Krystyna

Patronka wszystkich Krystyn to dziewica z Toskanii, córka okrutnego Urbana, pogromcy chrześcijan. Jej ojciec z zapałem wyłapywał wyznawców zakazanej wiary, torturował ich, a jeśli nie wyparli się Boga - skazywał na śmierć.

Krystyna - jak każda dorastająca dziewczyna - podziwiała bunt i wiarę przegranych, a gardziła własnym tatusiem-oprawcą do tego stopnia, że przyjęła chrzest. Gdy sprawa wyszła na jaw ojciec perswazją, krzykiem, groźbami a w końcu chłostą usiłował zmienić przekonania córki. Na próżno. Im bardziej ona była uparta, tym on był okrutniejszy.

W końcu kazał nieszczęsną torturować. Ale modlitwa i upór dziewicy czyniły cuda. Gdy łamano ją kołem wyrwane kawałki ciała wracały na swoje miejsce. Gdy topiono przywiązawszy do szyi kamień młyński - wypływała na powierzchnię. Kiedy polano oliwą i podpalono - nadal pozostawała bez skazy. Oddała ducha Bogu dopiero ugodzona wieloma strzałami prosto w serce. A stało się to właśnie 13 marca roku 302.

Dostojnicy kościelni uczynili ją patronką żeglarzy i piekarzy. Świętą dziewicę Krystynę przedstawia się z palmą męczeńską w jednym ręku, z pękiem strzał w drugiej.

reklama


Krystyna (czyli chrześcijanka - Christos znaczy pomazaniec, należący do Chrystusa) to osoba niezależna, nie poddająca się nikomu i niczemu. Często bardzo uparta i głucha na wszelkie argumenty.

Liczbą tego imienia jest Jedynka - liczba początku, odporności na cudze wpływy, ale też odwagi, tupetu i samodzielności oraz zbyt wygórowanych ambicji. Krystynę trudno więc oszukać czy omamić. Ale też niełatwo przekonać do zmian i zejścia z raz obranej drogi.

W młodości bywa słabowita, ale z wiekiem tężeje. Potrzebuje mężczyzny o silnych ramionach, na którym mogłaby się oprzeć w trudnych chwilach.

Dobrze jest nadać to imię praktycznej Pannie lub wszędobylskiemu Wodnikowi. Koziorożce, Skorpiony i Bliźnięta nauczy praktyczności i przewidywania. Uwaga! Barany, Strzelce i Lwy - jeśli otrzymacie to imię trudno będzie z Wami wytrzymać. Byki, Wagi, Raki i Ryby są poza wibracjami tego imienia i lepiej im go nie nadawać, bo nie wniosą w ich życie nic dobrego.

Najlepiej świadczą o tym imieniu słynne Krystyny. Na przykład znana wszystkim aktorka Krystyna Janda to przykład żelaznej, stale aktywnej kobiety i jednocześnie ciepłej żony, matki i babci.

WR

 

Źródło: Wróżka nr 3/2000
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl