Zadbaj o siebie!!

Nie będziesz szczęśliwa, jeśli nie zaakceptujesz siebie w pełni. Ale i to nie wystarczy. Bo żeby żyć pełnią życia, trzeba siebie szczerze kochać, szanować i dbać o własne dobro!!  

Jak to zrobić? Po kolei! 

1. Wypełniaj swoje życie dobrem i radością, nawet gdy łatwiej byłoby ci siąść i narzekać. Skup się na tym, co jest w tobie dobre i pozytywne. Naucz się koncentrować na swoich mocnych stronach. Nie oznacza to, że słabości masz się wstydzić, a porażki ukrywać. Chodzi o to, by ich nie rozdmuchiwać ani nie rozpamiętywać. 

2. Szanuj wszystkie swoje uczucia, także smutek, żal i gniew. Zapamiętaj: nie ma złych emocji!! Wszystkie są potrzebne i równie ważne. Odczuwaj je, zamiast zduszać alkoholem, uciszać jedzeniem albo lekami. Daj sobie czas na pogodzenie się ze stratą, nie skracaj żałoby. Uwierz, że jesteś w stanie uleczyć się z pomocą swego umysłu – ale by to zrobić, musisz nauczyć się sobie współczuć i wziąć sobie do serca własne zdrowie i szczęście.  

3. Kiedy potrzebujesz pomocy, proś o nią! Uwierz, że ludzie chcą być pomocni i potrzebni! Dopuszczając innych do siebie, dajesz im możliwość zrobienia czegoś dobrego. Otaczaj się ludźmi, którzy sprawiają, że czujesz się kochana i silna, nie tymi, którzy ci zazdroszczą, którzy niszczą. 

reklama


4. Kiedy przychodzą zmiany, daj się im ponieść. Takie podejście przynosi mniej stresu niż wymuszanie zdarzeń i zmian. Przecież to, że zmiany nadejdą, jest pewne, pewniejsze niż wiele innych spraw w życiu. Bądź więc cierpliwa, uważna i otwarta. 

5. Naucz się świadomego oddechu. Gdy zjadają cię nerwy, zamiast panikować – siądź i zacznij głęboko oddychać przez nos. Skoncentruj się na wrażeniach – poczuj, jak powietrze przepełnia całe twoje płuca. To pozwoli ci się wyciszyć i odzyskać równowagę. 

6. Nie krytykuj siebie i nie obwiniaj. Uśmiechaj się do siebie w każdym lustrze, które mijasz. Kieruj swoją radość do każdej komórki i organu swojego ciała. 

7. Pozwalaj naturze i Ziemi zadziwiać cię codziennie. Zrozum, że należysz do tej planety i jest ona źródłem twojej siły. Jesteś jednym z żywiołów – ziemią, powietrzem, ogniem i wodą. Często chodź po ziemi boso, bo jej pole elektromagnetyczne uleczy i twoje ciało, i duszę. 

8. Oczekuj od życia odrobiny tajemnicy. Każdy nowy dzień witaj z przejęciem małego dziecka, ciekawa, jakie cuda czekają na ciebie o nadchodzącym poranku. I pamiętaj: ci, którzy nie wierzą w magię, nigdy jej nie odnajdą!!   

GM-T
fot. shutterstock 

Tagi:

Zobacz także

Mindfulness - 10 sposobów na uważność

Mindfulness - 10 sposobów na uważność

Skupić się na właśnie trwającej chwili – to najprostszy przepis na szczęście, spokój, poczucie spełnienia. Jak być zawsze tu i teraz? Wystarczy stać się uważnym. Aby to zrobić... »

W świecie uczuć: dorosła dziewczynka z zapałkami

W świecie uczuć: dorosła dziewczynka z zapałkami

Szybko daje się zauroczyć. Już po kilku dniach facet usłyszy od niej: kocham cię. Dorosła dziewczynka z zapałkami wszystko poświęci dla związku, który za chwilę okaże się iluzją. »

Coaching: nie wszystko musisz robić sama

Coaching: nie wszystko musisz robić sama

Planujesz dzień nie tylko sobie, ale też bliskim? Ogarnia cię panika, gdy ktoś próbuje przejąć kontrolę? Jesteś przekonana, że bez ciebie wszystko się zawali? Uważaj, zapłacisz za to zdrowiem!!! »

Już w kioskach: 2019


Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

Wydanie specjalne 2/2019