Wyszczekany czy wyczekany?

Zadzwoniła do mnie moja zrozpaczona przyjaciółka, której partner nie lubi psów, a szczególnie tego, który jest jej ukochanym, najwierniejszym przyjacielem.

Facet ten postawił ją przed trudnym wyborem: albo on, albo Dzidziuś (tak się nazywa ten czterołap, bo jest wielkim, uroczym dogiem). Wyszeptała przez łzy:

– Błagam, ratuj. Albo przynajmniej doradź...
– Dobrze – odpowiedziałam – znajdę ci co najmniej 15 różnic między najważniejszymi dla ciebie istotami, a ty już sobie sama dokonaj wyboru.

Oto one:

1. Pies jest zawsze wierny...
...jak pies. A mężczyzna? Masz już takie doświadczenie, które pokazuje, że niekoniecznie. Twój pies nigdy by nie zostawiłby cię na dwa tygodnie przed ślubem tylko dlatego, że jego młodsza asystentka miała większy biust i nie była z nim w ciąży, „która go przerastała". Czyli: pies nie zdradza. I to jest fundament, na którym można już budować związek. Jego wady (ślini się, brudzi i linieje) nie mają już większego znaczenia. Po zdradzie trudniej posprzątać niż po psich łapach.

2. Pies zawsze będzie obok ciebie w twoim łóżku
Z facetem sama wiesz, jak jest. Albo siedzi przed komputerem, albo – co jeszcze gorsze – wraca na noc do żony. Czasem, co też znamy, po prostu do siebie, do mieszkania, bo nie może się zdecydować na wspólne życie i wspólne łoże. Pies jest zawsze przy tobie i zawsze szczęśliwy, kiedy unosisz kołdrę.

3. Pies wytrzyma cały dzień o samej wodzie 
To, od czasu do czasu, dla niego nawet dobre i zdrowe. Czyli przy nim, inaczej niż przy większości naszych mężczyzn (nawet tych malutkich), możesz mieć gorszy dzień, odmówić stania przy garach lub powrotu do domu z rękoma długimi jak u gibona od ciężkich siat. Pies zje też suchą karmę, mąż musi mieć finezyjne i ciepłe. Jest różnica?

4. Pies nigdy na ciebie nie nawrzeszczy
Nie nawarczy. Nie będzie złośliwy. Nie czepnie się, że przytyłaś. Nie ugodzi w serce tekstem, że inna jest ładniejsza. A facet? Wiadomo...

5. Pies zawsze z radością wyjdzie z tobą na spacery 
Ty lubisz wędrówki, parki, brzeg rzeki i zachody słońca? Twój pies też! Psu zawsze się chce! A twojemu mężczyźnie?

reklama


6. Pies cię obroni
Rzuci się z kłami i nawarczy na każdego, kto ci zagrozi. A pamiętasz, jak twój były narzeczony zostawił cię na środku jezdni, kiedy taksówkarz wjechał ci w tył samochodu? Uciekł, bo wolał, żebyś to ty sama negocjowała z tym burakiem i ściągała policję. Mówił, że nie ma do tego głowy i czasu. Pies by tak nigdy nie postąpił!

7. Pies nigdy nie nudzi się z tobą
Zawsze słucha z zaciekawieniem. Jesteś niezmiennie najciekawsza i najfajniejsza. A on jest twoim prawdziwym przyjacielem. Nigdy nie wyjdzie z pokoju w połowie twojego zdania...

8. Psa możesz zawsze wychować
I to od małego. Nauczy się i nie będzie sikał w domu. A mąż? Nie opanował sztuki zamykania klapy od sedesu? I znowu nie wcelował?

9. Dla psa będziesz zawsze najpiękniejsza
Zawsze. Zawsze. Zawsze.

10. Pies nigdy nie przestanie cię kochać 
I co tu wyjaśniać? Jego miłość jest szczera, trwała i głęboka. Ty też możesz bezpiecznie kochać go bez granic. I nie opuści cię aż do śmierci. Pies rozumie, co to znaczy.

11. Pies zawsze na ciebie czeka 
I zawsze się cieszy, kiedy wracasz. Czasem nawet się posika z radości.

12. Dla psa nie jest ważne to, co masz, ale to, że jesteś
W nosie ma twoją kasę i nieruchomości. Najbardziej lubi starą kanapę i koc. I twoje schodzone kapcie. A twój mąż może byłby bardziej chętny do szukania pracy, gdybyś ty nie zasuwała na dwa etaty???

13. Twoja kuchnia jest dla niego najlepsza
Zje wszystko, co zrobisz, nawet z podłogi. I nigdy nie skrytykuje, że nie tak jak u jego mamusi albo że za zimne.

14. On lubi twoją matkę!
Cieszy się, kiedy ona wpada albo może u niej przekiblować kilka dni, gdy musisz wyjechać. Twój facet nigdy by się na to nie zdobył.

15. Nigdy, ale to przenigdy, pies nie odwróci się za inną na ulicy!

Napisałam to, co wiem, bo kocham psy i zawsze były obok mnie. Czego nie mogę powiedzieć o facetach.

Twoja Zofia

Zocha, tym razem trochę pojechałaś po bandzie. Nie to, żebym miała coś przeciwko psom. Też je kocham. I mój facet także je kocha. Ale może mam szczęście, że nie dotyczą go punkty z twojej wyliczanki? A jak to jest u was, dziewczyny? Czy wasi faceci potrafią być aż tacy okropni? Napiszcie koniecznie. Czekam...
Nasz adres: 02-612 Warszawa, ul. Malczewskiego 19 albo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło: Wróżka, nr 11/2015
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl