Jak kawa wpływa na urodę? Poznaj 3 powody dla których warto ją pić

Właściwości kawy znane są już od pokoleń i mowa nie tylko o pobudzających do działania, ale także mających wpływ na naszą urodę. O ile nie mamy przeciwwskazań do picia małej czarnej, o tyle warto po nią sięgnąć nie tylko dla walorów smakowych czy też obniżających stres, ale także m.in. po to, żeby na przykład spalić tłuszcz. Jakie są jeszcze urodowe zalety picia kawy? Podpowiadamy.

Picie kawy i wpływ na urodę - spowolnienie procesów starzenia

Kawa jest cennym źródłem antyoksydantów. Jej nieprzetworzone ziarna zawierają aż 1000 różnego rodzaju przeciwutleniaczy, które z powodzeniem predestynują ją do bycia znakomitą alternatywą nawet dla zielonej herbaty. Śmiało mogą także konkurować w tej kwestii nawet z kakao. Warto wiedzieć, że niszczenie wolnych rodników wychodzi antyoksydantom znakomicie. I bardzo dobrze, bo takie działanie przekłada się na spowalnianie procesów starzenia. Nie bez znaczenia jest to, że kawa zawiera tychże przeciwutleniaczy naprawdę dużo, a nasz organizm przyswaja je w niezwykle łatwy sposób.

Ochrona przed promieniami UV

Promienie UV mają destrukcyjny wpływ na naszą skórę i żeby odpowiednio się przed nimi chronić, należy stosować dopasowane do jej potrzeb kremy z filtrem. O ile kawa nie zastąpi ich skutecznego działania, o tyle może z powodzeniem z jej pomocą je wspomóc. Wszystko dlatego, że zawarte w niej substancje w istotny sposób wpływają na ochronę skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego.

Poprawa kolorytu skóry

Nie bez znaczenia pozostaje także to, że kawa zawiera polifenole, co w praktyce oznacza, że z dzięki ich działaniom możemy wpłynąć na poprawę kolorytu skóry, a nawet na niwelowanie pojawiających się na niej wyprysków.

Koniec końców kawa to przede wszystkim delektowanie się jej bukietem smaków. Nie wystarczy jednak zainwestować w dobrej klasy małą czarną, aby móc wydobyć w pełni jej smak oraz aromat. Liczy się także jakość wody, jaką wykorzystamy do jej zaparzenia. Nie bez znaczenia pozostanie także ekspres do kawy na jaki się zdecydujemy.

Foto: pexels

artykuł sponsorowany 

reklama
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl