Olejowanie włosów – na czym polega?

Olejowanie przywróci blask włosom zniszczonym po zimie, nawilży je i zatrzyma wypadanie.


Mieszkańcy Półwyspu Indyjskiego z natury obdarzeni są grubymi włosami. Jednak nawet najsilniejsze dziedzictwo nie obroni się samo, jeśli się je zaniedba. I choć od pielęgnacji słowiańskie cienkie i delikatne włosy nie staną się nagle grube i obfite niczym fryzura Hinduski, to z całą pewnością będą mocniejsze i zdrowsze.


Olejowanie włosów – na czym polega?

 

Mówi się, że to słoneczne i morskie kąpiele latem mocno nadwerężają włosy. Tymczasem zima nie lepsza. Wysuszone powietrze, czapki, smog, dieta uboga w warzywa i owoce odbijają się na kondycji włosów. Są cieńsze, łamliwe, bez życia. Jest na to sposób! Odżywianie przez regularne olejowanie, czyli jedno z cudownych remediów ajurwedy na „przygaszone” pasma. Od setek lat w ten sposób kurują włosy Hinduski. A od jakiegoś czasu zachwycają się tym Polki, zwłaszcza blogerki – fanki naturalnej, ekologicznej pielęgnacji.

reklama

Olejnowanie to nic innego, jak wcieranie we włosy lub w skórę głowy olejów. Hinduski wykorzystują do tego oleje: kokosowy czy sezamowy. Zanim jednak sprawdzimy je na własnej skórze, musimy wiedzieć, że naszym delikatnym, słowiańskim włosom nie do końca muszą pasować oleje egzotyczne. Mogą pasma obciążyć, a nawet sprawić, że będą wypadać.

Przed przystąpieniem do zabiegu, poznaj działanie olejów. Dopiero odpowiednio dobrany do włosa ma szansę zadziałać a więc: nabłyszczyć, dodać kosmykom życia, powstrzymać ich wypadanie. Spróbuj!
 

Jaki olej wybrać?

 

Włosy mało porowate, a więc naturalnie gładkie, lekko błyszczące: olej palmowy, kokosowy, słonecznikowy, lniany.

Włosy średnio porowate, a więc z tendencją do puszenia się: słonecznikowy, pestek dyni, z kiełków pszenicy, lniany.

Włosy wysoko porowate, czyli szorstkie, łamliwe: z orzechów arachidowych, laskowych, ze słodkich migdałów, z pestek winogron, dyni, z wiesiołka, kukurydziany.

 

Jak olejować włosy?

 

Łyżeczkę oleju wetrzyj we włosy (suche lub wilgotne). Rób to delikatnie, wolno. Następnie nałóż na głowę czepek, owiń ręcznikiem i trzymaj turban przez 2 godziny. Ale najlepsze efekty uzyskuje się po 5-7 godzinach.

Potem umyj włosy: kilka razy płucz ciepłą wodą, następnie umyj szamponem bez silikonu, który oblepia włos i nie pozwala przeniknąć wartościom odżywczym oleju w jego głąb. Zabieg rób raz w tygodniu.

Na ten temat

Teskt: Matylda Maj
Fot. Shutterstock

Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl