Zadbaj o siebie!!

Nie będziesz szczęśliwa, jeśli nie zaakceptujesz siebie w pełni. Ale i to nie wystarczy. Bo żeby żyć pełnią życia, trzeba siebie szczerze kochać, szanować i dbać o własne dobro!!  

Jak to zrobić? Po kolei! 

1. Wypełniaj swoje życie dobrem i radością, nawet gdy łatwiej byłoby ci siąść i narzekać. Skup się na tym, co jest w tobie dobre i pozytywne. Naucz się koncentrować na swoich mocnych stronach. Nie oznacza to, że słabości masz się wstydzić, a porażki ukrywać. Chodzi o to, by ich nie rozdmuchiwać ani nie rozpamiętywać. 

2. Szanuj wszystkie swoje uczucia, także smutek, żal i gniew. Zapamiętaj: nie ma złych emocji!! Wszystkie są potrzebne i równie ważne. Odczuwaj je, zamiast zduszać alkoholem, uciszać jedzeniem albo lekami. Daj sobie czas na pogodzenie się ze stratą, nie skracaj żałoby. Uwierz, że jesteś w stanie uleczyć się z pomocą swego umysłu – ale by to zrobić, musisz nauczyć się sobie współczuć i wziąć sobie do serca własne zdrowie i szczęście.  

3. Kiedy potrzebujesz pomocy, proś o nią! Uwierz, że ludzie chcą być pomocni i potrzebni! Dopuszczając innych do siebie, dajesz im możliwość zrobienia czegoś dobrego. Otaczaj się ludźmi, którzy sprawiają, że czujesz się kochana i silna, nie tymi, którzy ci zazdroszczą, którzy niszczą. 

reklama


4. Kiedy przychodzą zmiany, daj się im ponieść. Takie podejście przynosi mniej stresu niż wymuszanie zdarzeń i zmian. Przecież to, że zmiany nadejdą, jest pewne, pewniejsze niż wiele innych spraw w życiu. Bądź więc cierpliwa, uważna i otwarta. 

5. Naucz się świadomego oddechu. Gdy zjadają cię nerwy, zamiast panikować – siądź i zacznij głęboko oddychać przez nos. Skoncentruj się na wrażeniach – poczuj, jak powietrze przepełnia całe twoje płuca. To pozwoli ci się wyciszyć i odzyskać równowagę. 

6. Nie krytykuj siebie i nie obwiniaj. Uśmiechaj się do siebie w każdym lustrze, które mijasz. Kieruj swoją radość do każdej komórki i organu swojego ciała. 

7. Pozwalaj naturze i Ziemi zadziwiać cię codziennie. Zrozum, że należysz do tej planety i jest ona źródłem twojej siły. Jesteś jednym z żywiołów – ziemią, powietrzem, ogniem i wodą. Często chodź po ziemi boso, bo jej pole elektromagnetyczne uleczy i twoje ciało, i duszę. 

8. Oczekuj od życia odrobiny tajemnicy. Każdy nowy dzień witaj z przejęciem małego dziecka, ciekawa, jakie cuda czekają na ciebie o nadchodzącym poranku. I pamiętaj: ci, którzy nie wierzą w magię, nigdy jej nie odnajdą!!   

GM-T
fot. shutterstock 

Tagi:

Zobacz także

Gorycz zemsty, czyli dlaczego nie warto się mścić

Gorycz zemsty, czyli dlaczego nie warto się mścić

Ulga, jaką daje celny cios zadany w odwecie, jest jak zaspokojenie głodu batonikiem. Zawartość cukru we krwi podskakuje, ale zaraz jest gorzej. Nie dokarmiaj demona zemsty. Bo zaszkodzi i tobie! »

Skąd się wzięło selfie?

Skąd się wzięło selfie?

Wow, bogini, ciacho, macho, jesteś super, mniam – po to, by przeczytać takie komentarze, ludzie gotowi są fotografować siebie wszędzie, choćby w toalecie. »

Śmiech to zdrowie!

Śmiech to zdrowie!

Śmiej się na przekór złości i chandrze. Wszelkie bóle miną jak ręką odjął, a życie stanie się piękniejsze! »

Już w kioskach: Październik 2017


Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

Wydanie specjalne 1/2018