Jakim on będzie ojcem?

tata iluZastanawiasz się, czy facet, z którym się spotykasz, byłby dobrym ojcem? Zamiast zadawać mu podchwytliwe pytania, poznaj jego znak zodiaku. I wszystko będzie jasne.

Znaki ogniste

Z takim tatą maluchy się nie nudzą: Baran, Lew i Strzelec chętnie zabierają je na wycieczki, grają w piłkę. Jednak zanim pociecha zacznie chodzić, niewiele będziesz miała z nich pożytku.

BARAN
Nie licz na jego cierpliwość i wyrozumiałość, więc wszelkie rewelacje typu: „wyrzucili go ze szkoły” dawkuj mu po aptekarsku. A i tak pewnie zrobi awanturę i pobiegnie załatwić sprawę od razu. Mimo że głośno obstaje za grzecznością i spokojem, w głębi duszy popiera ruch i wszelkie wygłupy.

LEW
„Podobny do mnie, prawda?” pyta, pochylając się nad kołyską. Tatuś Lew pragnie jednego – być dumny ze swoich dzieci. Oczekuje, że zrealizują jego ambicje. Posyła je więc do najlepszej szkoły i na zajęcia dodatkowe. Emanuje z niego siła, co daje maluchowi poczucie bezpieczeństwa.

STRZELEC
Dopóki dziecko nie podrośnie – nie zostawiaj go z nim samego. Może np. podrzucać niemowlę pod żyrandol lub karmić pizzą. Jeśli malec dożyje przy nim wieku przedszkolnego, będzie mieć w Strzelcu superkumpla. Pozwala na wszystko, bo ma do dziecka ogromne zaufanie. Daje mu wiarę w siebie i odwagę do spełniania marzeń.

Ziemskie znaki zodiaku

Mało angażują się w pomoc przy dziecku, bo swoje wszak zrobili. Od płaczów niemowlaka uciekają do pracy. Na pociechę, nigdy nie uchylają się od odpowiedzialności i zrobią wszystko, by ich potomkowi nie zabrakło ptasiego mleka.

BYK
Możesz trafić na skończonego skąpca, który każe dziecku w wieku 10 lat roznosić gazety, by zarobiło na siebie. Albo na takiego, który zasypie je drogimi prezentami. Jeden i drugi typ to zaborczy rodzic traktujący potomstwo jak własność. Chętnie będzie za to organizował smykowi twórcze zabawy i nauczy szacunku do pracy i pieniędzy.

 

reklama

PANNA
Jeszcze przed porodem przeczyta kilka podręczników dla ojców. Urządzi pokój dziecinny, kupi wszystkie potrzebne akcesoria. Gdy okaże się, że maluch nie chce jeść i robić kupek o wyznaczonych porach, jest rozczarowany. A gdy młody przekroczy próg szkoły, zapisze go na wszelkie korepetycje i przypilnuje, by zawsze odrabiał lekcje.

KOZIOROŻEC
Nawet jeśli bardzo kocha swojego potomka, rzadko go całuje i przytula. Jego ulubione słowo to dyscyplina. Kiedy jest w domu, to wprowadza surowe zasady, których dziecko musi przestrzegać. Dzieci mogą na niego liczyć, gdy nie rozumieją matmy. Ale na pewno nie wtedy, gdy się nieszczęśliwie zakochają.

Na ten tematZnaki wodne

Przepełnione empatią, o niezawodnej intuicji w mig rozpoznają, czego maluszek pragnie w danym momencie. I jak sprawić mu przyjemność lub go uspokoić. Choć ich samych uspokoić trudniej.

RAK
Tuli, przewija, wstaje w nocy, gdyby mógł, karmiłby piersią. Przejmuje się swoją rolą. Ale bywa, że ogrom obowiązków go przerasta. Zwłaszcza gdy dziecko jest marudne. Ciągle zamartwia się o małego, więc może on zapomnieć o nocach poza domem. Tak do 30. roku życia.

SKORPION

W rolę taty mocno się zaangażuje. O ile uzna, że dziecko faktycznie jest jego. Bo z natury jest nieufny. Ma hyzia na punkcie kontroli: czyta mejle i SMS-y nastolatka. Dzięki niemu młody człowiek nauczy się, jak skutecznie wymykać się inwigilacji, i to zanim skończy 12 lat.

RYBY
Dobrze pamięta, jak sam był dzieckiem, i cieszy się, że może wrócić do tego cudownego świata. Pełen wyobraźni opowiada fantastyczne bajki, śpiewa kołysanki. Wyręcza dziecko w obowiązkach i odrabianiu pracy domowej, ponieważ uważa, że jeszcze zdąży się w życiu napracować. Choć bardzo je kocha, wychowa ciamajdę i maminsynka.

Powietrzne znaki zodiaku

Są wyluzowanymi, niezwykle tolerancyjnymi ojcami, którzy uważają, że dziecko należy zawsze traktować po partnersku. Potrafią spojrzeć na świat jego oczami, a ich fantazja w wymyślaniu coraz to nowych zabaw nie zna granic!

BLIŹNIĘTA
Gdy tylko zaczną się skurcze porodowe, obdzwania znajomych, a całą akcję nagrywa komórką. Jednak szybko mija jego zainteresowanie maluszkiem, który tylko je, śpi i robi w pieluszkę. Powraca, gdy pociecha zaczyna mówić. I od tej pory tata Bliźniak jest zawsze obok dziecka, pokazuje mu świat, odpowiada na pytania, podsuwa książki. Przy nim potomek prędzej umrze z głodu niż z nudów.

WAGA

Niespotykanie spokojny rodzic. Nie zrobi awantury, nawet, gdy młody ma pięć pał na półrocze. Porozmawia z dzieckiem jak z dojrzałą osobą. Tata Waga zawsze sprawiedliwie rozstrzyga domowe konflikty. Zależy mu na tym, by jego syn czy córka dobrze wyglądali i byli akceptowani przez rówieśników. Dlatego nie żałuje na ciuchy czy nowy tablet.

WODNIK
Liberalny rodzic, który nie stawia dziecku żadnych granic. Niech wychowuje się samo, zobaczymy, co z niego wyrośnie. Do placówek edukacyjnych nie zmierza posyłać dziecka, bo stłumią tam jego talenty. Te rozwija wspólnie ze swym potomkiem, majstrując w garażu.

Katarzyna Owczarek
fot.: SHUTTERSTOCK

Źródło: Wróżka nr 10/2015
Tagi:
Już w kioskach: 2020
Wydanie specjalne 1/2022

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl