Nów Księżyca - najlepsza pora na zmiany!

Nie ma lepszego momentu niż nów Księżyca, by pchnąć do przodu sprawy, które utknęły w miejscu. I zmienić to, co do tej pory nam się nie udawało! 

W nowiu od nowa

 

Ezoterycy uważają, że nów obdarza nas największą mocą. Jest nawet silniejszy niż pełnia. To przecież symboliczny punkt zero, moment startu, gdy Słońce i Księżyc spotkają się na niebie, a ich energie się łączą. Dlatego nów wspiera nowe projekty, wszystko, co ma wzrastać i rozwijać się jak wiosenna przyroda. Wzmacnia każde przedsięwzięcie biznesowe, związki, przynosi twórcze pomysły.

Do nowiu


Porządki w domu

Gdy Księżyca ubywa najłatwiej odciąć przeszłość. Magiczne sprzątanie pomoże pozbyć się wtedy złych energii. Zrób to po południu lub podczas zachodu słońca. Zacznij od mycia ścian, okien i drzwi oraz podłóg od najdalszego końca mieszkania do progu. Przy oknach, szybach i lustrach powiedz: „Zmywam złe rzeczy, które widziała ta tafla”. Przy drzwiach: „Usuwam zło, które miało wstęp do mojego domu”. Potem pozbądź się wszystkich niepotrzebnych, zepsutych przedmiotów, które kradną twoją życiową energię. Na koniec oczyść aurę swojego mieszkania. Zapal kadzidło z białej szałwii. Na podłodze rozsyp listki bluszczu i sól. Poczekaj godzinę, a następnie zmieć wszystko, razem z popiołem z kadzidła, i wysyp poza domem.

Remanent w duszy

Znajdź czas na wyciszenie i medytację. Zadaj sobie pytania: Czy udało mi się osiągnąć to, co sobie zaplanowałam/łem? Czy jestem za coś szczególnie wdzięczna/ny? Zapal białą świecę i wpatruj się w jej płomień. Przypomnij sobie wszystkie szczęśliwe wydarzenia od poprzedniej wiosny i spisz na kartce. Przeczytaj je po kolei. Podziękuj za nie losowi, a potem spal kartkę. Powiedz głośno: „Robię przestrzeń w ciele, umyśle i sercu na nowe doświadczenia. Otwieram się na to, co nadchodzi, na szczęście, powodzenie i miłość”.

Uzdrawianie relacji

Postaw przed sobą tyle krzeseł, ile jest osób, z którymi chcesz się pogodzić. Na każdym połóż kartkę z jej imieniem. A obok jakiś upominek: kwiatek, czekoladkę. Kładąc go, myśl wyłącznie o dobrych chwilach, które spędziliście, i wyślij jej w myślach intencję zawarcia zgody. Na koniec powiedz: „Wybaczam i zapominam”. Karteczki i upominki zawiń w srebrną folię. Schowaj w prawym rogu mieszkania najbliżej od wejścia.

reklama


Nów Księżyca

Najlepsza pora na zmiany!


Nów Księżyca to magiczny moment, gdy wszystkie moce są po twojej stronie. Zapal dwie białe świece. Przygotuj duży karton w kształcie kwadratu lub koła. W samym środku umieść swoje zdjęcie (ale uśmiechnięte), napisz swoje imię oraz datę urodzenia. Dookoła przyklej fotografie przedstawiające to, o czym marzysz. Dom, samochód, ulubionego aktora (może spotkasz podobnego mężczyznę), rajską plażę itd. Dodaj opisy, na przykład „bogata i szczęśliwa” lub hasła: „miłość, macierzyństwo, przyjaciele, podróże, kariera, bogactwo”. Narysuj symbole szczęścia, jakie tylko przyjdą ci do głowy. Cały czas wizualizuj osiągnięcie celów. Jeśli marzysz o nowym domu, wyobrażaj sobie, że w nim mieszkasz. Jeśli o bogactwie, poczuj, że masz ogromną sumę pieniędzy. Nie dopuszczaj do siebie żadnych wątpliwości, nie zastanawiaj się, czy to jest realne. Uwierz, bo wszystko jest możliwe. Powieś tę mapę w widocznym miejscu i patrz na nią z nadzieją, czekając na efekty.

 

Po nowiu

Czas gromadzenia i wzrastania

 

Kiedy Księżyca przybywa, zadbaj o to, by do następnej wiosny niczego ci nie brakowało. Wykonaj rytuał przyciągający pieniądze. Zapal zieloną świecę i cztery kadzidła o zapachu: cedru, magnolii, drzewa sandałowego i fiołka. Ustaw je w kwadrat, a świecę umieść pośrodku. W glinianej miseczce rozetrzyj na proszek 7 ziaren gorczycy, laskę cynamonu, gałkę muszkatołową i łyżeczkę cukru waniliowego. Włóż do miseczki monetę w kolorze srebrnym i złotym, np. 2 zł lub 5zł.

Gdy kadzidełka się dopalą, zbierz z nich popiół, dosyp do miski i wymieszaj, mówiąc: „Jak wzrasta i dopełnia się Księżyc, tak niech wzrasta mój dobrobyt. Wiem, że pieniądze i powodzenie idą do mnie i zostaną już na zawsze”. Na koniec wyjmij monetę, proszek przesyp do brązowej lub złotej koperty. Zaklej ją, a potem skapnij trochę wosku ze świecy w miejsce zamknięcia. Zanim wosk stwardnieje, połóż na nim monetę reszką do dołu i przyciśnij. Liczba powinna odcisnąć się na pieczęci. Zgaś świecę. Kopertę noś przy sobie, np. w torebce, jako talizman. Za rok, po kolejnym nowiu, otwórz ją i rozsyp proszek nad urodzajną ziemią. W tym czasie powstrzymaj się od większych porządków i zbędnych wydatków. Ubieraj się na czerwono. I ciesz się wiosną!

Na ten temat

Tekst: Katarzyna Owczarek

Fot. shutterstock

Źródło: Wróżka nr 4/2016
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl