Co da Ci szczęście?

Nie planuje, żyje chwilą - jak motyl. Jest też uparty - jak osioł!

Baranod 21 marca do 19 kwietnia

Szczerze patrzy w oczy, tryska energią, potrafi w jeden wieczór przehulać całą wypłatę, nie planuje, nie robi zapasów na zimę - jak motyl. Jednocześnie nie ma chyba bardziej upartego zwierzęcia.. O kim mowa? O ośle! To znaczy - o Baranie ;)PRZEDMIOTY


Pieniądze

Nie są dla niego sensem życia. Potrafi w jeden wieczór przehulać całą wypłatę, ale nie zmartwi się tym, bo przecież jakoś to będzie. Powinien jednak mieć odłożoną pewną sumkę na nieprzewidziane wydatki. Na przykład, na kaucję.


Kask

Już od małego Baran łamie ręce, nogi i obciera sobie kolana, łażąc po drzewach, płotach i dachach. Skłonność do ryzyka i uzależnienie od adrenaliny nie opuszczają go do później starości. Ma szansę jej dożyć, o ile będzie pamiętał o bezpieczeństwie.


ZWIERZĘTA


Motyl

Żyje chwilą, nie planuje, nie robi zapasów na zimę. Bierze życie, jakim jest, i nie martwi się o jutro. Nie obrasta w rzeczy, bo zamiast większego mieszkania czy telewizora woli pojechać w podróż dookoła świata.

Osioł
Nie ma chyba bardziej upartego zwierzęcia, tak jak nie znajdzie się nikt, kto przekona Barana, by zrobił coś innego, niż sobie wymyślił. Baran wysłucha, dla świętego spokoju przyzna rację, a potem… i tak zrobi po swojemu.


SMAKI

Chilli
Lubi jeść ostrrrrrro. Pieprz, paprykę czy chrzan dodaje niemal do wszystkiego. Ostre przyprawy przyspieszają przemianę materii. Wszystko, co Baran pochłonie, spala błyskawicznie, dlatego nigdy nie tyje.


KAMIEŃ

Rubin
Jego kolor podobny do barwy krwi oznacza witalność, energię, życie. To klejnot Marsa – boga wojny. W starożytności wierzono, że rubin, wrzucony do wody, powoduje jej wrzenie. Na Barana jednak zsyła mądrość i refleksję, łagodzi gniew, przynosi szczęście i dostatek.

ROŚLINA

Sumak
Krzewi się jak szalony, głównie tam, gdzie nie powinien, i piekielnie trudno go wyplenić. Barana także nigdy się nie pozbędziesz, bo wyrzucony drzwiami, wraca oknem lub przez komin. Wszelkie przeszkody tylko motywują go do dalszej walki.


A PONADTO...

Oczy
Mówi się, że są zwierciadłem duszy. Mało kto potrafi tak szczerze patrzeć w oczy jak Baran. On po prostu nie ma nic do ukrycia. Jest jak otwarta księga – mówi to co myśli, bez względu na to czy to się komuś podoba, czy nie.

Żelazo
Od wieków wykuwano z niego oręż wojowników, zdobywców i awanturników. Żelazo nadaje również szkarłatny kolor krwi, a jego niedobór jest przyczyną anemii.

Fajerwerki
Nie opuszcza go entuzjazm i szalone pomysły. Życie z nim przypomina siedzenie na skrzyni z fajerwerkami, z których co i raz któryś wybucha. Doskwiera ci nuda? Zwiąż swoje losy z Baranem!

Zobacz także:

Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl