Kolory szczęścia, które mogą zmienić nasze życie

Możemy zzielenieć z zazdrości albo poczerwienieć z gniewu. A także mieć barwną osobowość. Istnieje wyraźny związek między naszą energią a energią, jaką stwarza kolor w otoczeniu.

Możemy wykorzystywać kolory do tworzenia kojących miejsc wypoczynku albo tętniących emocjami pomieszczeń, w których się bawimy i rozmawiamy. Aby to zrobić, musimy wiedzieć, jak kolory wpływają na nasze zachowania, myśli i uczucia. Gdy zrozumiemy, jak to działa, będziemy mogli tak urządzić dom, by zapewnić sobie spokojny sen oraz radosny początek dnia.

 

 

Kolory szczęścia - barwy, które mogą zmienić nasze życie:

 

BIAŁY – złodziej energii

 

Symbolizuje niewinność i czystość. Kieruje uwagę na inne przedmioty, np. na dzieła sztuki. To ludzie dodają jej prawdziwych kolorów i energii. Choć biel jest użyteczna w pewnych sytuacjach, w domu nie stwarza atmosfery wygody. Dobrze odbija energię w holu czy korytarzu. W pomieszczeniach, w których przebywa się dłużej, lepsza jest złamana biel lub kolor kremowy.

 

RÓŻ – spokój i nadzieja

 

Ma cechy uspokajające i dlatego najlepiej nadaje się do sypialni. Doskonale wpływa na dzieci i rekonwalescentów, pomaga osobom, które przeżywają ciężkie chwile po rozwodzie. Korzystnie działa, gdy pragniemy pogody ducha i spokoju oraz gdy mamy trudności z zaśnięciem. Przyjaźnie nastawi nas do otoczenia, zredukuje gniew.

 

CZERWIEŃ – namiętność i pasja

 

Nie nadaje się do sypialni. Należy ją stosować oszczędnie, gdyż swoją niezwykłą siłą przyciąga uwagę. Wykorzystuje się ją, by kimś wstrząsnąć. Zwiększa tempo uderzeń serca, wzmaga pasję, a jej nadmiar może wywołać agresję. Nie poczujemy się wyluzowani, mając czerwień w jadalni, choć ten kolor ułatwia rozmowę. Jest zbyt silna dla większości wnętrz, ale idealna na przyjęciach i podczas zabaw. Ułatwia przepływ energii chi.

 

reklama

POMARAŃCZ – radosne powitanie

 

To zdrowie, witalność, entuzjazm i optymizm. Jest doskonały w przedpokoju, gdzie witamy naszych gości. Ponieważ jest bardzo intensywny, jednym odpowiada, innych może przytłaczać. Idealny do pokoju potrzebującego ciepła, z oknami wychodzącymi na północ. Stosuje się go również w miejscach, gdzie prowadzimy rozmowy, gdyż ułatwia komunikację.

 

BŁĘKIT – spokojny sen

 

Reprezentując energię wody, kojarzy się z wewnętrzną głębią, ciszą oraz spokojem. Błękit zmniejsza napięcia i stresy. Łagodzi pobudzenie i skłania do snu, jest idealny do sypialni. Warto wykorzystywać go tam, gdzie mogą powstawać konflikty, np. w biurach. Pamiętajmy jednak, że na kolory reagujemy indywidualnie. Dlatego u ludzi z małą ilością energii błękit może powodować smutek. Unikajmy go, gdy łatwo popadamy w przygnębienie!

 

ZIELEŃ – bezpieczny rozwój

 

Kolor przyrody oraz wzrastania. Pomaga w osiąganiu harmonii. Sprzyja wypoczynkowi i uspokojeniu. Uspokaja nerwy i powoduje, że czujemy się pewniej. Jest międzynarodowym symbolem oznaczającym bezpieczeństwo. Ponieważ jest kolorem wyważonym, można go stosować do różnych potrzeb i umieszczać praktycznie wszędzie. 

 

Na ten temat

  • Nie musisz mieć szafy pełnej ciuchów i palety do makijażu. Jeśli wiesz, jakie kolory do ciebie pasują, zawsze możesz wyglądać świetnie.
  • Czując, że zbliża się ATAK MIGRENY, mój dziadek zrywał liście chrzanu i owijał nimi głowę. Mnie migrena skazała na życie poza etatem. Teraz oboje już wiemy, że ZIELONE światło i zielone szkła w okularach mogą pomóc na potworny ból głowy.

ŻÓŁTY – przyjaciel dobrych myśli

 

Jeśli chcemy pobudzić myśli i skupić się, usiądźmy naprzeciw czegoś żółtego. To barwa energii ziemi, sprzyjająca gromadzeniu się w jednym miejscu. Jest znakomita do wystroju pokoi rodzinnych oraz miejsc wypoczynku. Trzeba jednak pamiętać, by nie stosować żółcieni w małych pomieszczeniach, bo mogą wtedy oddziaływać zbyt intensywnie. Ta barwa nie pasuje również do sypialni i miejsc, w których chcemy się rozluźnić i uspokoić energię.

 

BRĄZ – dojrzałość

 

Uspokaja, wzmacnia powiązania ze światem natury. Kojarzy się z jesienią, więc nie jest zalecany ludziom starszym. Powoduje, że czujemy, że dane miejsce jest już od dawna używane, stare, wszak przedmioty z czasem brązowieją.

 

CZERŃ – magia, seks i śmierć

 

Pochłania wszystkie inne kolory i stwarza poczucie głębi. To eleganckie tło dla wszystkich innych barw. Jeśli czerni jest zbyt dużo, daje wrażenie mroku i przygnębienia. Oznacza żałobę, więc jej nadmiar może prowadzić do złego samopoczucia, przygnębienia. Zupełnie nieodpowiednia w pokojach dzieci, miejscach posiłków i tam, gdzie dochodzimy do zdrowia. Ale dla niektórych czerń jest magiczna, seksowna i doskonała do tworzenia dramatycznego tła. 

Tekst: LUK

Ilustracja: Ruth Niedzielska

Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl