Oczy szeroko otwarte

Nieważne, czy poznajesz świat zmysłami, umysłem, intuicją, czy poprzez magię. Najważniejsze to być gotową go poznać. A tego uczy Szósta Czakra... 


Jako dziecko miałam mocno rozwiniętą intuicję. Czasem nawet zdarzało mi się przepowiadać przyszłość, a przynajmniej bezbłędnie odgadywać intencje innych.

Ale potem zaczęło się zwykłe życie – praca, mąż, dzieci. I nie wiem, kiedy zapomniałam o proroczych snach i rozmowach z niematerialnymi bytami. Dałam się utopić w szarej codzienności.

Dzieci są coraz starsze, mam więc znacznie więcej czasu dla siebie.
I zaczynam czuć, jak bardzo mi brakuje mojego „szóstego zmysłu".

Jak go odzyskać? Jak znów otworzyć swoje trzecie oko?


MarysiaTajemnica tkwi w czakrze Trzeciego Oka, czyli szóstej.
Nie rozwija się ona jako pierwsza, choć dzieci widzą i czują więcej. Ale to raczej kwestia ich otwartości i nieodrzucania tego, co zdaje się niemożliwe. Czakra ta uczy także korzystać z własnego doświadczenia i wyciągać wnioski, zarówno ze złych, jak i dobrych zbiegów okoliczności. Odpowiada bowiem nie tylko za postrzeganie ponadzmysłowe, ale także pomaga posługiwać się wszystkimi zmysłami. A przede wszystkim łączyć w pełen obraz zdobywane przez nas informacje. Czyli dzięki niej łatwiej jest zrozumieć świat.

reklama


Ale rola tego wiru energii nie ogranicza się tylko do odbioru otoczenia. Decyduje on także o umiejętności świadomego tworzenia swojego świata zewnętrznego, poprzez swoje myśli. Osoby o harmonijnie działającej szóstej czakrze wiedzą, że należy uważać na swoje słowa i życzenia, bo to, o co proszą, będzie im dane. I to szybciej niż się tego spodziewają. Im lepiej rozwinięte są wyższe czakry, tym łatwiej jest wpływać na rzeczywistość. A to oznaczać może, że łatwiej wrócą do nas niedobre myśli, a wszelkie czarnowidztwo nie umknie kary. Gdy czakra szósta działa źle albo odrzuca się wiarę w cokolwiek innego niż rozum, albo też łatwo jest pomylić przewodnictwo Istot Wyższych z własnymi fantazjami i niepokojami. Można też wtedy za bardzo przywiązywać się do swoich idei, nawet gdy wszystko wokół krzyczy, że są one błędne.

Czakra Trzeciego Oka z jednej strony jest uzależniona od działania pozostałych czakr, ale też zarządza nimi. Zaskakuje gama przypisywanych jej kolorów (postrzeganych przez osoby widzące aurę) – od żółtego, który wskazuje przede wszystkim na logiczne rozumowanie, poprzez indygo, które mówi o rozwiniętej intuicji, aż do fioletu świadczącego o umiejętności postrzegania ponadzmysłowego. Warto wiedzieć, że ludzie posługujący się Trzecim Okiem mogą zupełnie różnie postrzegać świat i inaczej go interpretować.  

Afirmacje dla szóstej czakry
„Ufam swojej intuicji".
„Poznaję świat wszystkimi zmysłami."
„Sięgam prawdy".
„Żyję w prawdzie".
„Otwieram się na wewnętrzną mądrość".

Co robić, by czakra ta, tak istotna dla odnajdywania się człowieka w świecie, pracowała prawidłowo?

Przede wszystkim, chodź wieczorami na spacery albo przynajmniej wychodź na balkon, by spojrzeć w nocne niebo. Staraj się otworzyć na to, co niewidoczne. Jeśli wzrok podpowiada, że widzisz coś w ciemności, nie broń się przed tym. Nie staraj się określać kształtów, nie zgaduj, na co patrzysz. Pozwól, by obrazy się zmieniały przed twoimi oczyma. Ubieraj się we wszelkie kombinacje fioletu i błękitu czy granatu. Ale najważniejsza jest chęć do poznawania świata. Notuj wszystko, co wydaje się ciekawe.

Źródło: Wróżka nr 3/2014
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl