innych entuzjazmem. Jesteś twórcza i spontaniczna, a do tego masz nosa do ludzi. Umiesz nawiązywać głębokie kontakty, pełno więc wokół ciebie przyjaciół. Musisz jednak łagodzić swój ognisty temperament.

Przede wszystkim staraj się zaprowadzić w swoim życiu porządek. Lepiej ci służy praca na etacie niż wieczny niepokój o zlecenia. Staraj się więcej planować, a nie podążać tylko za impulsami. Jesteś typem, któremu nie służą zarwane noce, nadmiar kawy i herbaty. Jeśli uporządkujesz swoje życie, obronisz serce i układ krążenia, które masz szczególnie obciążone.

 

Twarz w kształcie trapezu

 

Czoło węższe niż dół twarzy. Twoim żywiołem jest Ziemia. Jesteś jak matka ziemia – opiekuńcza, szczodra i łagodna. Chętnie służysz pomocą, wysłuchujesz zwierzeń, pocieszasz. Jesteś więc bardzo lubiana, ale też czasem wykorzystywana. Jeśli chcesz zachować młodość i siłę przez długie lata, musisz poświęcić trochę czasu i uwagi sobie.

Potrzebujesz więcej luzu, radości i spontaniczności. Jednym z najlepszych sposobów na przełamywanie sztywności i nadmiaru powagi jest taniec. Tańcz więc, zamiast zajadać się ciastkami, makaronami, którymi próbujesz dodać sobie energii. Przestaniesz się wtedy zamartwiać, walczyć z nadwagą i kłopotami trawiennymi.

 

Twarz kwadratowa

 

Dość szeroka, krótka i kanciasta. Masz „metalowy” typ ciała. Zadbaj o równowagę ciała i duszy. Osobowość, którą rządzi Metal, ma zamiłowanie do porządku. Dla ciebie prawo to świętość, dlatego nie możesz znieść, kiedy ludzie nie dotrzymują umów czy nie stosują się do zasad. Jesteś precyzyjna i dobrze zorganizowana, masz skłonności do perfekcjonizmu. Kierujesz się w życiu intelektem. Czasem ignorujesz jednak swoje ciało i emocje.

Potrzebujesz wszystkiego, co odbudowuje lub wzmacnia harmonię ciała, duszy i rozumu. Spróbuj rysować, malować, tkać albo zapisz się do pracowni ceramicznej. Sztuki plastyczne pomogą ci wyrazić tłumione uczucia. Staraj się uprawiać codziennie gimnastykę, żeby lepiej czuć swoje ciało. W przeciwnym razie grożą ci przeziębienia, choroby zatok, gardła, skóry i jelit spowodowane osłabieniem twoich sił obronnych. Unikaj pikantnych potraw, jedzenia z torebek, puszek, a także mrożonej pizzy.

Na ten temat

Tekst: Ida Luna

Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl