Zodiak dziecięcy

Żywy jak iskra, ciekawy aż do granic bezpieczeństwa.

Wodniczekod 20 stycznia do 18 lutego

Od urodzenia geniusz, cudowne dziecko. Żywy jak iskra, ciekawy aż do granic bezpieczeństwa.

Gdy inne dzieci w łóżeczku tulą misia, on go rozbebesza, by sprawdzić, co ma w środku. W szkole wszystko wie lepiej. Laboratorium wysadza w powietrze, na wycieczce się gubi, nauczycieli doprowadza do białej gorączki, wytykając im nielogiczności. Podstawówkę kończy jednak jako prymus, bo nikt nie ma siły z nim dyskutować.

Systematyczne zajęcia są dla Wodnika torturą. Choć pamięć ma fotograficzną i umysł naukowca – często już po pierwszym roku rezygnuje z nauki. Czasem przerzuca się na studia aktorskie albo inaczej związane ze sztuką i tu się odnajduje. Wodnik to nieprzeciętny artysta pióra, pędzla lub znawca okultyzmu i wróżb. Bywa, że na starość kompletnie dziwaczeje...

RADA:
Jest roztargnione i trudno mu wypełniać należycie domowe obowiązki. Jednocześnie ma bardzo delikatny układ nerwowy, łatwo je urazić lub sprawić, że będzie się martwić jakąś niezałatwioną sprawą. Trudno nad nim zapanować albo zmusić do całkowitego posłuszeństwa, a efekt krzyków i kar bywa wręcz odwrotny do zamierzonego. Dlatego od najmłodszych lat trzeba dziecko wprowadzać w obowiązki delikatnie i ciekawie.

Zobacz także:

Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl