Fundacja OneDay

20151220 OneDay Fundacja 0104Fundacja OneDay wspiera Dzieci z Domów Dziecka i placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz w trudnej sytuacji materialnej. Jest to pomoc w usamodzielnianiu się i stawianiu pierwszych kroków w dorosłym życiu. Do tego zaliczana jest także pomoc materialna, czy ochrona i promocja zdrowia. Fundacja zajmuje się także promowaniem sportu i edukacją.

 

One Day to Ogólnopolska akcji dla dzieci z domów dziecka i placówek opiekuńczych oraz dzieci w trudnej sytuacji materialnej. W ramach akcji zbieramy i przekazujemy wymarzone prezenty dla 21 palcówek z całej Polski (około 700 paczek ) oraz organizujemy finałową imprezę gwiazdkową w Warszawie pełną atrakcji, koncertów i niespodzianek połączoną z wręczaniem prezentów przez Mikołaja .

Dodatkowo dzięki jednemu Dniu ;) zbieramy środki na cały rok działalności w którym finansujemy i organizujemy kursy i szkolenia pomagające w usamodzielnieniu się młodzieży.
Gwiazdka pełni nie tylko formę zabawy ale i edukacji - na imprezie dzieci mają możliwość poznania pracy interesujących dla nich zawodów poprzez stoiska z mini kursami.

W tym roku 18 grudnia w restauracji Endorfina na ul. Foksal w Warszawie odbędzie się Wigilia dla 300 dzieciaków z 16 domów dziecka z całej Polski. Dzieci przyjadą do Warszawy na 2 dni zwiedzą stolicę ,muzea oraz będą mogły skorzystać z miejscowych atrakcji. W ciągu tych dwóch dni wszystkim dzieciom zapewniamy opiekę, transport, wyżywienie oraz nocleg.

W akcji uczestniczy 21 Placówek z całej Polski, między innymi:

Kęty, Oświęcim
Braniewo
Szczytowo
Sanok
Włocławek
Równem
Frombork
Chotomów
Pechery Łbiska
Radom
Białystok
Dom Samotnej Matki Warszawa
Dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych

Tabelka marzeń dzieci z prezentami oraz potrzebami zawodowymi pod linkiem :

www.oneday.com.pl

Wydarzenie ma zwrócić uwagę na sytuację Dzieci z Domów Dziecka. Organizowana jest w okresie świątecznym, więc głównym celem jest zbieranie listów do Świętego Mikołaja i spełnianie ich marzeń. Jest to jedna akcja- która ma na celu zwrócenie uwagi na całokształt działania Fundacji, ponieważ drugim aspektem jej działania jest Projekt OneDay 16+. Tutaj działania są skierowane na usamodzielnienie podopiecznych fundacji. Dzięki temu projektowi dzieci mogą skorzystać ze szkoleń pomagających im wejść w dorosłe życie, z pomocy psychologa, czy niezbędną pomoc socjalną.

18 grudnia w restauracjach m.in ,Tel Aviv AIOLI inspired by Mini , AIOLI Cantin Bar Cafe Deli, Banjaluka , Ambasada, Basico część zysku zostanie przekazana na cele statutowe Fundacji One Day

Współorganizator ; Endorfina Foksal , Fundacja One day

Fundator ; Glad Foundation
Nocleg zapewnia : , Radisson Blu Centrum , Złote Brzozy Evita Raszyn,
Partnerzy: SARP, Volkswagen, Creativ Harder, EsteMee, Jarosław Leśniczak, Noble Health, Bizuu,


reklama
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl