Znacząca broszka Beaty Szydło

To nie tylko ozdoba, ale także sposób, by przekazać ukryte informacje. Co chce nam powiedzieć premier Beata Szydło?

 

Znacząca broszka Beaty Szydło

 

Broszka wywodzi się ze starożytnej ozdoby wodzów oraz królów i najprawdopodobniej dała początek orderom. Osoby, które lubują się w tego typu biżuterii, podświadomie chcą się wyróżnić, podkreślić własne znaczenie i osiągnięcia. Mogą także cierpieć na kompleks niższości. 

Ważne jest również, gdzie się tę broszkę przypnie. Po prawej stronie – wzmacnia odwagę i siłę woli. Po lewej, na sercu – podkreśla szlachetność charakteru i ma działanie ochronne. Może jednak, zwłaszcza noszona przez dłuższy czas bez przerwy, blokować czakram serca. Wówczas taka osoba staje się zimna, cyniczna i egocentryczna.

 

Co znaczą broszki:

 

„Trzeba zacisnąć pasa”

 

Mała, cieniutka ozdoba pasuje do tematu oszczędności oraz cięć budżetowych. Wskazuje na skromność pani premier, która, dając dobry przykład, oszczędza na sobie.

 

 

 

 

„Cały kraj u moich stóp”

 

Motyw przypominający wieniec laurowy w dostojnym fioletowym kolorze, umiejscowiony na ramieniu niczym zapinka w rzymskiej todze. To nobilitacja, poczucie wyższości, władza cesarska.

 

 

„Jestem dobra i miła”

 

I łagodna – zdaje się mówić broszka o delikatnych, falistych liniach. Srebrny kolor i motyw roślinny podkreślają kobiece cechy pani premier, można by rzec: matki troszczącej się o swoje dzieci.

 

 

 

„Nie mam nic do powiedzenia”

 

Zasada jest prosta. Im mniej konkretów, tym większa broszka. Chodzi o zabieg odwrócenia uwagi. To również tarcza, za którą można się ukryć. Pani premier najwyraźniej nie czuje się zbyt pewnie.

 

 

 

reklama

 

„Uwaga, żądlę!”

 

Duża broszka złożona z kamieni o intensywnych kolorach z daleka rzuca się w oczy. I o to chodzi, bo takie połączenie barw w naturze oznacza jadowitość. Lepiej więc nie prowokować ataku.

 

 

 

„Mam was na oku”

 

Jest, a jakby jej nie było. Wtopiona w deseń przypomina oko lub obiektyw ukrytej kamery. Czyżby pani premier w ten dyskretny sposób chciała przypomnieć, że Wielki Brat patrzy?

 

 

 


„Jestem tu gwiazdą”

 

Złoty kolor i motyw słońca plus duże rozmiary broszki nie pozostawiają wątpliwości, że pani premier chce zabłysnąć. Zwrócić na siebie uwagę i podkreślić swoje znaczenie.

 

 

 

„To jest wojna, panowie”

 

Zarówno czerwona garsonka, przypominająca krojem mundur, jak i broszka niczym baretka wojskowa jednoznacznie wskazują, kto tu dowodzi.

 

 

 

 

 

Skąd taki styl premier Szydło?

 

Beata Szydło jest zodiakalnym Baranem. W Baranie ma również Jowisza, a w tym samym żywiole Ognia – Marsa w znaku Lwa. Nie brakuje jej zatem ani ambicji, ani energii do ich realizowania. Ale jej wewnętrzny świat ukazuje Księżyc w Koziorożcu. Jest to świat bardzo uporządkowany, bo takie położenie świadczy o konserwatywnych, a nawet nieco sztywnych poglądach, dużej wewnętrznej dyscyplinie, by nie rzec rygorze. Kobiety z Księżycem w tym znaku mają zwykle problem z wyrażaniem uczuć. Ubierają się zaś w sztywne „mundurki” w stonowanych kolorach, nie pozwalając sobie na żadne ekstrawagancje.

Widać to dobrze w stylu Beaty Szydło, która wierna jest klasycznym garsonkom. Przełamuje jednak tę sztywność broszkami – nieraz bardzo fantazyjnymi – które na pierwszy rzut oka wydają się nie pasować do koziorożcowego formalizmu. Ale w ten właśnie sposób manifestuje się jej Wenus w znaku Ryb.

Wenus w horoskopie każdej pani mówi o tym, jak wyraża ona swą kobiecość. W znaku Ryb staje się delikatna, marzycielska oraz romantyczna. Gustowne, artystyczne broszki łagodzące surowość kostiumów są wyrazem ukrytych tęsknot za pięknem i bardziej kobiecym wizerunkiem.

Na ten temat

  • Kiedy tuż po nominacji na premiera Wielkiej Brytanii Theresa May wygłaszała pierwsze przemówienie, jedni jej słuchali, inni patrzyli na ręce. Ułożyła je bowiem identycznie jak kilka miesięcy wcześniej kanclerz Angela Merkel. Czy to przypadek, czy dyskretnie przekazany znak?
  • Żelazną ręką rządziła Brytyjczykami, a ukochanemu synkowi ręcznie prała koszule. Jaka była naprawdę?

Tekst: Katarzyna Owczarek

Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl