Zadbaj o swoją aurę

Mimo słońca czujesz się zmęczona i dopadają cię czarne myśli? Coś złego dzieje się z twoją aurą! Na szczęście możesz ją sama wzmocnić, oczyścić i załatać energetyczne dziury.

Aura przybiera różne barwy, które odzwierciedlają nasze emocje i myśliCodziennie myjemy zęby i ćwiczymy, aby być w dobrej formie. Równocześnie jednak zapominamy o spowijającym nas ciele astralnym. Aura – tak się ono nazywa – to emanacja naszej psychicznej energii. Może przybierać różne barwy, które odzwierciedlają nasze emocje, myśli, czyny i są powiązane z działaniem czakramów, czyli centrów energetycznych organizmu. Choć aura potrafi sama się regenerować, potrzebuje uwagi i pielęgnacji.

Najbardziej sprzyjają jej czyste intencje i dobre myśli, ale też medytacja i duchowy rozwój. By mieć czystą aurę, nie musisz zmieniać trybu życia, zapisywać się na kurs ezoteryczny czy całymi dniami powtarzać mantr. Możesz ją pielęgnować domowymi sposobami, a stanie się równie jasna i świetlista jak u duchowych mistrzów.

CO LUBI AURA?

Wycieczki do miejsc mocy
Może to być łąka za miastem, zagajnik, wzgórze czy brzeg jeziora. Przez kontakt z przyrodą wzmocnisz swoją aurę. Pogłaszcz trawę, zanurz dłoń w wodzie, dotknij pokrytego mchem kamienia. No i oczywiście przytul się do drzewa, ale… nie każdego. Dobrze zrobią ci te iglaste, z wyjątkiem cisów i modrzewi, a także kasztanowce, lipy, dęby, brzozy. Unikaj natomiast topoli, wierzb i drzew owocowych. Aby pobrać energię z otoczenia, stań w lekkim rozkroku i unieś lekko rozłożone ręce w górę. Odetchnij pełną piersią i poczuj się częścią kosmosu.

reklama

Prysznic
Najlepiej niezbyt ciepły. Bieżąca woda działa na aurę lepiej niż kąpiel, bo oczyszcza ze złego wpływu innych ludzi. Nie sięgaj od razu po mydło – pozwól, by najpierw obmyła cię czysta woda.

Kadzidła z mięty lub białej szałwii
Wymiatają wszelkie śmieci z pola astralnego. Zabezpieczają przed atakiem wampirów energetycznych, klątwami i złymi intencjami. Okadźmy siebie lub drugą osobę od stóp do głowy, a potem wywietrzmy pomieszczenie.

Kryształ górski
Potrzymaj go w dłoniach przez 10 minut. Możesz też nosić go przy sobie w woreczku lub kieszeni. Pamiętaj o tym, by co jakiś czas oczyszczać kamień w bieżącej wodzie.

Wizualizacja
Pomoże opanować stres i negatywne myśli, które robią duże szkody w aurze. Znajdź spokojne miejsce, gdzie nic nie będzie cię rozpraszać. Usiądź wygodnie, zamknij oczy i głęboko oddychając, wyobraź sobie kulę złotego światła nad swoją głową. Wciąż skupiając się na oddechu, wizualizuj, jak światło zstępuje w okolice gardła, dalej do serca, a następnie kieruje się w okolice brzucha i pachwin. Na koniec przechodzi do stóp. Teraz pulsuje w całym ciele. Weź głęboki oddech i wydychając powietrze, wyobrażaj sobie świetlistą energię dookoła ciebie. Zobacz, jak splata się z twoją aurą, wzmacnia ją i rozjaśnia. Otaczasz się światłem, które wypełnia wszystkie energetyczne dziury. Powtarzaj to ćwiczenie najpierw trzy razy dziennie, a po upływie tygodnia raz na kilka dni.

Nie garb się, bo w ten sposób zakłócasz przepływ energii w swoim cieleWłaściwa postawa
Nie garb się, bo w ten sposób zakłócasz przepływ energii w swoim ciele. A więc wyprostuj się, wypnij biust. Od razu zaczniesz głębiej oddychać – wchłaniając więcej pranicznej energii. Siadaj po turecku lub – jeśli potrafisz – w kwiecie lotosu. W ten sposób przez kontakt z ziemią doładowujesz niższe czakry. Unikaj zakładania nogi na nogę – to nie tylko utrudnia krążenie, ale również blokuje ośrodki energetyczne.

Wszystko, co naturalne
Noś ubrania z lnu, bawełny, wełny – byle nie skór i futer, bo te naznaczone są piętnem śmierci i obniżają poziom energetyczny. Jedz zdrowo i pij wodę źródlaną lub oligoceńską. Nie musisz przechodzić na wegetarianizm – wystarczy, że zaczniesz wybierać produkty ekologiczne, z jak najmniejszym dodatkiem chemii. Zwracaj uwagę na to, czy zwierzęta, których mięso zjadasz, nie były narażone na nadmierne i niepotrzebne cierpienie. Lepiej wybierz więc jajka kury z wiejskiego podwórka niż tej, która całe życie męczyła się w ciasnej klatce. Używaj kosmetyków, które nie były testowane na zwierzętach.

Ruch
Ćwicz, tańcz, biegaj, pływaj! Dzięki temu w twoje ciało wstąpi więcej energii.Dodatkowo ruch sprawi, że wyrzucisz z siebie negatywne emocje.


Katarzyna Owczarek
fot.: shutterstock.com

Źródło: Wróżka nr 4/2013
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl