Kryształy niosą pomoc

Victoria Beckham ma w spodniach ukrytą kieszeń, w której nosi uzdrawiający kryształ. Uma Thurman, Kate Hudson, Adele czy Madonna nie wyobrażają sobie bez nich życia. Katy Perry twierdzi, że szczęście w miłości zawdzięcza kwarcowi różowemu.

 

Powstają głęboko we wnętrzu ziemi, pod ogromnym ciśnieniem i w bardzo wysokiej temperaturze, która roztapia skały, miesza je i przeobraża. Wynoszone przez ruchy tektoniczne na powierzchnię stygną i krystalizują się, zamykając w sobie w różnych proporcjach energię czterech żywiołów: Ziemi, Ognia, Powietrza i Wody. Ich barwa i struktura zależą od zawartych w nich pierwiastków i od żywiołu, któremu są przypisane. Kamienie Ognia mają zwykle barwę czerwoną, pomarańczową lub żółtą. Pobudzają, dodają energii i odwagi. Te należące do żywiołu Wody – zazwyczaj o barwie zielonej i niebieskiej – wzmacniają intuicję i wpływają na emocje. Kryształy żywiołu Powietrza są najczęściej fioletowe, białe lub przezroczyste. Pomagają rozjaśnić myśli, tworzyć, komunikować się, wyrażać siebie. Brązowe lub czarne kamienie przynależą do żywiołu Ziemi. Wyciszają, wzmacniają fizycznie i materialnie.

Każdy kryształ wibruje energią o określonej częstotliwości, która wpływa na ciało i psychikę, przywracając równowagę zaburzoną np. przez chorobę czy negatywne emocje. Energia ta może być zgodna z naszą własną wibracją lub nie. Dlatego wybierając kamień dla siebie, nie warto kierować się wyglądem, ceną czy modą. Trzeba posłuchać intuicji i sięgnąć po ten, który najbardziej przyciąga, bo najprawdopodobniej właśnie jego potrzebujemy, aby wyrównać deficyty energii. Tak postępowali nasi przodkowie, którzy robili z kryształów magiczne talizmany i uzdrawiające amulety.

Na nową miłość otworzy ci serce kwarc różowy. Kamień podgrzeje też atmosferę w stałych związkach – trzymaj jego dwa połączone z sobą kawałki w sypialni. Podobnie działają erytryn, kalcyt, kunzyt.

■ Jeżeli zaś pragniesz bardziej namiętnego seksu, umieść ognisty rubin lub granat w każdym z rogów waszego łóżka.

■ Kobietom w czasie menopauzy dokuczają wahania hormonów, które wywołują np. uderzenia gorąca. Złagodzi je karneol, kamień Ognia. Pomoże pozbyć się nadmiaru ciepła (także obniżyć gorączkę), usunie zmęczenie i doda energii jak mocna kawa! A jako kryształ związany z drugą czakrą (svadhisthana) zapewni też świetny seks. Burzę hormonów wyciszą również sodalit, labradoryt i selenit, którego nazwa pochodzi od imienia greckiej bogini księżyca – Selene.

■ Trudno skupić ci się w pracy? Wciąż coś lub ktoś cię rozprasza? A może masz problem z motywacją do działania? Na twoim biurku powinien stanąć: piryt lub kwarc z rutylem, czerwony jaspis, labradoryt albo karneol. Ich energia wzmacnia koncentrację, podnosi wydajność, pomaga osiągnąć założone cele.

■ Jeżeli pracujesz na komputerze lub dużo rozmawiasz przez telefon, w pobliżu tych urządzeń emitujących szkodliwe promieniowanie nie może zabraknąć odpromienników w postaci galeny, czarnego turmalinu, kwarcu dymnego czy malachitu.

■ Pewność siebie potrzebną w czasie publicznych wystąpień zapewni ci pawie oko, zaś idąc do szefa z prośbą o podwyżkę, weź z sobą kawałek cytrynu.

■ Jeśli chcesz wytrwać na diecie lub bezboleśnie wprowadzić w domu zdrowe nawyki żywieniowe, pomocne mogą się okazać ametyst i tygrysie oko. Ten pierwszy pomaga oczyszczać organizm z toksyn, z drugim zdołasz oprzeć się każdej pokusie.

■ Jeśli nerwy nie pozwalają ci w nocy zasnąć, umieść w sypialni kryształy – wypełnią ją atmosferą spokoju i wyciszenia, ukoją emocje, wyhamują gonitwę myśli. Relaksujące właściwości ma selenit. Trzymaj go obok łóżka lub pod poduszką. Podobne działanie mają także ametyst, kamień księżycowy, czarny turmalin i celestyt.

■ Gdy wkurza cię twoja twarz w lustrze, nie potrafisz pogodzić się z upływem czasu, to znak, że brakuje ci miłości do siebie i samoakceptacji. Pomoże kwarc różowy. Umieść go w łazience, np. na wannie, i wrzucaj do wody w czasie kąpieli. Poczujesz się lepiej w swoim ciele, polubisz je i zapomnisz o kompleksach. Staniesz się także bardziej atrakcyjna w oczach mężczyzn. Bo miłość, z jaką traktujemy same siebie, przyciąga do naszego życia pozytywnych ludzi i dobre zdarzenia.

ALFABET ENERGETYCZNYCH KAMIENI

Gromadzą i wibrują energią. Jej rodzaj zależy od minerału – każdy ma inne właściwości. Dobierz sobie te, których najbardziej potrzebujesz.

agat przynosi radość, zgodę w rodzinie, przywraca spokój ducha.

akwamaryn to „kamień odwagi”, łagodzi lęki i fobie, uspokaja.

amazonit, „kamień mądrości”. Studzi emocje, oddala gniew i frustrację.

ametyst pomaga przezwyciężyć chaos i złudzenia, rozprasza zwątpienia.

awenturyn obdarza odwagą, niezależnością, kreatywnością, pogodą ducha.

bursztyn dodaje energii, ożywia umysł i pomaga zabłysnąć, wykorzystać ukryte zdolności.

granat zwiększa energię, wiarę w sukces i pewność siebie.

czerwony jaspis chroni przed klątwą, złym okiem, przeciwdziała knowaniom nieżyczliwych ludzi.

kryształ górski działa jako uniwersalny odpromiennik, oczyszcza aurę, zapewnia zdrowie.

krzemień obdarza wytrwałością, pomaga pokonywać przeszkody.

kwarc różowy otwiera serce na miłość i bliskość. Pomaga zdobywać sympatię ludzi, leczy emocjonalne rany.

lapis lazuli przyciąga życzliwych ludzi, wzmacnia lojalność i przyjaźń.

malachit pomaga wsłuchać się w siebie i znaleźć odpowiedź na każde pytanie. Rozwija zdolności telepatyczne.

obsydian pomaga nawiązać i utrzymać bliskie relacje, chroni przed zazdrością.

onyks dodaje wiary w siebie, leczy z kompleksu niższości.

opal wzmacnia silną wolę, pomaga wyjść z różnego typu nałogów.

turkus sprzyja realizacji marzeń, przyciąga szczęśliwe wydarzenia. Pozwala beztrosko cieszyć się życiem.

turmalin wyrabia właściwy stosunek do pieniędzy, pomaga zdobyć majątek.

koral, choć nie jest kryształem, dodaje odwagi w kontaktach z ludźmi.

Przed użyciem każdy kamień należy oczyścić pod strumieniem bieżącej wody, a następnie pozostawić go na kilka godzin na słońcu, aby naładować go jego energią. Wyjątkiem jest onyks – kamień nocy, który rezonuje najsilniej ze światłem Księżyca. Ładować należy go nocą,w czasie pełni.

 

Katarzyna Owczarek

fot.: shutterstock

reklama
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl