I ty możesz być uzdrowicielem!

Nie trzeba mieć dyplomu z bioterapii, aby pomagać ludziom. Zdolność łagodzenia cierpień i przywracania zdrowia jest w każdym z nas. Trzeba ją tylko w sobie odnaleźć.

Baran

Energii masz w sobie tyle, że starczyłoby jej dla dziesięciu osób. Obdarzasz nią hojnie tych mniej ambitnych lub stłamszonych przez życie. Jesteś prawdziwym lekarzem dusz. Twoja siła woli imponuje ludziom. Pomaga uwierzyć, że zawsze warto być sobą i walczyć o swoje. Wybić się ponad przeciętność z szarego tłumu. Pielęgnuj w sobie dar, który dały ci gwiazdy, i wspieraj tych zahukanych i nieśmiałych. Bądź jak John Keating, charyzmatyczny nauczyciel ze Stowarzyszenia Umarłych Poetów, który namawiał do łamania wszelkich zasad. Z wyjątkiem jednej: carpe diem!

Byk

Jako znak ziemski, mocno związany z materią, możesz być oparciem dla tych, którzy stracili grunt pod nogami. Z twojej pomocy mogą skorzystać wszyscy, którym brakuje poczucia bezpieczeństwa. Choćby zmęczeni pogonią za pieniędzmi i wyścigiem szczurów karierowicze. Spokój twojego domu – zawsze otwartego dla gości – pozwala im zrozumieć, że czasem trzeba się zatrzymać. Usiąść na ławce w cieniu stuletniej lipy i jak tytułowy leń z wiersza Brzechwy „nic nie robić cały dzień". A jeżeli już siedzieć, to najlepiej w dobrym towarzystwie i z dzbanem zacnego trunku...

Bliźnięta

Jako najbardziej towarzyski znak zodiaku nie masz problemów z nawiązywaniem kontaktów. Niestety, nie wszyscy są tak otwarci i bezpośredni jak ty. Większość ludzi w mniejszym lub większym stopniu zmaga się z nieśmiałością. A perspektywa publicznych wystąpień dosłownie ich paraliżuje. Uświadom im, że każdy, nawet najbardziej prosty i skromny człowiek zasługuje na uwagę i może być interesującym rozmówcą. Masz wszelkie predyspozycje do tego, by być nauczycielem terapeutą. Jak Lionel Logue, logopeda, który pomógł królowi Jerzemu VI przezwyciężyć jąkanie.

Rak

Wiesz doskonale, jak wielką rolę w życiu każdego z nas odgrywają rodzinne więzi, znajomość swoich korzeni, miłość do małej i wielkiej ojczyzny. I poczucie, że gdzieś się przynależy. Niestety, nie wszyscy doświadczyli miłości i bezpieczeństwa w domu rodzinnym. Ci, którzy przeżyli odrzucenie, szczególnie potrzebują akceptacji. Bez niej nie potrafią nikomu zaufać. Twoja miłość, przyjaźń, oddanie, mogą podziałać niczym balsam na zranioną duszę. Garną się więc do ciebie osoby spragnione czułości i pocieszenia. Właściwie nie musisz robić nic szczególnego, intuicyjnie wyczuwasz, czego komu potrzeba. Najczęściej wystarczy, że zawsze jesteś gotów przytulić i wysłuchać, bez prawienia kazań.

reklama


Lew

W dzieciństwie wszyscy jesteśmy kreatywni. Z czasem jednak, przy niemałym udziale szkoły, zatracamy tę zdolność, dając się wtłoczyć w ustalone ramy. Ale nie Lwy! Masz artystyczną duszę, potrafisz wcielać się w różne role. Wykorzystaj tę umiejętność nie tylko dla własnej sławy i korzyści. Także po to, by pokazać innym, czym jest radość tworzenia. Szczególnie tym, dla których życie to tylko praca i obowiązki. Niech zobaczą, jak ważna jest spontaniczność i ekspresja, nauczą się wyrażać siebie. Przecież każdy jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Może dzięki tobie uda im się odnaleźć w sobie wewnętrzne dziecko i wreszcie zrobią coś dla przyjemności.

Panna

Zdrowie i higiena to dla ciebie podstawa, dbasz o nie bardziej niż inne znaki. Czasem aż za bardzo... Pamiętaj, że twoja wiedza i doświadczenie mogą okazać się zbawienne dla innych. Tak wielu zabieganych, zapracowanych ludzi lekceważy swoje dolegliwości. Możesz nauczyć ich, jak lepiej się odżywiać, zachęcić do uprawiania sportu. A zamiast uzależniających leków, podsuń im naturalne, ziołowe mieszanki. To będzie także doskonała terapia dla ciebie. Zajmując się innymi, przestaniesz się tak zamartwiać o własne zdrowie.

Waga

Niełatwo znaleźć w życiu równowagę między braniem i dawaniem, potrzebą przynależności do grupy a niezależnością. Stąd tak wiele jest sporów, konfliktów i agresji. Masz naturalną zdolność przywracania równowagi, zwłaszcza w relacjach międzyludzkich. Twój takt i dyplomacja okazują się niezbędne, gdy emocje zaczynają brać górę nad rozsądkiem. Potrafisz cierpliwie słuchać, tłumaczyć i łagodzić spory, jesteś więc urodzonym mediatorem i sprawiedliwym sędzią. Wykorzystaj to podczas konfliktów w domu czy w pracy. Spróbuj spojrzeć na sytuację oczami drugiej osoby, dostrzec jej racje i znaleźć kompromis.

Skorpion

Ten mroczny znak daje ci siłę charakteru i wewnętrzną moc. Potrafisz podnieść się z każdej traumy. Dobrze wiesz, czym jest ból i strata. Z drugiej strony dzięki temu tak świetnie rozumiesz ludzkie cierpienie. Masz autentyczne zdolności uzdrawiające. Możesz być doskonałym psychoterapeutą, ponieważ umiesz wniknąć w najgłębsze zakamarki ludzkiej psychiki, w czym pomaga ci dobrze rozwinięta intuicja. Zawsze walczysz do końca i nigdy się nie poddajesz. Dla ludzi w szponach fizycznego lub psychicznego uzależnienia możesz okazać się ostatnią deską ratunku.

Strzelec

Nie lubisz myśleć o chorobach i innych przykrych rzeczach. Nie odwiedzasz nawet przychodni. A od szpitali i hospicjów trzymasz się jak najdalej. Nie zastanawiałeś się nigdy, że posiadasz dar, który jest w stanie odmienić czyjeś smutne życie? Opowiadanie dowcipów i wygłupianie się wychodzi ci naturalnie, a śmiech to cudowna terapia – pozwala zmniejszyć ból i rozładować stres. Twój dobry humor jest zaraźliwy. Umiesz przywrócić nadzieję tym, którzy ją stracili, pogrążając się w otchłani depresji.

Koziorożec

Jesteś ambitny i pracowity. Dużo od siebie wymagasz, dlatego nie możesz znieść, gdy ktoś inny tylko marudzi i użala się nad sobą. Nie znajdą w tobie oparcia jęczydusze i hipochondrycy. Ale ci, którzy naprawdę chcą wyzdrowieć lub podnieść się z życiowego kryzysu, nie mogli trafić lepiej. Jesteś doskonałym trenerem i rehabilitantem. Twoja moc uzdrawiania polega na tym, że potrafisz zmotywować innych do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Sprawiasz, że każdy pragnie dać z siebie więcej, zamiast spoczywać na laurach. Zainspirowani twoim przykładem ludzie dokonują cudów. Pokonują własne słabości i ograniczenia. Zaciskają zęby i idą do przodu.

Wodnik

Twoją najmocniejszą stroną jest tolerancja. Nie osądzasz nikogo, nie szufladkujesz. Dobrze rozumiesz, że świat nie jest czarno-biały, że każdy ma swoje racje. Twoje uzdrowicielskie zdolności najsilniej działają w grupie. Umiesz zintegrować ludzi, którzy, wydawać by się mogło, nie mają ze sobą nic wspólnego. Sprawić, że porzucą wzajemne uprzedzenia, otworzą się na siebie i zaczną działać razem. Dbasz przy tym o to, by nikt nie czuł się pominięty i odrzucony. Chętnie działasz społecznie dla wspólnego dobra. Masz dobrą rękę do związków. Wiele szczęśliwych par poznało się właśnie dzięki tobie.

Ryby

Twoja ponadprzeciętna wrażliwość sprawia, że nie przejdziesz obojętnie obok potrzebującego wsparcia. A intuicja pomaga usłyszeć najcichsze wołanie o pomoc. Niewątpliwie masz zdolności terapeutyczne, choć mogą być dla ciebie obciążeniem. Dajesz bowiem z siebie więcej, niż powinnaś. Zdarza się, że sama potem niedomagasz. Naucz się zdrowego egoizmu. Wracając zaś do uzdrawiania – muzyką, fotografią, poezją i sztuką możesz przynieść ulgę cierpiącym, zwłaszcza gdy dokucza im ból duszy.

Katarzyna Owczarek
fot. shutterstock

Źródło: Wróżka nr 11/2014
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl